بخش عمده ای از سلامت اجتماعی مردم با سلامت روان تامین می‌شود
بخش عمده ای از سلامت اجتماعی مردم با سلامت روان تامین می‌شود

رییس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی گفت: بخش عمده ای از سلامت اجتماعی مردم با سلامت روان تامین می‌شود و به همین دلیل، برنامه‌های ویژه‌ای برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در سه سطح داریم.
به گزارش صیدنیوز ، دکتر مجید رضازاده رییس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی  در گفتگو با برنامه «ره آورد» شبکه رادیویی سلامت اذعان داشت: سلامت اجتماعی اولویت این سازمان است. زمانی که قرار است یک سازمان بار آسیب‌های اجتماعی را به دوش بکشد و از تحمیل هزینه و بار این آسیب‌ها به جامعه جلوگیری نماید، اهمیت ارتقای سلامت اجتماعی دوچندان می‌شود.
رضازاده با تاکید بر این‌که تمایل ما بر تمرکز برنامه‌ریزی‌ها برای ارتقای سلامت اجتماعی است، خاطرنشان کرد: بخش عمده ای از سلامت اجتماعی مردم با سلامت روان تامین می‌شود و به همین دلیل، برنامه‌های ویژه‌ای برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در سه سطح داریم.
آموزش مهارت‌های زندگی و فرزندپروری از جمله برنامه‌های سازمان بهزیستی در راستای ارتقای سلامت اجتماعی است که این مقام مسؤل بدان اشاره و بیان داشت: غربالگری در سطح دوم برنامه‌های پیشگیری ما قرار دارد و برای کودکان 6-3 سال غربالگری اضطراب اضافه خواهد شد که با تشخیص به موقع از ایجاد آسیب‌های اجتماعی در سنین بالاتر پیشگیری می‌شود.
رضازاده یادآور شد: با همکاری بخش غیردولتی، 1400 مرکز مشاوره عمومی و 200 مرکز مشاوره تخصصی برای اجرای برنامه‌های غربالگری از این سازمان مشخص شده‌اند که با مراجعه به سایت سازمان بهزیستی، آدرس این مراکز قابل مشاهده است.

در حالی که بسیاری از اقلام دارویی بیماری های خاص در داخل تولید می شود، برندهای خارجی با حمایت دولت اقدام به توزیع در بازار می کنند. 
با توجه به پژوهش های شرکت ها دانش بنیان ئر زمینه مولکول های جدید دارویی در بخش های سنتز و فرمولاسیون، اتفاقات خوشایندی در صنعت رخ داده؛ تا جایی که در آینده ای نزدیک شاهد دستاوردهای ارزشمندی در ساخت داروهای خاص خواهیم بود.
دکتر محمدرضا فاضلی عضو هیات مدیره شرکت بنیان زیست دارو دانش، در گفتگو با برنامه «کارنامه» شبکه رادیویی سلامت اذعان داشت: فعالیت این شرکت از مرکز رشد دارویی دانشگاه علوم پزشکی تهران آغاز شد و در تولید داروهای نوترکیب و بیولوژیک است.
فاضلی گفت: با توجه به این که داورهای مذکور دانش فنی بالایی دارند و ارزش افزوده بسیاری برای کشور دارد، با به روزرسانی دانش برای تولید دارو و استقرار در مرکز رشد و تولید در اسکله کوچک و اخذ مجوز ورود به بازار، موفق به جایگزینی شرکت های مشابه خارجی شدیم.
وی اذعان داشت: نیاز بیماران مبتلا به ام اس به دارو و عدم تولید اقلام مورد نیاز در داخل که خروج ارز بسیاری از کشور را به دنبال داشت، تصمیم به تولید داروهای ام اس با کیفیت قابل قبول گرفتیم و موفق شده ایم بیش از 60 درصد بازار توزیع داروهای مذکور را در اختیار داشته باشیم.
فاضلی متذکر شد: در حالی که بسیاری از اقلام دارویی بیماری های خاص در داخل تولید می شود، برندهای خارجی با حمایت دولت اقدام به توزیع در بازار می کنند.

  1 فروردین 1395
بخش : سلامت
کد خبر: 55535
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز