افزایش تعداد مبتلایان کرونا در ایران به بیش از ۸۷ هزار نفر/ جان باختگان به ۵۴۸۱ نفر رسید

ویروس کرونا در ایران,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام‌کرد: تا به حال ۸۷ هزار و ۲۶ نفر در کشور بطور قطعی به ویروس کرونا (corona) مبتلا شده و با فوت ۹۰ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد متوفیان کرونا در کشور به ۵۴۸۱ نفر رسید.

کیانوش جهانپور روز پنج شنبه در مورد آخرین آمار ابتلای قطعی به ویروس کرونا در کشور و موارد فوت ناشی از آن گفت: از روز گذشته تا امروز- ۴ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹- و طبق معیارهای قطعی تشخیصی ۱۰۳۰ مریض جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد و با احتساب موارد جدید، مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به ۸۷ هزار و ۲۶ نفر رسید.

 

او افزود: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۹۰ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع متوفیان این بیماری به ۵۴۸۱ نفر رسید.

 

جهانپور خاطرنشان کرد: خوش بختانه تا به حال ۶۴ هزار و۸۴۳ نفر از بیماران بهبود یافته و ترخیص شده اند. همینطور ۳۱۰۵ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

 

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا وزارت بهداشت اظهار‌کرد: تا به حال ۳۸۹ هزار و ۵۰۷ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.

 

او گفت: هرچند شاهد نزول تدریجی موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا هستیم، ولی قطعاً باید بهداشت عمومی و شخصی و لغو تردد و سفرهای غیرضروری در دستور کار باشد. نکات بهداشتی هم باید با جدیت بیشتری مورد ملاحظه و مراعات باشد تا بتوانیم این مرحله را هرروز با روند کاهشی به سوی مهار و کنترل بیماری پیش ببریم.

 

  4 اردیبهشت 1399
بخش : سلامت
کد خبر: 66982
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز