ویروس کرونا هم به ریه‌ها و هم به سیستم ایمنی بدن آسیب می‌رساند
کشف جدید پزشکان چینی: اثرات ویروس کرونا تا آخر عمر با فرد بیمار باقی می‌ماند

ویروس کرونا,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,تازه های پزشکی
دانشمندان دانشگاه ووهان دریافته‌اند که کرونا ویروس بسیار خطرناک‌تر از آنچه که قبلاً تصور می شد است.

به نقل از Global Times، کالبدشکافی افراد فوتی ناشی از کووید ۱۹ نشان داد که این ویروس باعث آسیب جبران ناپذیری به ریه ها و سیستم ایمنی بدن می شود. حتی اگر بیمار نیز درمان شود، آسیب به بافت ریه تا ابد با او باقی خواهد ماند. یکی از عارضه احتمالی، تنگی نفس است.

 

پنگ ژیونگ کارمند بیمارستان ژون ژنان گفت: "تأثیر کووید-۱۹ بر روی بدن انسان شبیه به ترکیبی از عفونت‌های حاد تنفسی ویروسی (به طور خاص سندرم حاد سارس و ایدز است)، زیرا هم به ریه‌ها و هم به سیستم ایمنی بدن آسیب می‌رساند.

 

دکتر پنگ اندکی پس از انتشار مقاله توسط لیو لیانگ، پزشک کالج پزشکی تونگ جی در دانشگاه علوم و فناوری هوآژونگ، اظهار نظر خود را ارائه داد. تیم لیانگ کالبد شکافی از نه بیمار کروناویروس را که در فوریه درگذشتند انجام دادند.

 

دکتر پنگ گفت: نتایج کالبدشکافی که لیو به اشتراک گذاشته است به من الهام دادند. بر اساس نتایج آنها، معتقدم اکنون مهمترین اقدام در مرحله اولیه بیماری برای محافظت از ریه‌های بیماران استفاده از فیبروز غیرقابل برگشت است.

 

فیبروز ریوی تشکیل بافت زخمی در ریه‌ها است که در تنفس آزاد اختلال ایجاد می‌کند. چنین تغییرات پاتولوژیکی در یک زمان در قربانیان سارس و نشانگان تنفسی خاورمیانه یا مرس در عربستان سعودی مشاهده شد.

 

براساس مجله پزشکی Lancet، امسال، سی تی اسکن ۸۱ بیمار مبتلا به کرونا ویروس در ووهان نشان داد "ظهور تغییرات بینابینی حاکی از پیشرفت فیبروز است".

 

در حال حاضر بیش از ۹۵ هزار مورد آلودگی به ویروس جدید در جهان تأیید شده است. بیش از ۳ هزار نفر در اثر کووید-۱۹ جان باختند.

  20 اسفند 1398
بخش : سلامت
کد خبر: 66609
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز