شناسایی ۲۰۲۳ مبتلای جدید کرونا و ۳۴ فوتی دیگر در کشور / ۱۹ استان بدون فوتی

ویروس کرونا در ایران,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
سخنگوی وزارت بهداشت گفت: با شناسایی ۲۰۲۳ مورد جدید کووید-۱۹در کشور، مجموع مبتلایان کووید۱۹ در کشور به ۱۳۷۷۲۴ نفر رسید.

رییس مرکز اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار‌کرد: تا به حال ۱۳۷ هزار و ۷۲۴ نفر بطور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۳۴ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد متوفیان کرونا در کشور به ۷ هزار و ۴۵۱ رسید.

 

به گزارش ایرنا، کیانوش جهانپور روز دوشنبه در مورد آخرین آمار ابتلای قطعی به ویروس کرونا و موارد فوت ناشی از آن در کشور گفت: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (پنجم خردادماه) طبق گزارش آزمایشگاه ها و دانشگاههای علوم پزشکی دو هزار و ۲۳ مریض جدید مبتلا به کووید- ۱۹ در کشور شناسایی شد. از بین مبتلایان جدید، ۳۳۸ مورد بستری و هزار و ۶۸۵ مورد (معادل ۸۳ درصد) از موارد سرپایی و اشخاص در تماس با مبتلایان بودند که شناسایی شدند. با در نظر گرفتن موارد جدید، مجموع بیماران مبتلا به کووید- ۱۹ در کشور به ۱۳۷ هزار و ۷۲۴ نفر رسید.

 

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: در طول ۲۴ ساعت گذشته ۳۴ مریض دیگر مبتلا به کووید- ۱۹ در کشور جان خود را از دست دادند و از زمان شیوع این بیماری در کشور تا به حال ۷ هزار و ۴۵۱ نفر جان خود را از دست داده اند.

 

ویروس کرونا در ایران,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت

جهانپور گفت: طبق این گزارشات تا به حال ۱۰۷ هزار و ۷۱۳ نفر از بیماران مبتلا به کووید- ۱۹ در کشور بهبودیافته و از بیمارستان ترخیص شده اند. ۲۵۸۵ نفر از این بیماران نیز در وضعیت شدید این بیماری و به نوعی بحرانی تحت مراقبت در بخش های آی سی یو قرار دارند که امیدواریم شفا پیدا کنند.

 

او اظهار‌کرد: تا کنون ۸۱۸ هزار و ۹۱۷ آزمایش تشخیص کووید- ۱۹ در کشور انجام شده است.

 

جهانپور ادامه داد: وضعیت استان خوزستان، هم چنان قرمز است ولی شاهد کاهش ۱۰ تا ۱۵ درصدی موارد بستری نسبت به روزهای قبل هستیم. در طول ۲۴ ساعت گذشته در ۱۹ استان موارد فوتی صفر و در ۵ استان، فقط یک مورد فوتی گزارش شده است.

  5 خرداد 1399
بخش : سلامت
کد خبر: 67242
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز