آیا قرارداد ویلموتس «ترکمانچای» بود؟

اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,فوتبال ملی
مجلس قرارداد فدراسیون فوتبال با سرمربی تیم ملی را بررسی می‌کند.

مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال چند روز پیش اعلام کرد قرارداد ویلموتس با تیم ملی فسخ شده است. اما ظاهرا این پایان ماجرا و حاشیه‌های ایجادشده در مورد این مربی بلژیکی نبود. بعد از آن اعلام شد یک بند جنجالی درقرارداد مارک ویلموتس و فدراسیون فوتبال وجود دارد که طبق آن فدراسیون کشورمان درصورت فسخ قرارداد از سوی هر یک از طرفین باید حقوق سه ماه آینده را به مرد بلژیکی پرداخت کند! این موضوع یک بار دیگر عدم تسلط و اشراف مدیران فدراسیون فوتبال به مسائل حقوقی را نشان داد و حالا شاید باعث شود که پول قابل‌توجهی از خزانه فدراسیون خارج شود.

 

اما همین موضوع در چند روز اخیر باعث ایجاد حساسیت‌هایی در بخش‌های دیگر کشور شده و مسوولان پیگیر این داستان شده‌اند. در این میان نمایندگان مجلس چند بار به مفاد قرارداد ویلموتس واکنش نشان داده و خواستار ارائه توضیح فدراسیون فوتبال شدند. در جدیدترین فعل و انفعال عضوکمیسیون فرهنگی مجلس تایید کرده که متن قرارداد ویلموتس به مجلس رسیده و متن قرارداد او ترجمه شده است.

 

طیبه سیاوشی نماینده تهران در مجلس درباره قرارداد سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گفت: «قرارداد به کمیسیون رسیده و کامل ترجمه شده است، ولی نمی‌توانم درباره آن صحبت کنم. تصمیم جمعی در کمیسیون فرهنگی این است که قرارداد استراماچونی سرمربی استقلال و کارلوس کی‌روش سرمربی سابق تیم ملی هم به مجلس بیاید و بعد از آن تصمیم لازم گرفته می‌شود. «وی درباره اینکه گفته می‌شود قرارداد مارک ویلموتس به نوعی ترکمنچای بسته شده است، به خبرگزاری مهر گفت: «به نظرم این بحث یک مقدار کم‌لطفی است و به این شدت نیست. به هر حال فدراسیون فوتبال بخشی از این قرارداد را منتشر کرد که درباره تبعات فسخ بود و این بخش قابل‌نقد و اعتراض است. ممکن است بعد از بررسی هرسه قرارداد، جلسه‌ای با آقای تاج رئیس فدراسیون و آقای سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان برگزار کنیم. همه چیز به تصمیم جمعی در کمیسیون فرهنگی بستگی دارد. فکر می‌کنم تا اواخر هفته آینده این اتفاق رخ بدهد.»

 

این در حالی است که طبق ادعاهای رئیس فدراسیون فوتبال،مارک ویلموتس بیش از روزهایی که مقرر شده درمرخصی بوده و همین باعث می‌شد فدراسیون فوتبال ایران با شکایت به CAS، قرارداد این سرمربی را یک‌طرفه فسخ کند و مانع پرداخت غرامت شود.

  28 آذر 1398
بخش : ورزشی / فوتبال و فوتسال
کد خبر: 65825
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز