نایب رئیس سابق فیفا به دریافت رشوه اعتراف کرد

«فیگویره دو» روز پنجشنبه پس از استرداد از جانب سوئیس به اروگوئه، به اتهام فساد به کشورش بازگردانده شد. وی در ماه مه در سوئیس دستگیر شده بود.

وکیل پرونده «اوژنیو فیگویره دو» رئیس سابق یک نهاد فوتبال آمریکای جنوبی موسوم به «کونمبول» در اروگوئه روز شنبه اعلام کرد که وی دریافت رشوه از شرکتهای تلویزیونی را برای برخورداری از حقوق رسانه در مورد پخش مسابقات پذیرفته است.

به گزارش رویترز از مونته ویدئو، کونمبول گروه بانفوذی است که قدرتهای سنتی فوتبال نظیر برزیل و آرژانتین را شامل می شود و اکنون در معرض تحقیقات پلیس فدرال آمریکا (اف بی آی) در مورد وجود فساد در فوتبال در سطح جهان قرار دارد.

«فیگویره دو» روز پنجشنبه پس از استرداد از جانب سوئیس به اروگوئه، به اتهام فساد به کشورش بازگردانده شد. وی در ماه مه در سوئیس دستگیر شده بود.

این نایب رئیس 83 ساله سابق فیفا، نهاد جهانی فوتبال روز جمعه به دلیل احساس درد از ناحیه سینه به بیمارستان انتقال یافت.

پابلو باریرو وکیلی که نمایندگی اتحادیه فوتبال اروگوئه را به عهده دارد و اتهاماتی در سال 2013به فیگویره دو وارد کرده است، گفت: وی اعتراف کرده که سران اتحادیه های فوتبال مختلف آمریکای جنوبی مبالغ هنگفتی در ازای دادن حق پخش تلویزیونی مسابقات دریافت کرده اند.

باریرو افزود: این جریان پول را دادستانی به منزله پولشویی و اساساً کلاهبرداری می داند.
بنا به این گزارش وکیل شخص فیگویره دو برای اظهار نظر در دسترس نبود.

از بین 14 مقام فوتبال و مدیران اجرایی بخش بازاریابی این ورزش که در ماه مه در آمریکا به اتهام دریافت رشوه و پولشویی و کلاهبرداری تحت پیگرد قرار گرفتند، هشت نفر آنان از آمریکای جنوبی بودند. این پرونده پرداخت هایی به ارزش بیش از 150 میلیون دلار را در بر می گیرد.

فیگویره دو و نیکلاس لئوز دو رئیس سابق کونمبول، همچنین «رافائل اسکویول» رئیس سابق کنفدراسیون فوتبال برزیل و سه مدیر اجرایی آرژانتینی و برزیلی گروه هشت نفره آمریکای جنوبی را تشکیل می دهند.

  6 دی 1394
بخش : ورزشی / فوتبال و فوتسال
کد خبر: 51169
مرجع: ایرنا
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز