افزایش تعداد مبتلایان کرونا در ایران به ۴۱ هزار نفر/ تعداد جان باختگان به ۲۷۵۷ تن رسید

کرونا در ایران,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام‌کرد: تا به حال ۴۱۴۹۵ نفر در کشور بطور قطعی به ویروس کرونا (corona) مبتلا شده اند، ۲۷۵۷ نفر به دلیل ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۱۳۹۱۱ نفر نیز بهبود یافته اند.

کیانوش جهانپور روز دوشنبه در مورد آخرین وضعیت ابتلای قطعی به ویروس کرونا در کشور و موردهای فوت ناشی از این بیماری گفت: از ظهر روز قبل تا امروز ۱۱ فروردین ماه ۱۳۹۹ و طبق معیارهای قطعی تشخیصی، ۳۱۸۶ مریض جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شدند و مجموع بیماران شناسایی شده بر اثر این بیماری به ۴۱۴۹۵ مورد رسید.

 

او افزود: خوشحالیم که تا به حال ۱۳۹۱۱ نفر از بیماران بهبود یافته و ترخیص شده اند و این روند ادامه دارد.

 

جهانپور خاطرنشان کرد: متأسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۱۷ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در کشور جان خود را از دست دادند و مجموع قربانیان این بیماری در کشور به ۲۷۵۷ نفر رسید.

 

او گفت: ۳۵۱۱ نفر از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند. تا ظهر امروز بیش از ۶۳ میلیون نفر در غربالگری کرونا مشارکت داشته اند.

 

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت مطرح کرد: مردم حتماً برای خوداظهاری و آگاهی از وضعیت سلامتی خود به سامانه salamat.gov.ir مراجعه کنند.

 

او ادامه داد: به هموطنان توصیه می شود در استان های تهران و البرز در طرح غربالگری کرونا همکاری بیشتری داشته باشند و در سامانه ثبت نام کنند. در استان تهران و البرز و چند استان دیگر، آمارها نسبت به سایر استان ها پایین تر است. البته افرادی که علائم شبه آنفلوآنزا دارند نیز باید در این سامانه ثبت نام کنند تا پیگیری لازم درباره این افراد انجام شود.

 

جهانپور ذکر کرد: هیچ جای دنیا عاری از ویروس کرونا نیست و امید است مسوولیت مشترک و اقدام مشترک در دستور کار همه جهان قرار گیرد تا بتوانیم به مقابله با این ویروس بپردازیم.

 

وی ادامه داد :جامعه مدنی و رسانه ها و مردم و نظام سلامت بر اقدام مشترک جهانی با رویکرد پذیرش مسئولیت تأکید دارد. همانطور که مسوولیت ملی توانست در بسیج ملی مقابله با کرونا مؤثر باشد، این مسوولیت جهانی هم باید پذیرفته شود تا بتوانیم این بیماری را مهار کنیم.

  11 فروردین 1399
بخش : سلامت
کد خبر: 66809
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز