واکنش وزیر نفت عربستان به بازگشت ایران به بازار نفت

وزیر نفت عربستان گفت: در اجلاس امروز اوپک از تولید نفت ما کم نشده است و ما مسئول هستیم تا ظرفیت ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار بشکه ای خود را حفظ کنیم.

وزیر نفت عربستان گفت: شرایط کنونی بازار تنها متوجه عربستان برای کاهش عرضه خود در بازار نیست و ورود دوباره ایران نیز تغییری در قیمتها ایجاد نمی کند، زیرا تا زمان ورود ایران به بازار، تقاضا نیز به اندازه افزایش ظرفیت صادرات ایران رشد خواهد کرد.

وی با اشاره به تولید نفت عربستان گفت: هیچ چیزی از تولید نفت ما کم نشده است و ما مسئول هستیم تا ظرفیت 12 میلیون و 500 هزار بشکه ای خود را حفظ کنیم.

ونزوئلا: عربستان هم نگران شرایط بازار نفت است
این گزارش حاکی است یولیجیو دل پینو، وزیر نفت ونزوئلا نیز روز جمعه گفت:‌ همه کشورها از جمله عربستان نگران شرایط بازار هستند.

وی افزود:‌ ما پیش بینی می کنیم که درسه ماه دوم سال آینده میلادی حجم ذخیره سازی های نفت به 100 درصد ظرفیتهای موجود برسد که این موضوع یک فاجعه در قیمتها ایجاد خواهد کرد.

بر اساس این گزارش، کارلوس پارجا، وزیر نفت اکوادور، گفت دیدار غیر رسمی وی با همتایان دیگر خود که در اوپک عضو هستند بسیار سخت بود. این دیدار در چند سال گذشته بی سابقه بوده است.

نیجریه: حل مشکل افت قیمت نفت نیازمند تلاش جهانی است
امانوئل ایبه کاچیکوو، وزیرنفت نیجریه اعلام کرد: نیجریه هم پیشنهادی برای کاهش عرضه اعضا در مجمع ارائه نکرد.

وی افزود: حل مشکل افت قیمت‌ها نیازمند یک تلاش جهانی است زیرا اوپک کمتر از نصف عرضه نفت جهانی را در اختیار دارد.

  13 آذر 1394
بخش : اقتصادی / اقتصاد جهان
کد خبر: 50612
مرجع: فارس
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز