افزایش مبتلایان کرونا در ایران به ۴۴ هزار نفر/ تعداد جان باختگان به ۲۸۹۸ تن رسید

ویروس کرونا در ایران,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام‌کرد: تا به حال ۴۴ هزار و ۶۰۶ نفر در کشور بطور قطعی به ویروس کرونا (corona) مبتلا شده و ۲۸۹۸ نفر به دلیل ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۱۴ هزار و ۶۵۶ نفر نیز بهبود یافته اند.

کیانوش جهانپور روز سه شنبه در مورد آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور و موارد فوت ناشی از این ویروس گفت: از ظهر روز قبل تا امروز ۱۲ فروردین ماه ۱۳۹۹ و طبق معیارهای قطعی تشخیصی، ۳۱۱۱ مریض جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شدند و مجموع بیماران شناسایی شده بر اثر این بیماری به ۴۶ هزار و ۶۰۶ مورد رسید.

 

او افزود: خوش بختانه تا کنون ۱۴ هزار و ۶۵۶ نفر از بیماران بهبود یافته و ترخیص شده اند و این روند ادامه دارد.

 

جهانپور اظهار‌کرد: متأسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۴۱ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در کشور جان خود را از دست دادند و مجموع قربانیان این بیماری در کشور به ۲۸۹۸ نفر رسید.

 

او ادامه داد: ۳۷۰۳ نفر از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند. 

 

رییس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت بیان کرد: مشارکت در طرح غربالگری کرونا در کشور از مرز ۶۵ میلیون نفر گذشت و توصیه وزارت بهداشت به مردم، مشارکت در خوداظهاری از طریق سامانه salamat.gov.ir است.

 

او افزود: اغلب مردم این پذیرش رو داشتند که با خودمراقبتی و دیگرمراقبتی از حضور در پارک ها در روز ۱۳ فروردین ماه پرهیز کنند. روز سیزده به در امسال همانند سال های قبل نیست و باید در خانه بمانیم. درصورتی که اقلیتی از این موضوع تخطی کنند، با سد قانون و دستگاه قضایی مواجه خواهند شد.

 

جهانپور گفت: طرح غربالگری کرونا باعث مدیریت بیماری و کاهش بار مراجعه به بیمارستان ها شده که با مشارکت مردم آغاز شده و ادامه خواهد یافت. اگر افراد در این سایت ثبت نام کرده اند ، اما علائم شبه آنفلوآنزا یا کرونا دارند باز هم در این سایت علائم خود را ثبت کنند.

 

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا وزارت بهداشت اظهار‌کرد: اگر امروز در مرحله مدیریت بیماری کووید ۱۹ قرار داریم، مشارکت مردمی و حمایت بین بخشی در این زمینه موثر بوده است.

  12 فروردین 1399
بخش : سلامت
کد خبر: 66814
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز