از برگزاری نشست تخصصی وزیر ورزش با نواب رئیس بانوان تا گریز سلطانی‌فر از دست خبرنگاران
چرا وزیر ورزش پاسخگوی ابهامات انتخابات فدراسیون والیبال نیست؟

محمدرضا داورزنی,اخبار ورزشی,خبرهای ورزشی,والیبال و بسکتبال

نشست تخصصی وزیر ورزش با نواب رئیس بانوان و مسئولان ورزش زنان دیروز در حالی برگزار شد که ژاله فرامرزیان، معاون توسعه منابع انسانی وزارت ورزش در این نشست عنوان کرد درصدی از کل منابع فدراسیون‌ها به ورزش بانوان اختصاص می‌یابد و البته این موضوع به معنای این نیست که بانوان از بقیه بودجه فدراسیون سهمی ندارند. مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان نیز با اشاره به این‌که مشکلی بر سر راه توسعه ورزش زنان وجود ندارد تاکید کرد برای تحقق این هدف باید موازین شرعی، فرهنگی و اخلاقی رعایت شود.

 

 

وزیر اما بعد از ترک نشست، حاضر به صحبت با خبرنگاران نشد. با این حال معاونش در جمع خبرنگاران حرف‌هایی زد که حالا کمی حاشیه‌ساز شده. تاریخ برگزاری انتخابات فدراسیون والیبال در حالی از ۷ مرداد به تاریخی نامعلوم و بعد از پایان رقابت‌های نوجوانان جهان موکول شده که گفته می‌شود وزارت ورزش در حال مهندسی کردن انتخابات است. این مسئله اما واکنش محمدرضا داورزنی را به دنبال داشت تا بگوید: «از برخی اظهار نظرها مبنی بر مهندسی‌شدن انتخابات تعجب کردم. این حرف‌ها معنا ندارد. فعالیت‌ها در فدراسیون والیبال منظم است و ما هم یک تیم نداریم. تیم‌ها باید خودشان را برای مسابقات مختلف آماده کنند. هیچ فعالیتی هم روی زمین نمانده است.»

 

او توضیحات خود را اینطور تکمیل کرد: «قرار بود از امروز (دیروز) ثبت‌نام‌ها (برای والیبال) شروع شود اما با توجه به این‌که نوجوانان در اردو هستند و خود را برای قهرمانی جهان آماده می‌کنند و تیم ملی بزرگسالان هم برای انتخابی المپیک آماده می‌شوند، صحبت‌هایی شد مبنی بر این‌که اگر ثبت‌نام‌ها شروع شود حس بی‌ثباتی در فدراسیون ایجاد می‌کند. یعنی کادر فنی و بزرگسالان ممکن است احساس بی‌ثباتی داشته باشند. والیبال روند خوبی داشته و کار فدراسیون متوقف نشده، برنامه‌های سرپرست هم انجام می‌شود. به همین دلیل هم گفتیم اشکال ندارد ثبت‌نام از نامزدها یک ماه عقب بیفتد تا هم انتخابی المپیک برگزار شود و هم مسابقات نوجوانان. زمانی شرایط نابسامانی داریم و می‌خواهیم زود تکلیف را مشخص کنیم اما زمانی به هم زدن شرایط ممکن است نابسامانی ایجاد کند. افشین داوری، سرپرست فعلی فدراسیون والیبال کارش را انجام می‌دهد اما اگر بخواهد یک ماه دیگر برای حضور در انتخابات تصمیم بگیرد، برای فدراسیون سرپرست می‌گذاریم وگرنه که او هست.»

 

 

داورزنی در حالی موضوع به تعویق افتادن انتخابات فدراسیون والیبال را عادی جلوه می‌دهد و تاکید می‌کند داوری اگر نخواهد در انتخابات شرکت کند همچنان به سرپرستی‌اش در این فدراسیون ادامه می‌دهد که تا همین جای کار هم به حد کافی قانون زیر پا گذاشته شده است.

 

از یک طرف سرپرستی داوری که باید ۶ ماهه می‌بود حالا از مرز ۸ ماه هم خواهد گذشت و از طرف دیگر باید دید آیا تبصره‌ای وجود دارد که بعد از گذشت ۶ ماه مدت قانونی سرپرستی به داوری اجازه ادامه کار بدهد یا با مجوز مقام بالاتری امکان ادامه کار وجود داشته باشد؟ اما اگر در قانون تبصره‌ای نیست و چیزی اعلام نشده آن موقع در امضای نامه‌ها و دستورها مشکل به وجود می‌آید. در کنار این مسائل، تعویق در انتخابات فدراسیون والیبال آن هم به مدت حدود یک‌سال، ابهامات دیگری هم به وجود می‌آورد از جمله این‌که آیا احتمال دخالت ارگان‌های بالادستی در انتخابات این فدراسیون وجود دارد؟ تعویق این انتخابات عملا به سود و ضرر کدام‌یک از کاندیداهای احتمالی است؟ اساسا روند برگزاری انتخابات فدراسیون والیبال با این شرایط قانونی است؟

 

به‌خصوص آن‌که پیش از این سلطانی‌فر وزیر ورزش گفته بود تعیین سرپرست حتی به مدت ۳ ماه هم به روال جاری فدراسیون‌ها لطمه می‌زند. حال این سوال باقی است که اگر وزیر ورزش به آنچه گفته اساسا معتقد است چرا به مسئله ورود نمی‌‌کند؟ به‌خصوص در شرایطی که مدام بحث احضار داورزنی به قوه قضائیه به گوش می‌رسد و حتی گفته می‌شود معاون وزیر به دنبال آن است که بدون جنجال و حاشیه به پست سابقش در فدراسیون والیبال برگردد، چرا وزیر ورزش به جای آن‌که از دست خبرنگاران بگریزد، نمی‌‌ایستد و با پاسخ به چند سوال، ابهامات را برطرف نمی‌‌کند؟

  8 مرداد 1398
بخش : ورزشی / توپ و تور
کد خبر: 64646
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز