استارت برنامه جدید کی روش از فردا/ برانکو موافقت کرد، شفر و کرانچار هنوز خیر!

اخبار,اخبار ورزشی,کی روش

برنامه جدید کارلوس کی روش برای تیم ملی از فردا 14 دی آغاز می شود و او تا شروع جام جهانی، بازیکنان موردنظر را به مدت یک روز بعد از هر هفته از مسابقات لیگ برتر در اختیار خواهد داشت.

بعد از برگزاری قرعه کشی جام جهانی و حضور در گروه سخت با تیم های پرتغال، اسپانیا و مراکش، سرمربی پرتغالی تیم ملی زبان به انتقاد گشود و نحوه آماده سازی تیمش را زیر سوال برد و عنوان کرد که از اخراج شدن هراس ندارد و دیگر سکوت نمی کند.

 

تیغ انتقادات کی روش این بار تیزتر از گذشته بود و او در چندین جلسه مشترک با مهدی تاج - رئیس فدراسیون، برنامه تیم ملی را تدوین کرد و یک بازنگری دیگر انجام داد. مهم ترین تغییر این آماده سازی، برنامه سرمربی تیم ملی برای بازیکنان تیم ملی بود.

 

کی روش اظهار کرد که در فاصله چند ماه تا شروع جام جهانی، بازیکنان لیگ برتر (به خاطر آنچه او ضعف داخلی ها نسبت به لژیونرها می خواند) باید بعد از هر بازی در لیگ برتر به مدت یک تا یک و نیم روز در اختیار تیم ملی باشند تا به مرز آمادگی برسند و به قول مرد پرتغالی بتوانند مقابل بازیکنان اسپانیا بدوند و کم نیاورند.

 

خواسته کی روش در ابتدا غیر معقول و غیر منطقی جلوه می کرد اما او تاکید کرد که قرار نیست در این اردوها تمرینی صورت بگیرد و بازیکنان خسته شوند؛ بلکه او می خواهد از نظر روحی و روانی روی بازیکنان کار می کند. کی روش در واکنش به احتمال مخالفت مربیان به اهمیت برنامه خود تاکید کرد که با همکارانش (مربیان شاغل در باشگاه‌ها) صحبت خواهد کرد و آنها را قانع می کند.

 

با این وجود چندین مربی نسبت به خواسته کی روش چراغ سبز نشان ندادند! برانکو در نخستین واکنش خود گفت که فدراسیون تاکنون برای این موضوع درخواستی نداده است؛ تا به نوعی از دادن پاسخ طفره برود اما در گفت و گوی دیگری عنوان کرد که با این همه تجربه، از برنامه کی روش سر در نمی‌‌آورد!

 

مربیان دیگری مانند وینفرد شفر هم منطقی تر با این موضوع کنار آمده اما موافقت نکردند. شفر گفت که باید با سرمربی تیم ملی درباره این برنامه صحبت کند تا هدف از آن را بداند.

 

مربیان دیگری هم بودند که انتقاد کردند. کرانچار همانند جام جهانی 2014 رودرروی کی روش بود. او اعلام کرد دنبال تعامل با تیم ملی است اما علت این برنامه های کی‌روش را نمی داند و دوست دارد بداند سرمربی تیم ملی دقیقا دنبال چه اهدافی است؟

 

اما با افزایش موج مخالفت برخی از مربیان، کی روش به سرعت به بهانه سال نو میلادی، بیانه ای را منتشر کرد و در نخستین جملات خود خطاب به کرانچار گفت: بعد از ۳۶ سال تجربه بین‌المللی و حرفه‌ای و پس از گذشت هفت سال از نتایج و دستاوردهای تاریخی برای فوتبال ایران، اگر همکار عزیز بنده جناب آقای کرانچار هنوز من را نمی‌شناسند و به من اعتماد ندارند، هیچ وقت این شناخت را پیدا نخواهند کرد و اعتماد نخواهند داشت!

 

سرمربی تیم ملی نسبت به خواسته برخی از مربیان درباره برگزاری جلسه و توضیح اهدافش در این برنامه، ابراز خوشحالی کرد و گفت: با کسانی که با حسن نیت جلو آمده اند و به تیم ملی متعهد هستند، مبادله اطلاعات می کند.

 

آخرین حرف کی روش خبر از شروع برنامه تیم ملی داشت؛ او اعلام کرد از 14 دی (فردا) این برنامه شروع می شود و تا آغاز جام جهانی ادامه دارد.

 

شروع برنامه تیم ملی همزمان با هفته هجدهم

کی روش در حالی 14 دی را برای شروع برنامه خود انتخاب کرده که لیگ برتر وارد هفته هجدهم می شود و از بعد از بازی های این هفته، بازیکنان مورد نظر به اردو اضافه می شوند و بعد از یک روز به باشگاه خود باز می گردند.

 

ادامه این هفته در روز جمعه برگزار می شود و سایر بازیکنان هم پس از بازی هایشان به اردو می پیوندند. البته نکته مهم فاصله زمانی روزهای برگزاری مسابقات است و اگر قرار باشد بازیکنان یک روز در اردو باشند، کی روش باید دو روز برای بازیکنان برنامه بگذارد.

 

موافقت برخی از مربیان با برنامه کی روش

قبل از شروع برنامه کی روش، مربیانی مانند برانکو که ابتدا مخالفت تلویحی خود را اعلام کرده بود، اکنون با حضور بازیکنان ملی پوشش در تیم ملی موافقت کرده است و باید دید شفر و کرانچار که خواستار صحبت با مربی تیم ملی شده بودند هم با این برنامه موافقت می کنند یا خیر.

 

به گزارش جی پلاس، بدون شک تیم ملی در گروه دشواری قرار دارد و برای رسیدن به مرز آمادگی کامل، نیاز به برنامه فوق العاده ای نسبت به سایر تیم های حاضر در این گروه نیاز دارد تا شاهد نتایج خوب و معقولی برای تیم کشورمان باشیم.

  13 دی 1396
بخش : ورزشی / فوتبال و فوتسال
کد خبر: 60021
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز