۵ استان در وضعیت قرمز قرار دارند
هشدار؛ آمار فوتی‌های روزانه کرونا دوباره بالا رفت/ موج دوم شیوع کویید ۱۹ قطعی است

آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
سخنگوی وزارت بهداشت، از شناسایی ۲۴۸۹ مورد جدید کرونا ظرف شبانه روز گذشته در کشور خبر داد.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۲۲۲ هزار و ۶۶۹ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت ۱۴۴ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جان باختگان کرونا در کشور به ۱۰ هزار و ۵۰۸ نفر رسید.

 

سیما سادات لاری روز یکشنبه درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور و موارد فوت ناشی از این ویروس بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز ( ۸ تیر ۱۳۹۹) و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۴۸۹ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که هزار و ۴۰۶ مورد بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور ۲۲۲ هزار و ۶۶۹ رسید.

 

وی ادامه داد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته،۱۴۴ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری تاکنون به ۱۰ هزار و ۵۰۸ نفر رسید.

 

معاون وزیر بهداشت گفت: خوشبختانه تاکنون ۱۸۳ هزار و ۳۰۱ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. همچنین ۲۹۴۶ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

 

لاری بیان کرد: تاکنون یک میلیون و ۶۱۰ هزار و ۸۶۹ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

 

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: استانهای خوزستان، کردستان، آذربایجان غربی، هرمزگان و کرمانشاه در وضعیت قرمز و استانهای بوشهر، ایلام، آذربایجان شرقی و خراسان رضوی در وضعیت هشدار قرار دارند.

 

نگران مردم خوزستان هستیم

دکتر سیما سادات لاری با اشاره به اعلام وضعیت قرمز خوزستان، اظهار کرد: همه نگران مردم خوزستان هستیم و می‌خواهیم سریع‌تر شرایط این استان فروکش کند. به صورت مستمر در ستاد ملی کرونا جلساتی تشکیل می‌شود و در  مورد استان‌های قرمز به ویژه خوزستان بحث می‌شود.

 

لاری بیان کرد: طبق یافته‌های جدید علمی، استفاده از ماسک ۷۰ تا ۸۰ درصد از ابتلا به بیماری‌ پیشگیری می‌کند. اکنون بهترین کاری که مردم می‌توانند انجام دهند، استفاده از ماسک است بنابراین پویش استفاده همگانی از ماسک با هشتک "من ماسک می‌زنم" راه‌اندازی شده است. با پیوست به این پویش باید هموطنان را به استفاده از ماسک تشویق کنیم.

 

فوت مبتلایان کرونا در لرستان روند افزایشی دارد

استاندار لرستان گفت: علاوه بر افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در روزهای اخیر، تعداد فوتی های ناشی از این بیماری در استان روند افزایشی داشته است. سیدموسی خادمی روز یکشنبه در حاشیه جلسه ویدیو کنفرانس ستاد ملی مدیریت کرونا افزود: باوجود اعلام نشدن لرستان در لیست استان های وضعیت قرمز، اما بر اساس آمار مبتلایان، کماکان در وضعیت هشدار قرار داریم.

 

روند شیوع کرونا در استان البرز سرعت گرفته است

استاندار البرز گفت: روند شیوع بیماری کرونا در استان البرز سرعت گرفته است.عزیزاله شهبازی ظهر امروز در حاشیه جلسه ستاد مقابله با کرونا، اظهار کرد: تلاش می‌کنیم استان البرز با رعایت اصول بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی از بحران شیوع کرونا دور شود. وی با تاکید بر اینکه مردم باید همچنان همراه باشند تا با محدودیت مواجه نشویم، گفت: متاسفانه روند شیوع کرونا در البرز سرعت گرفته است.

 

روند شیوع بیماری کرونا درچهارمحال و بختیاری صعودی است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت: روند شیوع بیماری کرونا در چهارمحال و بختیاری به ویژه در موارد سرپایی رشد صعودی داشته است. مجید شیرانی ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از ۱۴ روز گذشته تاکنون بررسی روند شیوع بیماری کووید ۱۹ نشان می‌دهد میزان شیوع در هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت بالای عدد سه بوده است و میانگین تعداد بستری شدگان ناشی از ابتلاء به این بیماری در مراکز درمانی استان روزانه یک مورد بوده است. رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت: عدد سرایت پذیری بیماری کووید ۱۹ در استان بالای یک نفر بوده و شرایط فعلی تقریباً مشابه نیمه فروردین ماه سال جاری است.وی گفت: روند شیوع بیماری کرونا در استان بویژه در موارد سرپایی رشد صعودی داشته است.

 

آخرین آمار ابتلا به کرونا در اصفهان
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان  اشاره به آمار بیماران جدید مبتلا به ویروس کرونا در طی ۲۴ ساعت گذشته، اظهار کرد: ۹۳ بیمار جدید از افراد مشکوک به کرونا ویروس به جز شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل با علائم بالینی در بیمارستان‌ها بستری شدند.وی افزود: در این بازه زمانی تعداد ۵۷ نفر از بیماران مبتلا به کرونا که در ۲۲ مراکز درمانی و بیمارستان‌های استان به جز کاشان و آران و بید گل تحت مراقبت بودند با بهتر شدن وضعیت عمومیشان ترخیص شدند و ضروری است که در قرنطینه دوره نقاهت بیماری را بگذرانند.سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان که آمار مبتلایان به کرونا را در روز گذشته ۷۴ نفر اعلام کرده بود، گفت: اکنون تعداد کل بیمارانی که در شهرستان‌های استان به جز کاشان و آران و بید گل با تشخیص کرونا بستری هستند ۵۴۵ نفر است که از این تعداد ۱۳۲ نفر وضعیت وخیم‌تری دارند و در بخش مراقبت‌های ویژه و آی سی یو های مراکز درمانی در حال دریافت خدمات درمانی هستند.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان هشدار داد: افزایش ۷۰ تا ۱۰۰ درصدی موارد بستری و مرگ‌ومیر مبتلایان به کرونا
حمیدرضا رشیدی به آمار مرگ و میر در اثر ابتلاء به این بیماری اشاره کرد و افزود: از یک ماه پیش بین ۷۰ تا ۱۰۰ درصد میزان بستری و مرگ و میر در استان افزایش یافته و در حال حاضر ۴۶۸ بیمار در بیمارستان‌های سطح استان بستری هستند همچنین تعداد ترخیص شده‌ها نیز افزایش یافته که امیدواریم به تعداد مساوی یا نزول برسد.رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: کاهش تجمعات و عدم شرکت در مراسم‌ها یکی از راه‌های کاهش ابتلاء به کرونا است ضمن اینکه در حال حاضر ظرفیت تخت بستری به اندازه مراجعه‌کنندگان داریم، اما اگر رعایت نکنیم با بحران عدم جوابگویی ظرفیت بیمارستان‌ها روبرو خواهیم شد. وی ادامه داد: متوسط مرگ و میر ناشی از ابتلاء به کرونا در استان کرمان تا یک ماه گذشته حدود یک تا دو نفر بود که متأسفانه این آمار در یک ماه اخیر به چهار نفر افزایش یافته است.

 

۱۱ شهرستان آذربایجان‌غربی در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی ‌درمانی آذربایجان‌غربی گفت: ۱۱ شهرستان از ۱۷ شهرستان در این استان در مناطق شمالی و جنوبی به ویژه شهر ارومیه در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند و مردم باید رعایت موارد ایمنی را به طور کامل در دستور کار قرار دهند.دکتر جواد آقازاده روز یکشنبه در حاشیه نشست ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا در آذربایجان‌غربی با حضور حریرچی  معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این شهرها شامل ارومیه، اشنویه، بوکان، پیرانشهر، تکاب، سردشت، سلماس، مهاباد، میاندوآب، نقده و خوی هستند. وی اضافه کرد: ۶ شهرستان دیگر شامل ماکو، چالدران، چایپاره، شوط، شاهین‌دژ و پلدشت در آذربایجان غربی نیز در وضعیت زرد و نارنجی قرار دارند.

  8 تیر 1399
بخش : سلامت
کد خبر: 67610
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز