الکل «پارس الکل» تقلبی و خطرناک است

پارس الکل,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: الکل با اسم تجاری « پارس الکل» که بعنوان اتانول در استان پخش شده ، طبق نظر بخش آنالیز این معاونت، قلابی بوده و بسیار پرخطر است.

در این اطلاعیه آمده است: این الکل بعنوان اتانول ۹۶ درصد در استان عرضه شده ولی بر اساس آنالیز صورت گرفته، متانول خالص با درجه ۹۷.۱ بوده که نه تنها خاصیت ضدعفونی کنندگی ندارد بلکه با جذب از راه پوست باعث نابینایی و مرگ می شود.

 

در این اطلاعیه اضافه شده است: از تمامی شهروندان تقاضا می شود تا جهت حفظ سلامت و ایمنی خود از هرگونه خرید و مصرف این محصول پرهیز کرده و در صورت مشاهده محصول در سطح مراکز فروش نسبت به اطلاع رسانی از طریق شماره تلفن ۱۹۰ اقدام کنند تا از طرف کارشناسان معاونت غذا و دارو نسبت به جمع آوری از سطح عرضه اقدام شود.

 

معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی آورده است: باتوجه به شرایط بحرانی ناشی از شیوع بیماری کرونا (corona) در سطح کشور و عرضه انواع محصولات تقلبی و غیرقانونی بعنوان ضد عفونی کننده در سطح مراکز عرضه، از تمامی شهروندان تقاضا می شود تا محلول های ضدعفونی کننده را تنها از داروخانه تهیه کرده و از هرگونه خرید اینگونه محصولات از سایر مراکز و فروشگاه ها پرهیز کنند.

 

پارس الکل,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت

  8 فروردین 1399
بخش : سلامت
کد خبر: 66782
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز