کرونا جان ۴۸ نفر دیگر را در کشور گرفت/ مجموع مبتلایان به بیش از ۱۱۰ هزار نفر رسید

ویروس کرونا در ایران,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
سخنگوی وزارت بهداشت از شناسایی ۱۴۸۱ مورد جدید کووید۱۹ در کشور خبر داد و گفت: در طول ۲۴ ساعت گذشته در ۱۴ استان، موارد فوتی ناشی از این بیماری نداشته‌ایم و در ۵ استان نیز فقط یک مورد فوتی ثبت شده است.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار‌کرد: تا به حال ۱۱۰ هزار و ۷۶۷ نفر در کشور ایران بطور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۴۸ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، متوفیان کرونا در کشور به ۶ هزار و ۷۳۳ نفر رسید.

 

به گزارش ایرنا، کیانوش جهانپور روز سه شنبه در مورد آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا (corona) در کشور و موارد فوت ناشی از این ویروس گفت: از روز گذشته تا امروز ۲۳ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ و طبق معیارهای قطعی تشخیصی ۱۴۸۱ مریض جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد و مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به ۱۱۰ هزار و ۷۶۷ نفر رسید.

 

او افزود: متأسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۴۸ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع کشته شدگان این بیماری به ۶۷۳۳ نفر رسید.

 

جهانپور خاطرنشان کرد: خوش بختانه تا به حال ۸۸ هزار و ۳۵۷ نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده اند. همینطور ۲۷۱۳ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

 

ویروس کرونا در ایران,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا وزارت بهداشت گفت: تا به حال ۶۱۵ هزار و ۴۷۷ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.

 

او ادامه داد: وضعیت استان خوزستان همچنان نگران کننده است. در طول ۲۴ ساعت گذشته در ۱۴ استان، موارد فوتی نداشته ایم و در ۵ استان نیز فقط یک مورد فوتی ثبت شده است.

 

جهانپور بیان کرد: اینک ایران در فهرست پنج کشور بيش ترین بهبود یافتگان در دنیا است.

 

او اظهار کرد: فاصله گذاری هوشمند و فیزیکی در دستور کار ما در همه نقاط کشور است. باتوجه به اینکه در فاز بازگشایی های تدریجی هستیم، رعایت نکات بهداشت فردی و حفاظت شخصی مثل استفاده از ماسک اهمیت دارد.

  23 اردیبهشت 1399
بخش : سلامت
کد خبر: 67158
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز