شناسایی ۲۳۱۱ بیمار مبتلا به کرونا در ایران/ تعداد جان باختگان به ۷۳۰۰ نفر رسید

ویروس کرونا در ایران,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
سخنگوی وزارت بهداشت از افزایش مبتلایان کشور به بیماری کووید ۱۹ در کشور به ۱۳۱ هزار و ۶۵۲ نفر خبر داد.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام‌کرد: تا به حال ۱۳۱ هزار و ۶۵۲ نفر در کشور بطور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۵۱ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد متوفیان کرونا در کشور به ۷ هزار و ۳۰۰ نفر رسید.

 

به گزارش ایرنا، کیانوش جهانپور روز جمعه در مورد آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور و موارد فوت ناشی از آن گفت: از روز قبل تا امروز ۲ خردادماه ۱۳۹۹ و طبق معیارهای قطعی تشخیصی دو هزار و ۳۱۱ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد.

 

او افزود: از بین مبتلایان جدید، ۴۱۳ مورد بستری و هزار و ۸۹۸ مورد سرپایی و از اشخاص در تماس با مبتلایان بودند که شناسایی شدند و مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به ۱۳۱ هزار و ۶۵۲ نفر رسید.

 

رئیس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت اظهار کرد: متأسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۵۱ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع متوفیان این بیماری به ۷ هزار و ۳۰۰ نفر رسید.

 

ویروس کرونا در ایران,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت

جهانپور اظهار‌کرد: خوش بختانه تا به حال ۱۰۲ هزار و ۲۷۶ نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده اند. همینطور ۲۶۵۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

 

او ادامه داد: تا به حال ۷۶۳ هزار و ۹۱۳ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

 

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا وزارت بهداشت گفت: وضعیت استان خوزستان، هم چنان قرمز است.

 

جهانپور گفت: در طول ۲۴ ساعت گذشته در ۱۴ استان موارد فوتی صفر و در ۶ استان، یک مورد فوتی گزارش شده است.

 

او گفت: افزایش روزهای گذشته در زمینه موارد شناسایی شده جدید را شاهد هستیم، ولی روند کاهش بستری و موارد ارجاعی بیمارستان ها نیز ادامه دارد.

 

او افزود: آمار استان هایی که در ۲۴ ساعت فاقد مرگ و میر بودند رو به افزایش است، ۱۴ استان فاقد هرگونه فوتی بودند و ۶ استان نیز یک مورد فوت ناشی از این بیماری را داشتند.

 

رئیس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت گفت: امیدواریم مردم با رعایت موارد بهداشتی و کاهش تردد و سفرهای غیرلازم در هفته های آینده یاری رسان همکاران ما در نظام سلامت باشند، تا امروز کارنامه درخشان مردم و نظام سلامت در مدیریت این بیماری را داشتیم و امیدواریم این همکاري ادامه داشته باشد.

  2 خرداد 1399
بخش : سلامت
کد خبر: 67233
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز