آخرین تلاش‌های فدراسیون برای برگزاری بازی ایران - کره

با وجود تلاش‌های گسترده مقامات فدراسیون فوتبال، تاریخ برگزاری دیدار حساس ایران با کره جنوبی تغییر نکرد تا ملی پوشان در روز تاسوعای حسینی میزبان یکی از حساس‌ترین بازی‌های خود در راه جام جهانی 2018 روسیه باشند.

بعد از این که مشخص شد فیفا و کنفدارسیون فوتبال آسیا زیر بار تغییر برنامه بازی ایران با کره جنوبی در چهارمین روز از مرحله مقدماتی جام جهانی نمی‌روند، بالاجبار این مصاف حساس در روز تاسوعای حسینی در ورزشگاه آزادی برگزار خواهد شد تا یکی از حساس‌ترین مصاف‌های تاریخ تیم ملی رقم بخورد. البته این برای اولین بار نیست که مسابقات مهم بین المللی در این سطح در روز تاسوعای حسینی و به میزبانی ایران برگزار می‌شود؛ اما این بار با ورود برخی مراجع تقلید و بزرگان نظام، موضوع برگزاری بازی، حساسیت‌های خاصی پیدا کرد.

  

در شرایطی که طی روزهای گذشته بیانیه آیت ا.. یزدی مبنی بر این که جدال ایران با کره جنوبی نباید در روز تاسوعای حسینی برگزار شود، سرو صدای زیادی به راه انداخت و باعث شد تا وزارت ورزش و جوانان، پرونده ویژه‌ای برای ابعاد برگزاری جدال با کره تشکیل و به بررسی آن بپردازد. رئیس فدراسیون فوتبال به بیانیه آیت ا.. یزدی واکنش نشان داد و گفت روی صحبت ایشان با فدراسیون فوتبال نبوده است.

   

تاج در همین ارتباط گفت: «متن گفته‌های آیت ا.. یزدی مبنی بر عدم برگزاری دیدار فوتبال ایران و کره جنوبی را خوانده‌ام. اما ایشان وزیر ورزش و جوانان را خطاب قرار داده‌اند، نه فدراسیون را. در حال حاضر هم وزارت ورزش و جوانان مشغول بررسی ابعاد برگزاری این دیدار در روز تاسوعا است». البته این صحبت‌های رئیس فدراسیون در حالی مطرح شد که خبر می‌رسد مسئولان این فدراسیون در پی تدارک برگزاری مناسب بازی در روز یاد شده از سوی فیفا و کنفدارسیون فوتبال آسیا هستند؛ چون چاره‌ای جز این کار ندارند؛ اما این برگزاری با تمهیدات خاصی همراه خواهد بود.

  

محمدرضا ساکت مدیر تیم های ملی در مصاحبه‌ای پیرامون بازی با کره در روز تاسوعا گفت: «ما تمام تلاش خود را برای جابه جایی زمان این بازی انجام دادیم و سیاست کلی ما این بود که زمان بازی را تغییر دهیم و برای این کار حدود 10 سیاست مختلف را پیش گرفتیم؛ اما هیچ کدام با موافقت فیفا و AFC همراه نشد. تلاش فدراسیون فوتبال، روابط عمومی، کمیته فرهنگی، حراست و... بر این است که این بازی را به بهترین نحو ممکن برگزار کنیم و در عین رعایت حرمت‌ها و تکریم این ایام، در بازی با کره جنوبی سربلند باشیم».

  

از جمله اقداماتی که فدراسیون فوتبال برای حفظ حرمت روز تاسوعا در حین بازی با کره جنوبی در دستور کار قرارداده، تأمین شال‌هایی به رنگ سیاه با ذکر نام اباعبدا... الحسین (ع) و حضرت ابوالفضل است تا در حین بازی این شال‌ها و پرچم‌ها در دستان طرفداران باشد؛ ضمن این که قرار است از ساعت‌ها قبل از بازی و حتی در میان دو نیمه هم مراسم‌های عزاداری و سوگواری برای طرفداران با حضور مداحان سرشناس برگزار شود تا جو ورزشگاه حسینی شود.

  12 مهر 1395
بخش : ورزشی / فوتبال و فوتسال
کد خبر: 55001
مرجع: ورزش سه
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز