فیفا طلب برانکو را نداد/ یک روز تا پایان مهلت، سرخ‌ها فقط سود دیرکرد را دادند
سرپرست باشگاه پرسپولیس بازداشت مدیرش را تائید کرد/رسول‌پناه: از ابتدا نیز هدفم مبارزه با فساد بود

مهدی رسول‌پناه,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,لیگ برتر و جام حذفی
مهدی رسول پناه سرپرست باشگاه پرسپولیس اعلام کرد که فرد مورد نظر در اطلاعیه وزارت ورزش که بازداشت شده، از مسئولان این باشگاه است.سرپرست باشگاه پرسپولیس در این زمینه گفت: از روز اولی که به باشگاه رفتم، بحث فساد را مطرح کردم. گزارشی در این زمینه به نهادهای امنیتی داده و از آنها خواستم که به این قضایا ورود کنند. مدیران قبلی و جدید همه باید پاسخگو باشند.

مهدی رسول‌پناه روز چهارشنبه در گفت‌وگویی تلویزیونی در مورد تامین بودجه برای پرداخت مطالبات برانکو، اظهار داشت: در این رابطه اقداماتی انجام دادیم و پنج درصد مطالبات زلاتکو را پرداخت کردیم. همچنین مطالبات ایگور پانادیچ و برانکو را هم پرداخت کردیم. به خاطر اینکه هجم مطالبات برانکو بالا بود بخشی از آن پرداخت شد و در همین راستا نامه‌ای به کمیته انضباطی فیفا ارسال کردیم.

 

وی افزود: کشور عمان به خاطر ایام عید تا یکشنبه تعطیل است و بلافاصله پس از اینکه پول انتقال بیرانوند به باشگاه آنتورپ بلژیک پرداخت شود، آن را به برانکو می‌دهیم. روز یکشنبه هم بخش دیگری از مطالبات پرداخت خواهد شد.

 

سرپرست باشگاه پرسپولیس در مورد اینکه آیا فیفا تعطیلی عمان را می‌پذیرد یا خیر، گفت: یکی از بحث‌های اصلی درآمدی ما برای پرداخت پول برانکو، حق انتقال بیرانوند به باشگاه بلژیکی بود اما تا دیشب پول به حساب واسطه ما نشسته بود که امروز انجام شد. به طور حتم در چند روز آینده پول برانکو پرداخت خواهد شد.

 

وی در مورد اینکه وکیل برانکو پرداخت پول به او را تکذیب کرده، خاطرنشان کرد: بخشی از این پول از طریق مطالبات ما در فیفا پرداخت شده اما انتقال آن زمان بر است. نامه استعلام ما به کمیته انضباطی فیفا ارسال شده است.

 

رسول‌پناه خاطرنشان کرد: حدود ۶۰ درصد مطالبات برانکو و دستیاران را پرداخت کردیم. باقی پول را هم سریعا پرداخت خواهیم کرد.یک ماه زمان داریم و مشکلی در این باره نیست. هفته آینده بخش دیگری از مطالبات را می‌دهیم. ما حسن نیت پرداخت را به برانکو و دستیاران نشان دادیم.

 

وی گفت: پول که روز گذشته پرداخت شد، یورو تبدیل به ریال عمان شد و ما حتی کارمزد تبدیل پول به ریال را هم پرداخت کردیم تا حسن نیت‌مان را به برانکو نشان دهیم.

 

وی در مورد ماجرای دستگیری یکی از مدیران یکی از باشگاه‌های پایتخت خاطرنشان کرد: از روز اولی که در پرسپولیس آمدم، بحث اصلی‌ام مبارزه با فساد بود. حتی روز اول که به باشگاه آمدم، گزارشی به سازمان بازرسی کل کشور و نهادهای امنیتی دادیم و از آنها خواستیم که ورود پیدا کنند. چون این یک نیاز است. آنها تمام مدیران قبل و مدیران جدید هم بررسی کردند و باید پاسخگو باشند.

 

سرپرست باشگاه پرسپولیس در پاسخ به این پرسش که این دستگیری مربوط به باشگاه پرسپولیس است یا خیر، اضافه کرد: بله.

 

فیفا طلب برانکو را نداد/ یک روز تا پایان مهلت، سرخ‌ها فقط سود دیرکرد را دادند
با وجود درخواست باشگاه پرسپولیس از فیفا مبنی بر پرداخت مطالبات مربیان این باشگاه از محل درآمدهایش نزد فدراسیون جهانی فوتبال، این نهاد این کار را هنوز انجام نداده است.

به گزارش ایسنا،  دو هفته قبل باشگاه پرسپولیس با ارسال نامه‌ای به فیفا از فدراسیون جهانی فوتبال خواست تا از محل درآمدهای این باشگاه مطالبات ایگور پانادیچ و زلاتکو ایوانکوویچ را بپردازد. با این حال فیفا تا این لحظه مطالبات مربیان پرسپولیس را به حسابشان در عمان واریز نکرده است.

 

این در حالی است که براساس نامه کمیته انضباطی فیفا پرسپولیسی‌ها فقط تا فردا فرصت دارند تا مطالبات مربیان سابق خود را تسویه کنند.

 

البته پرسپولیس طی چند روز گذشته مبلغ سود دیرکرد مطالبات ایگور پانادیچ و زلاتکو ایوانکوویچ را به حساب آنها در عمان واریز کرده است. بر همین اساس از سوی باشگاه پرسپولیس مبلغ ۱۱ هزار و ۲۸۹ یورو به حساب زلاتکو ایوانکوویچ و ۸۵۲۳ یورو به حساب ایگور پانادیچ از سوی باشگاه پرسپولیس به عنوان سود دیرکرد در عمان واریز شده است.

  15 مرداد 1399
بخش : ورزشی / فوتبال و فوتسال
کد خبر: 68039
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز