جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه روی هوا!

استرالیا پس از اعلام اخراج دو دیپلمات روس از احتمال تحریم جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ در روسیه خبر داد.

استرالیا روز سه شنبه اعلام کرد در واکنش به ادعای حمله با گاز اعصاب به جاسوس سابق روس در سالزبری انگلیس دو دیپلمات روسیه را از خاک این کشور اخراج می‌کند و احتمال تحریم جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ را نیز بررسی خواهد کرد.

آمریکا نیز روز گذشته اعلام کرد ۶۰ دیپلمات روس را در اقدامی در حمایت از مواضع انگلیس علیه مسکو از خاک این کشور اخراج خواهد کرد. در مجموع در اقدامی هماهنگ درخصوص مساله مسمومیت اسکریپال، ۱۰۰ دیپلمات روس از اروپا و آمریکا اخراج شدند.

نخست وزیر استرالیا با انتشار بیانیه‌ای ادعا کرد: «استرالیا نیز همراه با انگلیس و دیگر دوستان و متحدانش به حمله اخیر در سالزبری واکنش نشان می‌دهد. دولت استرالیا دو دیپلمات روس را به عنوان عنصر نامطلوب از خاک این کشور اخراج می‌کند.»

وزیر امور خارجه استرالیا نیز اظهار کرد که این کشور گزینه‌های دیگری را نیز برای مقابله با مسکو در دستور کار خود قرار خواهد داد که تحریم جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ در روسیه یکی از این گزینه‌های محتمل خواهد بود.

با این حال فدراسیون فوتبال استرالیا اعلام کرد تیم ملی این کشور طبق برنامه‌های قبلی در جام جهانی ۲۰۱۸ شرکت خواهد کرد.

۶ کشور دیگر جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه را تحریم کردند

براساس اعلام روزنامه سان، لهستان، ایسلند، دانمارک، سوئد، استرالیا و ژاپن ۶ کشوری هستند که دولت‌هایشان جام جهانی را بایکوت کرده‌اند.

  8 فروردین 1397
بخش : ورزشی / فوتبال و فوتسال
کد خبر: 61154
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز