عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا:
وضعیت سفید شهرها پایدار نیست/ مردم از رستوران تا پمپ بنزین در خطر ابتلا هستند

ویروس کرونا در ایران,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
دکتر مسعود مردانی آخرین وضعیت کرونا در شهرهای کشور را تشریح کرد.

عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا اعلام کرد: وضعیت تهران از نظر شیوع مبتلایان به کرونا متغیر است و اگر شهری دارای وضعیت سفید است، این وضعیت ابدی نیست.

 

به گزارش ایسنا، مسعود مردانی در مصاحبه‌ای با رادیو گفتگو با تاکید بر اینکه در حال حاضر روند رو به کاهش شیوع کرونا در سراسر کشور چشمگیر است، افزود: بیمارستان‌های مختلفی که در زمینه پذیرش و درمان بیماران کرونایی فعال بودند، به تدریج سرویس‌ خدماتی خود را به حالت قبل از شیوع کرونا باز می‌گردانند.

 

عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا با اشاره به این که خوشبختانه در مسیر کنترل بیماری قرار گرفته‌ایم، عنوان کرد: ولی لازم است تا همه مردم هوشیاری‌ای که در مقابله با کرونا داشتند را حفظ کنند؛ چرا که مدیریت و جمع کردن کرونا از کشور بدون همکاری مردم ممکن نیست.

 

ویروس کرونا در ایران,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت

مردانی با اشاره به مناطق زرد، سفید و قرمز در کشور، توضیح داد: برخی از شهرها مانند تهران به صورت مستمر در وضعیت‌های مختلف قرار می‌گیرند و شرایط متغیری دارند.

 

وی اظهار کرد: اعلام وضعیت‌های سفید و زرد به این معنا هستند که ما بدانیم چه مقدار از کارها و فعالیت‌های اقتصادی را در شهرها شروع کنیم و یا مدارس و دانشگاه‌ها را بازگشایی کنیم، ولی باید بدانیم که شهری که وضعیت سفید دارد تا ابد سفید نمی‌ماند؛ چرا که اگر یک گروه با یک اتوبوس از منطقه قرمز به شهر سفید سفر کنند، وضعیت سفید آن شهر تغییر کرده و آن شهر را در شرایط بحرانی قرار خواهد داد.

 

عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی افزود: تمام مسافران در تمامی مراحل سفر از پمپ بنزین گرفته تا رستوران در معرض ابتلا به کرونا هستند.

 

وی ادامه داد: واضح است که در حال حاضر وضع کشور بهتر از اسفند و فروردین است، اما این موضوع به این معنی نیست که بیماری کرونا تمام شده و هر شخص می‌تواند کارهای خود را از سر بگیرد.

 

 

  6 خرداد 1399
بخش : سلامت
کد خبر: 67255
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز