وجود قرص در شیرخشک‌ها آیا صحت دارد؟

وجود قرص در شیرخشک‌ها,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
در شبکه‌های مجازی خبری مبنی بر اینکه؛ قرص‌های مشکوک که پیش از این در کیک‌های خوراکی جاسازی شده بود، این بار در قوطی‌های شیرخشک نوزادان پیدا شده‌اند.

دکتر علی اسدی‌پور معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمان در گفت‌وگو با خبرنگار در خصوص موضوع قرص‌های مشکوک در شیر خشک کودکان گفت: این خبر اساسا کذب بوده و به هیچ عنوان صحت ندارد.

 

وی در زمینه نوع قرص‌های جاسازی شده در کیک ها نیز اظهار کرد: قرص‌هایی که در کیک‌ها و کلوچه‌ها وجود داشتند اساسا مشکل ساز نیستند و براساس بررسی‌ها این قرص‌ها بیشتر استامینوفن، آنتی‌هیستامین و ... بوده است.

 

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمان تاکید کرد: شهروندان مطمئن باشند به‌زودی عوامل این اقدام را نیروهای اطلاعاتی، انتظامی و امنیتی دستگیرشان خواهند کرد.

 

وی عنوان کرد: هم اکنون در فرایند تولید و توزیع این نوع مواد غذایی هیچ مشکلی وجود ندارد و فقط یک عده افراد خلافکاری دست به چنین اقدام ناشایستی زده‌اند که بزودی دستگیر و مجازات خواهند شد.

 

اسدی‌پور با تاکید برآنکه مردم به‌هیچ وجه نگران نباشند، در ادامه خطاب به مردم گفت: از مکان‌های مجاز و شناخته شده مواد غذایی مورد نیاز خود را تهیه کنید.

  26 آذر 1398
بخش : سلامت
کد خبر: 65809
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز