حاشیه‌ها بار دیگر دامن داورزنی را گرفت
کامبک معاون وزیر به والیبال؟!

محمدرضا داورزنی,اخبار ورزشی,خبرهای ورزشی,والیبال و بسکتبال

تعیین تاریخ ۷ مرداد برای آغاز ثبت‌نام فدراسیون والیبال، بار دیگر بازار شایعات را داغ کرد. بخصوص بعد از آن‌که یکی از خبرگزاری‌ها از احضار یک مقام ارشد ورزشی به قوه قضاییه خبر داد و مدعی شد موضوع این احضار ظاهرا مربوط به پرونده‌ای است که دارای ابعاد گسترده و جنجالی است. بعد از آن بود که شایعه شد این مدیر ارشد به زودی از سمتی که دارد، کنار رفته و به پست قبلی خود در ورزش برخواهد گشت. همین موضوع باعث شد در محافل غیررسمی نام محمدرضا داورزنی گوش‌به‌گوش شود.

 

با این‌حال اما هیچ مقام مسئول و منبع خبر موثقی شایعات پیرامون معاون وزیر ورزش را تایید نکرد. با مشخص شدن تاریخ انتخابات فدراسیون والیبال اما شایعه شد داورزنی از پست معاونت خود در وزارت ورزش استعفا کرده و دیروز هم آخرین روز کاری او در وزارت ورزش‌ بود. حتی گفته شد او قصد ثبت‌نام در انتخابات فدراسیون والیبال را دارد و به همین‌خاطر از پست وزارتی‌اش کنار کشیده. عده‌ای هم مدعی شدند داورزنی برکنار شده. این شایعات به حدی قوی بود که برخی مدیران کل استان‌ها هم سعی داشتند از طریق تماس تلفنی با وزارت ورزش از صحت‌و سقم ماجرا با خبر شوند. اما علاوه بر این‌که این شایعه از سوی رئیس دفتر داورزنی تکذیب شد، شخص معاون‌وزیر هم تصمیم گرفت برای پایان دادن به حاشیه‌ها دیروز خودش شخصا به‌جای عبدالحمید احمدی در مجمع عمومی فدراسیون شطرنج حاضر شود تا معادلات حاشیه‌پردازان را برهم بزند.

 

به‌هر حال ماجرای کناره‌گیری داورزنی از مهمترین معاونت وزارت ورزش و برگشتنش به پست ریاست فدراسیون والیبال، به هیچ وجه موضوع جدیدی نیست. این در حالی است که طی ماه‌های گذشته و بعد از اجرای قانون منع به کارگیری بازنشسته‌ها در فدراسیون والیبال که منجر به کنار رفتن زودهنگام احمد ضیایی از ریاست این فدراسیون شد نیز صحبت‌هایی مبنی استعفای داورزنی از وزارت ورزش به خاطر ورود دوباره به والیبال مطرح شده بود. حالا اما با اتفاقات رخ داده، احتمال اتخاذ چنین تصمیمی توسط او پررنگ‌تر شده بخصوص آن‌که پروسه انتخابات فدراسیون والیبال هم در دستور کار وزارت ورزش قرار گرفته است.

 

بهمن ماه سال ۹۵ بود که با حکم مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش، محمدرضا داورزنی جای نصرا... سجادی به عنوان معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش منصوب شد. او درحالی عطای ماندن در والیبال را به لقایش بخشید که پیش از ورود به وزارت ورزش و طی مدت۱۰ سال حضورش در راس فدراسیون والیبال(از سال ۸۵)، روزهای درخشانی را برای این رشته توپ و توری رقم زده بود. اولین حضور در لیگ جهانی، ورود به المپیک بعد از ۵۲ سال و اولین قهرمانی در آسیا از جمله مهم‌ترین افتخارات والیبال ایران در زمان ریاست داورزنی بود. با این حال اما سودای پر‌زرق و برق معاونت در یکی از وزارتخانه‌های کشور، درحالی داورزنی را وسوسه کرد که او حتی زمانی که به این پست رسید نتوانست به‌طور کامل از والیبال دل بکند.

 

داورزنی به مدت یک‌ سال همزمان با معاونت وزارت ورزش، مدت یک سال هم سرپرستی فدراسیون والیبال بود تا این‌که درنهایت دی ماه ۹۶ صندلی ریاست را به احمد ضیایی تحویل داد. نکته جالب‌توجه این‌که شایعه برگشت دوباره داورزنی به راس فدراسیون والیبال درحالی به گوش می‌رسد که او علی‌رغم دوری ۳ ساله از مدیریت والیبال همچنان عضو هیئت‌رئیسه کنفدراسیون والیبال آسیا و فدراسیون جهانی هم هست و به نظر می‌رسد در چنین شرایطی اگر او قصد برگشت به فدراسیونش را داشته باشد، بعید است هیچ‌ کاندیدای دیگری شانسی برای به قدرت رسیدن داشته باشد. حال باید منتظر ماند و دید درنهایت چه اتفاقی رخ خواهد داد.

  3 مرداد 1398
بخش : ورزشی / توپ و تور
کد خبر: 64592
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز