شناسایی ۱۷۸۷ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور/ ۵۷ نفر دیگر فوت شدند

ویروس کرونا در ایران,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
سخنگوی وزارت بهداشت از شناسایی ۱۷۸۷ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام‌کرد: تا به حال ۱۳۹ هزار و ۵۱۱ نفر در کشور بطور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۵۷ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد متوفیان کرونا در کشور به هفت هزار و ۵۰۸ نفر رسید.

 

به گزراش ایرنا، کیانوش جهانپور روز سه شنبه در مورد آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا (corona) در کشور گفت: از روز قبل تا امروز ششم خرداد ۱۳۹۹ و طبق معیارهای قطعی تشخیصی، هزار و ۷۸۷ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد. از بین مبتلایان جدید، ۳۵۲ مورد بستری و هزار و ۴۳۵ مورد از اشخاص در تماس با مبتلایان بودند که شناسایی شدند و مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به ۱۳۹ هزار و ۵۱۱ نفر رسید.

 

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا وزارت بهداشت اظهار‌کرد: متأسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۵۷ مریض کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع کشته شدگان این بیماری به هفت هزار و ۵۰۸ نفر رسید.

 

ویروس کرونا در ایران,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت

جهانپور ادامه داد: خوش بختانه تا به حال ۱۰۹ هزار و ۴۳۷ نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده اند. همینطور ۲۵۶۷ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

 

او خاطرنشان کرد: تا به حال ۸۳۷ هزار و ۹۰ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.

 

جهانپور اظهار کرد: توصیه های ایمنی و بهداشتی به قوت خود باقی است. امیدواریم با رعایت فاصله گذاری و خودداری از تردد غیر ضروری و استفاده از ماسک در مکان های شلوغ، مسیر مقابله با کووید ۱۹ را با همکاري مردم ادامه بدهیم. روند با ثباتی در اغلب استان ها گزارش شده و کاهش موارد تدریجی ابتلا در خوزستان گزارش شده است.

  6 خرداد 1399
بخش : سلامت
کد خبر: 67254
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز