فرمانده ستاد عملیات مقابله با کرونا:
کرونا کنترل نشده است/ پاندمی شدن ویروس در تهران

علی رضا زالی,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
فرمانده ستاد عملیات مقابله با کرونا (corona) در کلانشهر تهران، خاطرنشان کرد:درصورتی که موج ابتلا به کرونا در تهران افزایش یابد، شرایط قابل پیش بینی نخواهد بود.

علی رضا زالی، با حضور در برنامه« طبیب»، با اشاره به آخرین آمار شیوع و ابتلا به بیماری کرونا در تهران، گفت: ما نه تنها به مرحله کنترل این بیماری نرسیده ایم بلکه رو به افزایش است.

 

او خاطرنشان کرد:کرونا به مرحله پاندمی در تهران رسیده و نوسانات سینوسی در تهران ناشی از هشدارهایی بوده که در روزهای گذشته داده ایم.

 

زالی افزود: شیوع کرونا در حال حاضر در تهران به پاندمی تبدیل شده است، ما طبق میزان مداخله در کاهش تردد شهری می توانیم نسبت به مدیریت این ویروس اظهارنظر کنیم، ولی نکته قابل ذکر این که کووید ۱۹، درمان قطعی و واکسن ندارد و تنها راه مقابله با آن، پيش‌گيري است به همین علت پیدا کردن مظنونین به بیماری، راه اول است که ما نمی توانیم آن را عملیاتی کنیم، زیرا امکاناتش را نداریم.

 

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، ادامه داد: راه دوم، غربالگری بیماری است که از طریق سامانه ۴۰۳۰ این مورد عملیاتی شده است و باتوجه به جمعیت شهر تهران که دو یا سه برابر استان های دیگر است تنها راه غربالگری منطقی، ارتباط با این سامانه است.

 

زالی افزود: خوش بختانه اکنون کم بود تخت در استان تهران نداریم، ولی اگر موج ابتلا افزایش یابد و فرسایش نیروهای درمانی که از ابتدای اسفند ماه جسم و روح شأن درگیر این فعالیت فزاینده است ادامه یابد، شرایط قابل پیش بینی نیست.

 

فرمانده ستاد مبارزه با کرونا در کلانشهر تهران ادامه داد: در مورد ماسک باید گفت ویروس کرونا سنگین است و ماسک های جراحی در شرایط عادی و حتی ماسک دست دوز هم قابل استفاده است و میتوان با گذاشتن دستمال کاغذی داخل ماسک، نفوذ پذیری ویروس را کاهش داد البته در قسمت های درمانی توصیه بر استفاده از ماسک N ۹۵ است.

 

او اظهار کرد: در مناطق آزاد و بیرون هم درصورتی که دسترسی به ماسک بود استفاده کردن آن بهتر از استفاده نکردن آن است. شستن و اتو زدن ماسک برای مردم به منظور استفاده در فضاهای غیر شلوغ و عادی هم اقدام مؤثری است.

 

زالی گفت: ویروس کرونا سنگین است و روی هوا نمی ماند، ولی بر اثر عطسه و سرفه تا ۷ متر به سطوح می چسبد.

  18 فروردین 1399
بخش : سلامت
کد خبر: 66849
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز