یک زن ایرانی ساکن کانادا هم کرونا گرفت
آخرین اخبار از ویروس کرونا در ایران/ کرونا به اصفهان و تهران رسید؛ تعداد جان باختگان به ۴ نفر رسید

ویروس کرونا در ایران,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
مدیرکل روابط عمومی وزارت بهداشت، ابتلای ۱۳ نفر دیگر به ویروس کرونا را رسما تایید کرد.

کرونا به تهران و رشت هم رسید/ ابتلای ۱۳ نفر دیگر به کرونا در ایران
رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت گفت: در روزهای گذشته ۷۳۵ بیمار با علائم شبه آنفلوآنزا در کشور بستری شدند.

 

بر اساس آخرین نتایج آزمایش ها ابتلای ۱۳ مورد دیگر به کووید۱۹ قطعی به نظر می رسد.


اغلب موارد جدید مبتلا به کووید۱۹ یا ساکن قم هستند یا سابقه سفر به قم را دارند.


حال عمومی فرد مبتلا شده به کووید۱۹ در اراک نسبت به روزهای گذشته بهتر است.


موارد شدید و منجر به فوت در کووید۱۹ نیز بیشتر در گروه های مسن و یا دارای بیماری های زمینه ای و یا نقص سیستم ایمنی بدن مشاهده می شود.


وزارت بهداشت: تعداد جانباختگان بر اثر کرونا به چهار نفر رسید

مدیرکل روابط عمومی وزارت بهداشت اعلام کرد: دو نفر از موارد شناسایی شده جدید  متاسفانه جان خود را از دست داده‌اند.


همچنین دو مورد مشکوک ابتلا به کووید ۱۹، در شهر بابل تحت مراقبت قرار گرفته که ظاهرا سابقه مراجعت از قم داشته اند اما هنوز نتایج آزمایشات انجام شده از این افراد تا این لحظه گزارش نشده است.


حال عمومی فرد مبتلا به کووید ۱۹ در اراک که از همکاران پزشک ما است نسبت به روز گذشته بهتر گزارش شده است.


موارد شدید و منجر به فوت در کووید۱۹ ، بیشتر در گروه های مسن و یا دارای بیماری های زمینه ای و یا نقص سیستم ایمنی مشاهده می شود و شدت بیماری زایی این ویروس لزوما از آنفلوآنزای H1N1 بیشتر نخواهد بود.

 

بنابراین با دو شخصی که در قم فوت شده بودند، مجموع فوت شدگان ویروس کرونا به ۴ نفر رسید.

 

وزارت بهداشت: احتمالا منشا کرونا در ایران کارگران چینی ساکن قم بوده اند

عضو کمیته کشوری بیماری‌های عفونی وزارت بهداشت گفت: به هر حال اپیدمی ویروس کرونا در کشور شروع شده و با توجه به ابتلا چند نفر در قم که با چینی ها ارتباط نداشته اند، معلوم است که ویروس کرونای جدید در کشور چرخیده است و احتمالا منشا این بیماری کارگران چینی بوده اند که در شهر قم کار می کنند و به چین تردد داشته اند و به نظر می رسد ویروس چرخیده و به افرادی که اکنون شناسایی شده اند رسیده است و چون این افراد ضعیف تر بوده اند به علت شدت بیماری به بیمارستان آمده اند.

 

کرونا به اصفهان هم رسید/ احتمال شیوع ویروس در دیگر استان های کشور

مینو محرز در گفت وگو با ایرنا گفت: بر اساس گزارش های موجود انتقال ویروس کرونا از قم شروع شده و با توجه به تردد و سفر مردم اکنون به بسیاری از شهرهای کشور از جمله تهران، بابل، اراک، اصفهان، رشت و شهرهای دیگر رسیده و ممکن است در همه شهرهای ایران وجود داشته باشد. بنابراین مراقبت و آموزش عمومی برای کنترل این بیماری یک ضرورت جدی است و باید کمپین آموزش همگانی در رسانه های کشور به طور جدی شکل بگیرد.

 

اعتراض وزارت بهداشت به شبکه خبر

مدیرکل روابط عمومی وزارت بهداشت نوشت: دوستان شبکه خبر ساعت ۱۶:۲۰ دقیقه امروز، هنوز خبر دیروز بنقل از وزیر محترم بهداشت مبنی بر ابتلای ۵ نفر به ⁧ کرونا⁩ را زیرنویس می‌کنید.

 

اخبار و آمار روزانه هر روز ظهر اعلام میشود و افزون بر ۴ ساعت از اعلام آخرین خبر میگذرد، لطفا اصلاح بفرمایید.
 

شورای شهر: با توجه به مشاهده چند مورد کرونا در کشور، ستاد ۲۴ ساعته بحران در تهران تشکیل می‌شود

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران گفت که با توجه به مشاهده چند مورد بیماری کرونا در کشور گفت:‌ شهرداری تهران ستاد ۲۴ ساعته مدیریت بحران از امروز (جمعه) تشکیل می دهد.

 

«علی اعطا» با انتشار مطلبی در صفحه توئیتر از تماس با (پیروز حناچی) شهردار تهران در پی مشاهده چند مورد بیماری کرونا در کشور خبر داد و نوشت: «پیگیر موضوع توزیع ماسک در سطح شهر خواهم بود؛ ضمن اینکه ستاد ۲۴ساعته با محوریت سازمان مدیریت بحران و نمایندگان دستگاه های مسئول، از روز جمعه تشکیل می شود».

 

وی ادامه داد: برای مراکز راهبری مترو و رانندگان شرکت واحد مواد ضدعفونی کننده، ماسک و دستکش تهیه و توزیع می شود و دستگیره های مترو و اتوبوس هر شیفت با محلول وایتکس و الکل شستشو شود.

 

«ناهید خداکرمی» رییس کمیته سلامت شورای اسلامی شهر تهران نیز روز گذشته به خبرنگار ایرنا گفته بود که این دستورالعمل که با همکاری کمیسیون سلامت محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر و کمیسیون حمل و نقل و عمران تهیه شده، طی نامه‌ای برای پیروز حناچی شهردار تهران ارسال شد.


توزیع ماسک رایگان در ایستگاه‌های اتوبوس و مترو

علی اعطا سخنگوی شورای شهر تهران در صفحه شخصی خود در فضای مجازی نوشت: با دکتر حناچی تماس گرفتم. پیشنهاد توزیع ماسک در ایستگاه‌های اتوبوس و مترو و در صورت امکان سایر فضاهای پرتردد را مطرح کردم. استقبال کردند. پیگیر موضوع خواهم بود.

 

مورد مبتلا به کرونا در اراک نداشتیم

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: روز گذشته ۸ مورد مشکوک به کرونا به بیمارستان مراجعه کردند که از این تعداد ۲ مورد مبتلا به آنفولانزا و ۶ مورد هم آزمایش منفی داشتند.

 

سیدمحمد جمالیان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک در گفتگو با خبرگزاری دانشجو، در خصوص انتشار خبری مبنی بر گزارش یک مورد مثبت بیمار مبتلا به کرونا گفت: این اطلاعات درست نیست. روز گذشته هشت مورد مشکوک به کرونا مراجعه کردند که دو مورد از آن‌ها آنفلوآنزا تشخیص داده شد.

 

جمالیان بیان کرد: ۶ مورد دیگر هم جواب آزمایش‌ها منفی بود.

 

بنابر اظهارات رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک اخبار منتشر شده درباره مثبت بودن یک مورد کرونا در اراک، صحت ندارد.

 

چهارمین محموله ⁧کیت‌های تشخیص اختصاصی ⁧کووید ۱۹ ⁩وارد ایران شد

کیانوش جهانپور در صفحه توئیترش نوشت: «چهارمین محموله‌ کیت‌های تشخیص اختصاصی کووید- ۱۹ صبح امروز (جمعه ۲ اسفند) توسط دکتر کریستف هملمن، نماینده سازمان WHO در جمهوری اسلامی ایران از انبار دارو و تجهیزات پزشکی سازمان جهانی بهداشت در دوبی اخذ و در تهران و دقایقی قبل تحویل انستیتو پاستور ایران شد».

 

نوبخت: برای مقابله با کرونا منابع ویژه اختصاص می‌دهیم

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: به وزیر بهداشت اعلام کردم از طرف سازمان هرچه قدر که منابع لازم باشد برای مبارزه با کرونا اختصاص خواهیم داد.

 

آمار قربانیان کرونا در ایران به روایت ایران اینترنشنال

به گزارش عصر امروز، یک کاربر فضای مجازی روایتی جالبی از آمار دهی شبکه سعودی ایران اینترنشال درباره شیوع کرونا در کشور منتشر کرد.

 

ویروس کرونا در ایران,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت

 

معاون درمان وزارت بهداشت: مردم نگران نباشند/ کرونا قابل پیشگیری است

معاون درمان وزارت بهداشت گفت: کرونا مانند سایر بیماری های ویروسی مسری است، اما با مراقبت و رعایت اصول بهداشتی فردی و اجتماعی قابل پیشگیری است.

 

قاسم جان بابایی که در پی سلسله بازدیدهای خود در خصوص تجهیز و راه اندازی دو بیمارستان شهرستان های تالش و لنگرود و تسریع در روند پیشرفت فیزیکی اورژانس های بیمارستانی و کلینیک های ویژه ناتمام استان، روز گذشته به استان گیلان سفر کرده بود، در گفت وگویی با اشاره به اینکه ویروس کرونا مسری ولی کاملا قابل پیشگیری است، تصریح کرد: این بیماری نسبت به آنفلوآنزا، مرگ و میر پایین تری دارد و حتی اطفال کمتر از ۱۰ سال به ندرت به آن مبتلا می شوند و در میانسالان نیز مشکل خاصی ایجاد نمی کند.

 

بیمار احتمالی مبتلا به کرونا در تهران

مریض بیمارستان فیروزگر تهران مورد احتمالی کرونا  گزارش شد.

 

ویروس کرونا در ایران,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت

 

ضدعفونی مترو در شیراز انجام شده است

رئیس سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری شیراز اعلام کرد که ضدعفونی همه اماکن و ناوگان ریلی این سازمان از سه روز پیش آغاز و شامگاه پنج‌شنبه یکم اسفند به پایان رسید.

 

ضدعفونی کردن اتوبوس‌های BRT تهران برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا

در پی اعلام رسمی شیوع ویروس کرونای جدید در ایران، اتوبوسرانی تهران بنا به توصیه وزارت بهداشت اقدام به ضدعفونی کردن اتوبوس‌های فعال در خطوط بی‌آرتی (BRT) کرده است. این اقدام در جهت پیشگیری از ابتلای شهروندان به این ویروس انجام می‌شود.

 

بیانیه هواپیمایی ماهان در خصوص پروازهای چین/ لغو پرواز هواپیماهای عراق و کویت به ایران 

شرکت هواپیمایی ماهان در خصوص انجام پروازهای چین بیانیه‌ای صادر کرد که به شرح زیر است:

 

پروازهای هواپیمایی ماهان در چند روز اخیر به مقصد کشور چین، بنا به درخواست دولت جمهوری اسلامی ایران، برای ارسال کمک‌های بشر دوستانه، با رعایت تمام نکات ایمنی بوده است.

 

پروازهای مسافری هواپیمایی ماهان به چین، از چند هفته پیش لغو شده تا اطلاع ثانوی انجام نمی‌شود.

 

همچنین هواپیمایی کویت با توصیه وزارت بهداشت این کشور، پروازهای خود به ایران را با وحشت از ویروس کرونا لغو کرد.

 

این دومین هواپیمایی منطقه است که پروازهای خود به ایران را لغو کرده است. هواپیمایی عراق هم پیش از این اعلام کرد که پروازهای خود به ایران را به علت وحشت از ویروس کرونا لغو کرده است.

 

یک ایرانی در کانادا کرونا گرفت

- رسانه‌های کانادا نوشته‌اند‌ یک زن ۳۰ ساله‌ ایرانی در کانادا ششمین‌نفری است که آزمایش ابتلای او به ویروس کرونا در این کشور مثبت اعلام شد. 

 

- او هفته‌ پیش از ایران به کانادا بازگشته و اکنون اطرافیان نزدیک او در قرنطینه هستند.

 

- مسوول بهداشت استان بریتیش‌کلمبیا گفته مشغول بررسی کارها، نزدیکان و کسانی‌اند که در پرواز بازگشت نزدیکاش بوده‌اند. او گفته این یک مورد جدید و غیرمعمول است.

 

فرماندار ماسال: اجازه ورود بیماران مشکوک به کرونا به بیمارستان ماسال داده نمی‌شود

«وحید پورحضرت» در گفت وگو با شبستان با اشاره به اعتراضات مردم ماسال جلوی درب بیمارستان این شهر اظهار کرد: از سوی استان تصمیماتی در راستای انتقال بیماران مشکوک به بیماری کرونا به چند بیمارستان در شهرستان‌ها گرفته شده بود.

 

فرماندار افزود: بیمارستان رسالت ماسال یکی از این بیمارستان‌ها بود که طبق اختیارات فرماندار و با تمهیدات شورای تامین این موضوع کنسل شد.

 

وی گفت: مردم نگران این موضوع نباشند و از تجمع جلوی بیمارستان خودداری کنند.

 

پورحضرت تصریح کرد: به دلیل حساسیت‌هایی که در این شهرستان وجود دارد هیچگاه اجازه اینکه بیماران مشکوک به کرونا را به ماسال انتقال دهند، داده نخواهد شد.

 

تعطیلی مدارس و دانشگاه‌های قم در روز شنبه (۳ اسفند) برای پیشگیری از شیوع کرونا

استاندار قم خاطرنشان کرد:برای جلوگیری از توسعه و گسترش بیماری کرونا (corona) در قم، شنبه سوم اسفند ماه همه مراکز آموزشی، دانشگاهی و حوزوی در این استان تعطیل است.

 

دانشگاه علوم پزشکی قم یک هفته تعطیل شد

بنا به اعلام معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی قم کلیه کلاس‌های درس این دانشگاه به استثنای رزیدنت‌ها، اینترن‌ها و دانشجویان پرستاری ترم ۷ و ۸ تا روز پنجشنبه هفته آینده تعطیل است و بعد از آن نیز در خصوص ادامه تعطیلی تصمیم گیری می‌شود.

 

 آخرین نقشه جغرافیایی کرونا در جهان/ ایران هم اضافه شد (عکس) 

این نقشه پراکندگی ویروس در سراسر جهان را نشان می دهد. ایران نیز به تازگی وارد این نقشه شده است.

ویروس کرونا در ایران,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت

 

نقشه دقیق تر از انتشار ویروس کرونا در چین و کشورهای اطرافش:

ویروس کرونا در ایران,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت

 

 

وزارت بهداشت: ایجاد محدودیت موقت در رفت و آمد به حرم و جمکران گریزناپذیر است

مدیرکل روابط عمومی وزارت بهداشت: این به اصطلاح تمهیدات! در حرم، زیارتگاه‌ها و بقاع متبرکه شهر قم و مسجد جمکران، کمکی به محدودیت انتشار و قطع زنجیره انتقال نخواهد کرد و ساده انگاریست. 

 

از محدودیت موقت رفت و آمد به حرم و جمکران و تعویق تجمعات و همایش‌ها گریزی نیست.

 

چین: به همکاری نزدیک با ایران برای مقابله با کرونا ادامه خواهیم داد

«گنگ شوانگ» سخنگوی وزارت امور خارجه چین امروز (جمعه) در نشستی خبری در خصوص ابتلای چند نفر در ایران به ویروس کرونا و فوت چند نفر اظهار داشت: چین به شیوع ویروس کرونا (کووید-۱۹) در ایران توجه جدی دارد و به خانواده درگذشتگان تسلیت عرض می‌کند.

 

وی با بیان اینکه چین و ایران در مبارزه با این بیماری واگیردار، در کنار هم می‌ایستند، اظهار داشت: دولت و ملت ایران برای مقابله با این بیماری حمایت و کمک ارزشمندی را برای چین فراهم کردند و جناب آقای ظریف به عنوان اولین وزیر خارجه در جهان ابراز همدردی و حمایت خود از چین را اعلام کرد.

 

گنگ شوانگ خاطرنشان کرد: چین مایل است با برقراری ارتباط و هماهنگی نزدیک با ایران و تقویت همکاری‌های دوجانبه به منظور مبارزه با بیماری واگیردار تلاش کند تا بتوانند به زودی بر شیوع این بیماری غلبه کرده و به طور مشترک از سلامت مردم دو کشور و امنیت بهداشت عمومی جهان حفاظت کنند.

 

  2 اسفند 1398
بخش : سلامت
کد خبر: 66427
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز