افزایش مبتلایان کرونا در ایران به ۲۳ هزار نفر/ تعداد جان باختگان به ۱۸۱۲ نفر رسید

ویروس کرونا در ایران,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام‌کرد: تا به حال ۲۳ هزار و ۴۹ نفر در کشور بطور قطعی به ویروس کرونا (corona) مبتلا شده، ۱۸۱۲ نفر به دلیل ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۸۳۷۶ نفر نیز بهبود یافته اند.

کیانوش جهانپور روز دوشنبه در مورد آخرین آمار ابتلای قطعی به ویروس کرونا در کشور و فوت ناشی از آن گفت: طبق یافته های آزمایشگاهی و از ظهر دیروز تا امروز، ۱۴۱۱ مورد جدید ابتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد و با احتساب این اشخاص، مجموع مبتلایان قطعی به کووید ۱۹ در کشور شمار مبتلایان به این بیماری در کشور به ۲۳ هزار و ۴۹ نفر رسید.

 

او افزود:خوش بختانه ۸۳۷۶ نفر از بیماران کووید ۱۹ در کشور بهبود یافته و ترخیص شده اند و این آمار روز به روز در حال افزایش است.

 

جهانپور خاطرنشان کرد: متأسفانه با جان باختن ۱۲۷ نفر از بیماران، مجموع درگذشتگان بر اثر این بیماری در کشور به ۱۸۱۲ نفر رسید.

 

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت گفت: تا به حال بیش از ۳۶ میلیون نفر در طرح بسیج ملی مقابله با کرونا غربالگری شده اند که بسیار ارزشمند است.

 

او ادامه داد: ۸۰ درصد افراد جان باخته بر اثر کرونا در سن بالای ۶۰ سال بوده یا حداقل یکی از بیماری های زمینه ای را داشته اند. میانگین سنی ابتلا به حدود ۵۹ سال و میانگین سنی افراد فوت شده  ۶۴ سال بوده است. البته ۵۸.۶ درصد افراد مبتلا شده مرد و ۴۱.۴ درصد از خانم ها هستند. ۶۰ درصد فوت شدگان آقایان و ۴۰ درصد فوت شدگان بر اثر کرونا خانم‌ها هستند. یک سوم اشخاص مبتلا به این بیماری، حداقل یک بیماری زمینه ای دارند یا مصرف کننده داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی بدن هستند. ۳۰ درصد فوت شدگان نیز یکی از بیماری های زمینه ای را داشته اند. در روزهای اخیر ۱۵.۸ درصد موارد شامل موارد شدید ابتلا به بیماری هستند و ۱۲.۳ درصد در بخش های ویژه تحت مراقبت و درمان قرار گرفته اند.

 

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت بیان کرد: بیماریابی سبب می شود اشخاص در زمان شروع علایم شناسایی شوند.

  4 فروردین 1399
بخش : سلامت
کد خبر: 66745
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز