گل‌محمدی: فردا استعفا می‌دهم/ نویدکیا: اجازه بدهند ایده‌های خود را در سپاهان اجرا کنم

یحیی گل محمدی,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,لیگ برتر و جام حذفی
یحیی گل محمدی بعد از لیگ قهرمانان آسیا از پرسپولیس می‌رود.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس اعلام‌کرد که فردا نامه عدم همکاری اش را به مدیران این باشگاه تحویل می دهد.

 

به گزارش ایسنا، در حاشیه تمرین امروز (یکشنبه) تیم فوتبال پرسپولیس، یحیی گل محمدی، سرمربی این تیم به علت آن چه "دروغگویی مدیران باشگاه" عنوان کرد، گفت که فردا نامه عدم همکاری اش را به مدیران باشگاه می دهد و پس از مسابقات لیگ قهرمانان دیگر حاضر به ادامه همکاري با سرخ پوشان نیست.

 

در این چند روز انرژی زيادي از ما گرفته شد

سرمربی پرسپولیس اظهار‌کرد: ما از هفته پیش تمریناتمان را پس از چند روز استراحت شروع کردیم. مقداری درگیر نقل و انتقالات بودیم. باتوجه به این که باید خودمان را برای لیگ قهرمانان آسیا (AFC Champions League) آماده می کردیم، دو مأموریت داشتیم. نخست، حفظ بازیکنان قدیمی که تیم را قهرمان کردند و دوم، گرفتن بازیکنان جدید. در طول فصل چند بازیکن مانند بیرانوند و استوکس از جمع ما جدا شدند و بازیکنان دیگر مانند علیپور امروز و ترابی هم چند روز پیش از تیم جدا شدند. ما جای این بازیکنان، چند نفر را جذب کردیم و لیست خروجی نداشتیم.

 

او ادامه داد: انرژی زيادي در این چند روز از ما گرفته شد و تمریناتمان به خاطر نبود نفرات، ناقص برگزار شد. امروز کار بشار رسن هم بنظر میرسد درست شده است و قرار شده به تمرین بیاید. ما بازیکنان خوبی مانند ترابی و علیپور را از دست دادیم که دوست داشتیم در کنار ما باشند. برای آنها آرزوی موفقیت می کنم. آن ها خیلی برای باشگاه تلاش کردند.

 

سرمربی پرسپولیس ادامه داد: ما تمرینات کاملی با بازیکنان نداشتیم. نمی‌خواهم ذهن هواداران را ناراحت کنم ولی مشکلاتی داریم که قابل گفتن نیست. هنوز آن تمرینی که باید با بازیکنان داشته باشیم، نداشتیم. این موضوع علی‌رغم نامه‌هایی است که از دو ماه پیش به باشگاه درباره تمدید و عقد قرارداد با بازیکنان دادم، رخ داده است. متاسفانه این اتفاق رخ نداده و آن قدر دیر جنبیدیم که این اتفاقات برای ما افتاد و باید با تیم ناقص تمرین کنیم. ما یک هفته دیگر بازی داریم ولی هنوز یک تمرین کامل نداشته‌ایم. می‌دانید که تیم‌های رقیبمان چندین بازیکن برزیلی و اروپایی جذب کردند و اندازه دو سال ما خرج کرده‌اند. رقابت‌های سختی پیش رو داریم ولی هنوز مشکلات پیش پا افتاده‌ای داریم که حل نشده است. من در این چند روز فقط دروغ شنیدم و فردا نامه‌ عدم همکاری‌ام را به باشگاه می‌دهم.

 

بعد از لیگ قهرمانان از پرسپولیس می‌روم

گل‌محمدی درباره استعفایش توضیح داد: احتمالا بعد از لیگ قهرمانان آسیا از پرسپولیس جدا می‌شوم. واقعا خودم از این همه دروغی که شنیده‌ام، خسته شده‌ام. آن‌ها درباره همه مسائل دروغ می‌گویند. قرار بود امروز باشگاه پرداختی داشته باشد اما این اتفاق رخ نداد. بازیکن از جیب خودش پول رضایت‌نامه‌اش را پرداخت کرده است. هر روز و هر ساعت به من زنگ می‌زنند که چکی که دادند را چه کنند. اگر نمی‌خواهند تیم‌داری کنند به ما بگویند. من با اسپانسر کار ندارم و این موضوعی است که باید بین باشگاه و اسپانسر حل شود. در هر صورت در این تیم افرادی تصمیم‌گیرنده هستند و باید پاسخگو باشند. هفته گذشته آقای رسول پناه به ما قول داد ولی متاسفانه به قولش عمل نکرده و بازیکنان ناراحت هستند.

 

در نقل و انتقالات ضعیف بودیم

او در پاسخ به این سوال که آیا بازیکنی در لیستش بوده که جذب نشده است، بیان کرد: در مورد نقل ‌و انتقالات خیلی ضعیف ظاهر شدیم. تمرکز ما باید روی تمرین باشد اما کلا راجع به مشکلات مالی و جذب بازیکن فکر می‌کنیم.

 

سرمربی پرسپولیس درباره صحبت رسول‌پناه که عنوان کرده بود ناراحتی بازیکنان از او نیست، گفت: کسی که مدیریت باشگاه را قبول می‌کند باید به تعهدات سال‌های گذشته هم عمل کند. وقتی من مدیر تیمی می‌شوم از مشکلاتش با خبرم. این که یک فردی در گذشته مشکل آفرین شده است، دلیل نمی‌شود که الان هم مشکل داشته باشیم. آقای رسول‌پناه اختیارات لازم را دارد و می‌تواند درآمدزایی کند. ما در این چند وقت فقط دروغ شنیدیم و هیچ‌کس تمرکز تمرین ندارد.

 

با جیب خالی نمی‌شود به جنگ غول‌ها رفت

گل‌محمدی در پاسخ به این سوال که اگر مدیریت باشگاه پس از لیگ قهرمانان آسیا با تغییر و تحول مواجه شود، باز هم از پرسپولیس جدا می‌شود، اظهار کرد: من در جایگاهی نیستم که راجع به تغییر و تحولات مدیریتی صحبت کنم ولی ما در حال حاضر مدیریت تیم را می‌شناسیم. آن‌ها باید مشکلات تیم را برطرف کنند. نمی‌شود که ما با جیب خالی با غول‌های آسیا رقابت کنیم. فردا اگر اتفاقی بیفتد، اولین نفر من زیر سوال می‌روم.

 

او درباره این که آیا موضوعاتی که امروز مطرح کرده به رسول پناه هم منتقل شده است، گفت: خودشان این موضوعات را می‌دانند و قبلا با ایشان صحبت کرده‌ایم.

 

در آسیا کم نمی‌گذاریم

سرمربی پرسپولیس درباره آینده این تیم در لیگ قهرمانان آسیا بیان کرد: ما کم نمی‌گذاریم و تا جایی که در توانمان است جانمان را برای این تیم می‌دهیم. من الان به بازیکنان گفتم که تیم ما در حال حاضر قهرمان شده است که این وضعیتش است. اگر قهرمان نمی‌شدیم چه وضعیتی برای ما رقم می‌خورد؟ تیم‌های دیگر نتیجه نمی‌گیرند ولی هم بازیکن جذب می‌کنند و هم پول دارند.

 

کاری از دست من برنمی‌آید

گل‌محمدی در واکنش به محرومیت احتمالی پرسپولیس به خاطر نپرداختن مطالبات برانکو، گفت: ما همه مشکلات را درک می‌کنیم. ما با بازیکنان صحبت کردیم که آرام باشند ولی کاری از دست من برنمی‌آید. هرکس که بخواهد سر کار باشد باید مشکل را حل کند.

 

بازیکن دیگری از ما جدا نمی‌شود

او در پاسخ به این سوال که آیا ربیع‌خواه و انصاری در لیست خروج پرسپولیس هستند، توضیح داد: ما لیست خروج نداریم. یکسری صحبت‌ها می‌شود که صحت ندارد. اگر لیست خروجی باشد باید به صورت رسمی اعلام شود. فکر نکنم بازیکن دیگری از جمع ما جدا شود.

 

رفتن ترابی قابل پیش‌بینی بود

سرمربی پرسپولیس درباره جانشین علیپور در خط حمله این تیم بیان کرد: من نمی‌توان برخی مسائل را رسانه‌ای کنم. ما در این پست باید بازیکن جذب کنیم. هنوز نقل‌ و انتقالات تمام نشده ولی نمی‌دانم با این وضعیت قرار است چه کار کنیم.

 

گل‌محمدی درباره جدایی مهدی ترابی اظهار کرد: از نظر قراردادی نمی‌دانم چه بندهایی در قراردادش بوده است. من از دو ماه پیش به باشگاه نامه زده بودم که تکلیف بازیکنانی را که بند فسخ دارند و قراردادشان تمام می‌شود روشن کنند. از قبل این اوضاع قابل پیش‌بینی بود. من ده‌ها بار این موضوع را شفاهی گفتم.

 

با دروغ نمی‌توانم کار کنم

او در ادامه در پاسخ به این سوال که چه اتفاقی باید بیفتد که او در پرسپولیس ماندگار شود، گفت: من با دروغ مشکل دارم. دوست ندارم کسی به من دروغ بگوید. من در این مدت دروغ‌های زیادی شنیدم و ادامه دادن با این وضعیت سخت است.

 

سرمربی پرسپولیس درباره برگزاری لیگ قهرمانان آسیا در یک کشور، بیان کرد: این شرایطی است که به خاطر کرونا وجود دارد. از قطری‌ها ممنونیم چون کشوری حاضر نبود که لیگ قهرمانان آسیا را به صورت متمرکز برگزار کند. اگر قطر نبود این رقابت‌ها لغو می‌شد.

 

***

 

نویدکیا: اجازه بدهند ایده های خود را در سپاهان اجرا کنم

یحیی گل محمدی,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,لیگ برتر و جام حذفی

محرم نویدکیا سرمربی جدید تیم فوتبال سپاهان گفت: من خواسته ای ندارم، ولی دوست دارم به تصمیمات من احترام بگذارند و اجازه بدهند ایده ها و افکار خود را اجرا کنم. امیدوارم تصمیم اشتباهی نگیرم. تمام تصمیمات من درست نیست و این امکان وجود دارد در جا یی اشتباه کنم. سعی می کنم کم تر اشتباه و آدم های قوی به جمع کادر فنی اضافه کنم.

 

او افزود: بهرحال همه بدانند که به دنبال این نیستم که دوستان خودم را در تیم سپاهان جمع کنم، چون می دانم کار سنگین است و اشخاص قوی را می آورم که بتوانند به من و تیم کمک کنند. این طور نیست که بخاطر این که سالها در سپاهان بودم، دوستان و افراد نزدیک را دور خودم جمع کنم. شاید بعضی از اشخاص از تصمیمات من ناراحت شوند، ولی سعی می کنم تصمیماتی بگیرم که به صلاح تیم باشد.

 

کار خاصی برای لیگ قهرمانان آسیا نمی توانم انجام بدهم

نویدکیا در مورد برنامه خود برای لیگ قهرمانان آسیا اظهار‌کرد: واقعیتش این است که اگر بخواهم منطقی حرف بزنم خيلي نمی توانم کار خاصی برای این رقابت ها انجام بدهم، چون ۷- ۸ روز دیگر بازي ها آغاز می شود و چند روز دیگر باید تیم راهی این مسابقات شود. تکسیرا مربی پرتغالی در سپاهان است. جلسه ای امروز با او و ساکت داشتم. ما خيلي اختلاف سلیقه نداریم و مشکل ما یکی- ۲ بازیکن هستند که یک مقدار آسیب دیدگی و بیماری دارند به همین علت نتیجه گیری در آسیا سخت است، اما سعی می کنیم بهترین عملکرد داشته باشیم.

 

من یکی دو تغییر در تیم ایجاد می کنم

سرمربی جدید سپاهان در مورد تقویت این تیم اصفهانی برای فصل بعد اظهار‌کرد: من در روز های اول به ساکت و مسوولان سپاهان بیان کردم که سپاهان تیم خوبی است. همچنین اینگونه نیست که بگویم سرمربی قبلی شرایطش بد بوده است و تغییراتی انجام بدهم. به نظرم قلعه نویی تیم خوبی درست و نفرات خوبی به این تیم اضافه کرده است. من شاید یکی- ۲ تغییر در تیم ایجاد کنم وگرنه تیم ساختار خوبی دارد و نیاز به تغییرات آن چنانی ندارد.

 

نویدکیا در مورد وضعیت دستیاران خود بیان کرد :ما با همین کادر فنی به آسیا می رویم و بعد از آن در این باره تصمیم می گیرم. همچنین به احتمال زیاد دستیار اول خود را امروز یا فردا معرفی می کنم. در صورت جمع بندی نهایی دستیار اول به تیم اضافه می شود. من نمی توانم نام گزینه دستیاری ام را بگویم، چون هنوز قطعیت پیدا نکرده است. به هر حال رحمان احمدی به تیم سپاهان اضافه شده است و مشکلی با او ندارم و سالها در کنار هم بودیم. به نظرم حضور احمدی در تیم سپاهان ایده خيلي خوبی بوده است.

  16 شهریور 1399
بخش : ورزشی / فوتبال و فوتسال
کد خبر: 68395
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز