یک انتصاب هیجان انگیز در فدراسیون دبیر
حمید سوریان با نایب رییسی به کشتی برگشت/دبیر: سوریان همه اختیارات من را دارد

حمید سوریان و علیرضا دبیر,اخبار ورزشی,خبرهای ورزشی,کشتی و وزنه برداری
حمید سوریان با قبول سمت نایب رییسی فدراسیون بعد از حدود ۳ سال و این بار به عنوان یک مدیر به کشتی بازگشت.

از زمانی که حمید بنی تمیم بعد از استعفای رسول خادم به عنوان سرپرست فدراسیون کشتی انتخاب شد، پست نایب رییسی فدراسیون کشتی خالی بود. بعد از برگزاری انتخابات علیرضا دبیر تصمیم خود را برای فعال کردن این پست گرفت و حکمی را به نام یکی از قهرمانان نامدار کشتی ایران صادر کرد.

 

حمید سوریان که با کسب ۶ مدال طلای جهان و یک مدال طلای المپیک پرافتخارترین کشتی گیر ایرانی به حساب می آید، بعد از المپیک ۲۰۱۶ ریو که با شکست او همراه بود، دیگر به کشتی برنگشت.

 

او که در این چند سال برای بازگشت به تشک مردد بود، در نهایت قید حضور دوباره روی تشک را زد و حالا با یک عنوان مدیریتی به کشتی بازگشته است. حمید سوریان از این پس به عنوان نایب رییس فدراسیون کشتی فعالیت خواهد کرد و از آنجایی که ارتباط نزدیکی هم با علیرضا دبیر دارد، می تواند در امور مدیریتی کمک حال او باشد.

 

حمید سوریان و علیرضا دبیر,اخبار ورزشی,خبرهای ورزشی,کشتی و وزنه برداری

 

حالا به نظر می رسد با حضور ۲ قهرمان المپیک در راس فدراسیون کشتی به عنوان رییس و نایب رییس این رشته روزهای خوبی را در پیش داشته باشد. نکته جالب اینجاست که سوریان به عنوان یکی از اسطوره های کشتی فرنگی ایران و علیرضا دبیر با چنین عنوانی در کشتی آزاد تخصص دارند و می توانند مکمل های خوبی برای اداره فدراسیون کشتی شوند.

 

این اولین تجربه مدیریتی حمید سوریان خواهد بود و با این انتصاب حالا تیم مدیریتی فدراسیون کشتی چهره جوانی به خود می گیرد و باید منتظر بود تا این نیروی جوانی چرخ کشتی ایران را خیلی تندتر از قبل بچرخاند.

 

مراسم معارفه حمید سوریان صبح شنبه در فدراسیون کشتی برگزار می شود تا او رسما کار خود را در سمت جدید آغاز کند و تجربه جدیدی را پشت سر بگذارد.

 

دبیر: سوریان همه اختیارات من را دارد/ نصیرزاده استثنایی است و لابی‌هایش بی‌نظیر بود
رئیس فدراسیون کشتی با بیان اینکه سوریان ابرمرد کشتی ایران است گفت: او با اختیارات کامل وارد فدراسیون شده است.

 

به گزارش تسنیم، علیرضا دبیر در مراسم معارفه حمید سوریان به عنوان نایب رئیس فدراسیون کشتی و عبدالمهدی نصیرزاده به عنوان رئیس کمیته لیگ کشتی گفت: وقتی تیم جدید می‌آید به دنبال کسانی است که با روش خودش کار را پیش ببرند و این کار با آسیب شناسی قبلی انجام می‌شود.

 

وی افزود: بیشتر سعی می‌کنم، عمل کنم. اولین تغییراتی که انجام می‌دهیم امروز اعلام می‌شود. تودیع نداریم و فقط معارفه داریم. حمید سوریان نیاز به معرفی ندارد. او ابرمرد کشتی ایران است که آرزو می‌کنم همه بیشتر از او مدال بگیرند. آرزوی قلبی ما این است که هم در آزاد و هم در فرنگی بیشتر از سوریان مدال بگیرند.

 

رئیس فدراسیون کشتی اظهار داشت: من هیچ انگیزه‌ای نداشتم که به فدراسیون بیایم، اما سوریان بیشتر از همه به من فشار آورد و تصمیم گرفتم در انتخابات کشتی شرکت کنم. حالا همان فشارها را من به او آوردم و او قبول نمی‌کرد، چون دانشجوی دکتراست. حرف‌هایی که سوریان به من زد را به خودش زدم و پنجشنبه قبول کرد و به ما افتخار داد که کار کند.

 

دبیر گفت: سوریان نباید جای دیگری باشد. جامعه کشتی را نباید محدود کنیم. در شورای شهر و مجلس می‌شود برای کشتی کار کرد و همه نباید دنبال مربیگری باشند.

 

وی عنوان کرد: سوریان به ما افتخار داد، یکسری افراد دنبال پست و یک عده فراری هستند. از سیدمحمد خادمِ بزرگ تا حمید سوریان؛ گردونه می‌چرخد و به بقیه هم می‌رسد. او با اختیارات کامل می‌آید. یک بار نشده حرف کشتی آزاد و فرنگی بزنم. تمام اختیاراتی که من دارم، حمید سوریان هم دارد. او در فرنگی کارشناس است و همه رده‌ها باید از تجربیات او استفاده کنند. هر اختیاری که من دارم، حمید سوریان هم دارد.

 

رئیس فدراسیون کشتی گفت: در مورد نصیرزاده هم که من را در انتخابات کُشت، کار انتخاباتی را بلدم، این آدم استثنایی است که در ٧ ماه ٥ بار با اخلاق خوب به استان‌ها رفت. لابی‌های او عجیب و غریب و بی‌نظیر بود. من از او خواهش کردم بیاید. دو ساعت و نیم صحبت کردم تا قبول کرد. نصیرزاده شاگرد محسن کاوه بوده و کشتی را می‌شناسد.

 

دبیر گفت: راه انداختن لیگ در سال اول سخت است و انرژی مضاعف می‌خواهد. محمد بنا همه کار را نمی‌تواند خودش انجام دهد، علامه دهر که نیست. اگر این کار را بکنیم همان بلای چند سال اخیر سرمان می‌آید. انرژی‌ها باید تقسیم شود. آبروی سوریان برایش مهم است.

 

وی خاطرنشان کرد: از نصیرزاده خواهش کردم بیاید. دوره ما ۱۲-۱۰ تیم در لیگ بودند. باید چرخه لیگ و اقتصاد کشتی راه بیفتد. اگر لیگ تعطیل نشده بود الان قیمت کشتی‌گیر یک میلیارد بود و همه از آن سود می‌بردند. لیگ خوب است اما با تدبیر.

 

دبیر همچنین خطاب به کشتی گیران که در مراسم معارفه حاضر بودند، گفت: اگر می‌خواهید رشد کنید در اردو خوب زندگی کنید. همه جا پرچمدار کشتی باشید. این دوره تمام می‌شود و ان‌شاءالله یک روز همه اینجا می‌آیید؛ البته تا من هستم دنبال رئیس فدراسیونی نباشید! به مربیان‌تان احترام بگذارید و هر چه گفتند چشم بگویید. سوریان کنار محمد بنا بیاید و تمرین هم بدهد. خیلی خوشحالم که حمید آمده، اینجا خانه همه قهرمانان آزاد و فرنگی است. من هنوز جلوی محمدی و بنا خبردار می‌ایستم.

  5 مرداد 1398
بخش : ورزشی / کشتی و رزمی
کد خبر: 64607
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز