افزایش مبتلایان کرونا در ایران به ۳۲ هزار نفر/ تعداد جان باختگان به ۲۳۷۸ نفر رسید

ویروس کرونا در ایران,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام‌کرد: تا به حال ۳۲ هزار و ۳۳۲ نفر در کشور بطور قطعی به ویروس کرونا (corona) مبتلا شده و با فوت ۱۴۴ مریض دیگر تعداد کل موارد فوت به ۲۳۷۸ نفر رسید، ۱۱ هزار و ۱۳۳ نفر نیز بهبود یافته اند.

کیانوش جهانپور روز جمعه در مورد آخرین آمار ابتلای قطعی به ویروس کرونا در کشور و فوت ناشی از این ویروس در کشور گفت: طبق یافته های قطعی آزمایشگاهی و از ظهر دیروز تا امروز، ۲۹۲۶ مریض جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شدند و در مجموع، تعداد بیماران مبتلا شده به کووید۱۹ در کشور تا ۸ فروردین ماه ۱۳۹۹ در کشور به ۳۲ هزار و ۳۳۲ مورد افزایش یافت.

 

او افزود: خوش بختانه تا به حال ۱۱ هزار و ۱۳۳ نفر از بیماران مبتلا به این بیماری، بهبود یافته و ترخیص شده اند.

 

جهانپور اظهار‌کرد: متأسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته ۱۴۴ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و تا امروز از وجود ۲۳۷۸ نفر در کشور محروم شده ایم.

 

او ادامه داد: ۲۸۹۳ نفر از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند.

 

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت گفت: اشخاص سالم، مشکوک و مبتلا به کووید۱۹ حتماً وضعیت خود را در سامانه salamat.gov.ir ثبت کنند تا در صورت نیاز مورد مراقبت و درمان قرار گیرند. از امروز طرح فاصله گذاری اجتماعی در کشور با هدف قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا بصورت جدّي و با مشارکت دستگاه های اجرایی مرتبط شروع شده که در فاز اول تا ۱۵ فروردین ماه ادامه دارد و در صورت نیاز، قابل تمدید خواهد بود.

 

  8 فروردین 1399
بخش : سلامت
کد خبر: 66784
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز