موزه ملی ورزش توسط معاون اول رئیس جمهور افتتاح شد

موزه ملی ورزش,اخبار ورزشی,خبرهای ورزشی, مدیریت ورزش
فاز اول موزه ملی ورزش ، المپیک و پارالمپیک افتتاح شد.

فاز اول موزه ملی ورزش، المپیک و پارالمپیک با حضور اسحاق حهانگیری معاون اول رئیس جمهور، مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان و معاونان وزارت ورزش و مسئولان کمیته ملی المپیک افتتاح شد. فاز اول موزه در محل کمیته ملی المپیک واقع شده است.

 

این موزه در سه طبقه به مساحت ۲۵۰۰ متر مربع شامل فضای ورودی در طبقه همکف، دو طبقه برای نمایش اشیا و معرفی ادوار المپیک و پارالمپیک تابستانی و زمستانی و معرفی تاریخ ورزش ایران است.

 

در این مراسم که با تأخیر ۳۵ دقیقه‌ای آغاز شد، پیشکسوتان مرد و زن ورزش و چهره‌های ورزشی حضور داشتند.

 

علاوه بر رؤسای فدراسیون‌ها چهره‌های شاخصی چون بهداد سلیمی، فائزه هاشمی، حمید استیلی، محسن مهرعلیزاده، محمد نبی، محمود مشحون، بهرام افشارزاده، حسن رنگرز مهدی هاشمی رئیس شورای شهر و همچنین استاندار تهران حضور داشتند.

 

در ابتدا مراسم کلیپی هم از افتخار آفرینی ورزشکاران در میادین مختلف و آماده سازی موزه المپیک و پارالمپیک پخش شد.

 

صالحی امیری: موزه ملی ورزش به ملت ایران تقدیم می‌شود

رضا صالحی امیری در مراسم افتتاح موزه المپیک و پارالمپیک بیان کرد: از همه کسانی که در شکل گیری این موزه نقش داشتند، تشکر می‌کنم. موزه ورزش سرمایه فرهنگی ایران زمین است. موزه ملی ورزش که امروز و در این ساعت توسط آقای جهانگیری افتتاح می‌شود، تجلی غرور ایرانی است. در یک کلام این موزه بیانگر تلخی‌ها شیرینی و عرق جبین نفراتی است که در ۱۰۰ سال گذشته از جان خود مایه گذاشتند. این موزه بیان لبخند و اشک‌هاست و با انسان سخن می‌گوید.

 

صالحی امیری همچنین گفت: این موزه از این لحظه افتتاح شد به ملت ایران تقدیم می‌شود. بیشترین نقش را قهرمانان و فدراسیون‌ها برعهده داشتند. اگر من اینجا صحبت می‌کنم به این معنی نیست که این موزه به نام من است. ما امانت دار بوده‌ایم تا اشیا، اسناد و آثار گرانبها را جمع کنم. این موزه به دولت ایران اهدا می‌شود.

 

سلطانی‌فر: افتتاح موزه ملی ورزش مطالبه ۴۰ ساله بود

مسعود سلطانی‌فر در حاشیه مراسم افتتاحیه موزه ورزش، المپیک و پارالمپیک اظهار داشت: خدمت دکتر جهانگیری و مهمانان عزیز خیر مقدم عرض می‌کنم. مایلم بگویم از زمان آمدن صالحی‌امیری به کمیته یک وحدت، هماهنگی و وحدت بسیار بالا و عمیقی در مجوعه ورزش کشور ایجاد شده و این را در این جمع شهادت می‌دهم. در افتتاح موزه جمع زیادی با عشق زحمت کشیدند و همه دوست داشتند این مطالبه ۴۰ ساله عملیاتی شود. این ساختمان به عنوان موزه ورزش افتتاح شد  اما کاربرد اداری داشت.

 

وی افزود: اگر انگیزه و همت صالحی امیری به عنوان محور اصلی کار وجود نداشت شاهد افتتاح موزه نبودیم. ورزش کشور در سال ۹۷ سال خوبی را پشت سر گذاشت. ما در ابتدای سال حضور فوتبال در جام جهانی را برای پنجمین بار داشتیم. در گروه مرگ قرار داشتیم و همه صاحب نظران فکر می‌کردند زنگ تفریح هستیم اما با عزم و اراده فدراسیون و وزارت ورزش و غیرت خود ورزشکاران موفق ترین کارنامه فوتبال در ۵ دوره گذشته رقم خورد.

 

سلطانی‌فر ادامه داد: در جاکارتا بیشترین مدال تاریخ بازی‌های آسیایی پس از انقلاب را کسب کردیم. ورزشکاران ما در ووشو، کاراته، تکواندو، کشتی،کبدی و ..  خوش درخشیدند.

 

در المپیک جوانان نیز ۱۷ پله صعود کردند. سایر ورزش‌ها نیز در میادین درخشیدند. استقلال و پرسپولیس هم برای اولین بار همزمان به یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان رسیدند و پرسپولیس به فینال رسید و اگر درگیر بسته بودن پنجره نقل و انتقالات نبود قهرمان می‌شد. در جام ملت‌ها هم اگر اشتباهات فردی چند بازیکن نبود قطعا فینالیست می‌شدیم.

 

وی تاکید کرد:  برای کسب سهمیه المپیک امسال باید تلاش کنیم و این بحث پیچیدگی خودش را دارد و تحریم‌های ناعادلانه به ملت هم کار را سخت کرده اما باز هم مثل همیشه پیروزی با ملت ایران خواهد بود و جوانان ما خواهند درخشید.

 

وزیر ورزش و جوانان گفت:‌ ما در ورزش قهرمانی در یکی از مهم‌ترین آوردگاه جهانی یعنی ۱۶ دوره المپیک شرکت کردیم و ۱۹ طلا کسب کرده‌ایم که از این مدال ها ۴ مدال برای قبل از انقلاب و مابقی برای پس از پیروزی انقلاب است.

  31 اردیبهشت 1398
بخش : ورزشی
کد خبر: 63525
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز