وکیل فدراسیون فوتبال: هنگام امضای قرارداد با ویلموتس باید به سابقه بد او توجه می‌شد
سایت بلژیکی: ایران جریمه ویلموتس را پرداخت نکند شاید جام جهانی را از دست بدهد/ آغاز تحقیقات درباره قرارداد جنجالی ویلموتس

مارک ویلموتس,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,فوتبال ملی
یک سایت بلژیکی نوشت: در صورتی که فدراسیون فوتبال ایران جریمه مصوب شده از سوی فیفا را به مارک ویلموتس پرداخت نکند امکان دارد از حضور در جام جهانی محروم شود.

به نقل از سایت فوتبال کرانت، فدراسیون فوتبال ایران از سوی فیفا موظف به پرداخت بیش از شش میلیون یورو به مارک ویلموتس (Marc Wilmots) سرمربی سابق خود شد و باید ظرف ۳۰ روز نسبت به پرداخت آن اقدام کند. در صورتی که فدراسیون فوتبال ایران این پول را در زمان تعیین شده پرداخت نکند علاوه بر جریمه های مالی بیشتر امکان دارد حتی جام جهانی فوتبال را نیز از دست بدهد و نتواند درآن در صورت صعود شرکت کند.

 

منابع داخلی ایران از تلاش این فدراسیون برای شکایت به دادگاه عالی ورزش خبر دادند و رأی فیفا را ناعادلانه خواندند.

 

وکیل فدراسیون فوتبال: هنگام امضای قرارداد با ویلموتس باید به سابقه بد او توجه می‌شد

وکیل حقوقی فدراسیون فوتبال ایران گفت: هنگام امضای قرارداد با «مارک ویلموتس» باید به سابقه بد او در طرح دعوی با تیم‌هایی که با آنها قرارداد داشته توجه می‌شد.

 

به گزارش ایرنا، «رضا شاه‌منصوری» درباره قرارداد مارک ویلموتس با فدراسیون فوتبال ایران اظهار داشت: در زمان بستن قرارداد، باید مسوولین فدراسیون نگران این موضوع می‌بودند که سابقه او در طرح دعوا با فدراسیون‌ها و باشگاه‌هایی که با آنها قرارداد داشته خیلی زیاد بوده است. فدراسیون می‌دانست با فردی قرارداد می‌بندد که سابقه زیادی در طرح دعوا دارد.

 

وی در پاسخ به این سوال که آیا این بند در قرارداد ویلموتس وجود دارد که در صورت فسخ قرارداد از سوی یکی از طرفین، فقط باید غرامت سه ماهه پرداخت شود؟ گفت: بله این شرط در قرارداد وجود دارد اما رسانه‌ها خیلی به این موضوع پرداخته‌اند که آیا این بند منافع ما را تامین می‌کند یا نه.

 

مارک ویلموتس,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,فوتبال ملی

وکیل فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد: در قراردادهایی که در ۱۰ سال گذشته بسته‌ایم باید به چند موضوع توجه کنیم. یکی اینکه آیا این قراردادها استاندارد بین‌المللی دارند یا نه. موضوع دوم که اهمیت بیشتری دارد، بحث اجرای قرارداد است. برای فدراسیون بین‌المللی فوتبال هم اجرای قرارداد مهم‌تر است. وقتی چند ماه به تعهدات مالی خود عمل نمی‌کنید، وارد حوزه اجرای قرارداد می‌شویم و این بهانه را به طرف مقابل می‌دهیم که قراردادش را فسخ کند.

 

وی در پاسخ به این سووال که آیا شانسی در دادگاه عالی ورزش داریم یا فقط به دنبال خرید زمان هستیم؟ گفت: موضوعی که در دادگاه عالی ورزش پیگیری می‌کنیم این است که ویلموتس فقط ۵۳ روز در ایران حضور داشته است و مبلغ ۶.۲ میلیون یورویی غرامت تعیین‌شده از سوی فیفا، با میزان فعالیتی که او انجام داده منطبق نیست.

 

آغاز تحقیقات درباره قرارداد جنجالی ویلموتس/ مطلعین احضار شدند

حراست وزارت ورزش با هماهنگی نهادهای نظارتی تحقیقات گسترده ای را درباره چگونگی انعقاد قرارداد جنجالی با مارک ویلموتس آغاز کرده است که بر این اساس در اولین گام تعدادی از مطلعین و مرتبطین به این پرونده احضار شده‌اند.

 

به گزارش ایسنا، قرارداد جنجالی فدراسیون فوتبال ایران با مارک ویلموتس سرمربی بلژیکی سابق تیم ملی قوتبال ایران تاکنون حدود ۹ میلیون یورو برای فوتبال ایران هزینه در بر داشته است. مربی که با نتایج نه چندان خوب و حضور اندک در کشور، خسارت فراوانی را به فوتبال ایران وارد کرده است.

 

ورود جدی نهاهای نظارتی به موضوع قرارداد ویلموتس پس از آن اتفاق افتاد که کمیته انضباطی فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) در حکمی فوتبال ایران را ۶ میلیون و ۱۳۷ هزار یورو جریمه محکوم کرد.

 

نهادهای نظارتی که پیش از این به موضوع قرارداد ویلموتس ورود کرده بودند، امروز چهارشنبه ۲۹ مرداد در اولین گام با احضار تعدادی از مطلعین و مرتبطین پرونده، روند تازه‌ای را برای پیگیری قضایی این موضوع آغاز کرده‌اند. روندی که به نظر می‌رسد در روزهای آینده نیز ادامه خواهد داشت تا بر این اساس مدیران و متهمان اصلی انعقاد قرارداد عجیب فدراسیون فوتبال با مارک ویلموتس پاسخگوی سومدیریت‌هایشان باشند.

 

حراست وزارت ورزش با تایید این موضوع تاکید کرد که با تمام متخلفان قرارداد مذکور در هر سطحی برخورد خواهد شد و در این راه نیز از هیچ کوششی برای شناسایی متخلفان اصلی و احقاق حق نسبت به فوتبال کشور دریغ نخواهد شد.

  29 مرداد 1399
بخش : ورزشی / فوتبال و فوتسال
کد خبر: 68215
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز