گزارش وزارت بهداشت
آمار جدید کرونا در کشور اعلام شد/ ۴۳ مبتلا و ۸ فوتی

کیانوش جهانپور,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، جدید ترین آمار کرونا (corona) ویروس در کشور را اعلام کرد.

کیانوش جهانپور، خاطرنشان کرد:از روز قبل تا امروز تعداد مبتلایان به کرونا ویروس در کشور به ۴۳ نفر رسیده که از این تعداد، ۸ نفر مرده اند.

 

او ادامه داد:ظرف روز قبل تا ظهر یک شنبه تعداد ۱۵ مورد جدید ابتلاء به کرونا در کشور تشخیص داده شده است که ۷ نفر در قم، ۴ نفر در تهران، دو نفر در گیلان، یک نفر در استان مرکزی و یک نفر در تنکابن بوده است.

 

جهانپور خاطر نشان کرد :از این ۱۵ مورد جدید، سه نفر درگذشته اند.

 

آمار مبتلایان به کرونا در استان مرکزی به ۶ نفر رسید
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: آمار مبتلایان به کرونا در استان مرکزی به ۶ نفر رسید.


سیدمحمد جمالیان در گفت وگو با فارس، از افزایش آمار مبتلایان به کرونا در استان خبر داد و اظهار کرد: تاکنون نتایج آزمایش پنج نفر از افراد مبتلا به کرونا در استان مثبت تشخیص داده شد که یک مورد اراک، دو مورد دلیجان، یک مورد محلات و یک مورد در آشتیان است.

وی تصریح کرد:  شرایط برای قرنطینه این افراد در مراکز درمانی فراهم شده و مشکلی از نظر ارائه خدمات درمانی به این افراد وجود ندارد.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک با اشاره به وضعیت کمبود ماسک در استان بیان داشت: ۱۰۰ هزار ماسک خریداری و به زودی در سطح استان توزیع می‌شود، اما نکته‌ای که باید متذکر شوم این است که افراد سالم نیازی به ماسک ندارند و این افراد بیمار هستند که باید از ماسک استفاده کنند.

 

جمالیان با اشاره به تعطیلی مدارس گفت: تعطیلی مدارس برای گردش و مسافرت نیست، بلکه برای این است که افراد در منزل مانده از تردد در سطح شهر خودداری کنند، هرچه افراد از حضور در مراکز شلوغ خودداری کنند به همان میزان در برابر این بیماری مصون خواهند بود.

  4 اسفند 1398
بخش : سلامت
کد خبر: 66439
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز