افزایش آمار روزانه فوتی های کرونا/ تخت‌های آی‌سی‌یو دیگر جای خالی ندارد

آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
سخنگوی وزارت بهداشت گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۶۳ نفر در کشور بر اثر کرونا جان خود را از دست دادند.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۲۴۰ هزار و ۴۳۸ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت ۱۶۳ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جان باختگان کرونا در کشور به ۱۱ هزار و ۵۷۱ نفر رسید.

 

سیما سادات لاری روز یکشنبه درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور و موارد فوت ناشی از این ویروس بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز ( ۱۵ تیر ۱۳۹۹) و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۵۶۰ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که هزار و ۲۹۵ مورد بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲۴۰ هزار و ۴۳۸ رسید.

 

وی ادامه داد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته،۱۶۳ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری تاکنون به ۱۱ هزار و ۵۷۱ نفر رسید.

 

معاون وزیر بهداشت گفت: خوشبختانه تاکنون ۲۰۱ هزار و ۳۳۰ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. همچنین ۳۱۶۸ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

 

لاری بیان کرد: تاکنون یک میلیون و ۷۹۴ هزار و ۷۲۷ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

 

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: استانهای خوزستان، آذربایجان های غربی و شرقی، کردستان، کرمانشاه، هرمزگان، بوشهر، خراسان رضوی و ایلام در وضعیت قرمز قرار دارند.همچنین استانهای تهران، فارس، اصفهان، مازندران، همدان، زنجان، سیستان و بلوچستان، البرز و لرستان در وضعیت هشدار قرار دارند.

 

شیوع مجدد کرونا در استان البرز / تخت‌های آی‌سی‌یو دیگر جای خالی ندارد

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان البرز با بیان اینکه  رشد سریع اشغال تخت‌های آی سی یو در استان البرز در حال رخ دادن است، گفت: درگیری کادر درمان با ویروس کرونا در دور دوم شیوع بسیار بیشتر است.

آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت

 

 حسین کریم در جمع خبرنگاران در خصوص بحث تاکسی‌ها و سایر صنوف و مشاغلی که در سطح استان باید موارد بهداشتی را رعایت کنند‌، اظهار داشت: متاسفانه در سطح شهر و در بین مشاغل مختلف شاهد سهل‌انگاری‌هایی برای مقابله با کرونا هستیم.

 

وی با بیان اینکه برخی مواقع رانندگان تاکسی را مشاهد می‌کنیم که بدون ماسک در حال خدمت‌رسانی هستند، افزود: در این گرمای  هوا  هر کدام از مسافران  می‌توانند ناقل ویروس کرونا باشند.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان البرز با اشاره به اینکه در ابتدا برای جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا خود رانندگان تاکسی باید نکات پیشگیری را رعایت کنند، بیان کرد: رعایت پروتکل‌های بهداشتی  برای مصون ماندن رانندگان از ابتلا به ویروس کرونا برای آنها ارسال شده است‌.

 

کریم با بیان اینکه در همه مشاغل باید پروتکل‌های بهداشتی برای جلوگیری از شیوع کرونا رعایت شود، تصریح کرد: این رعایت موارد بهداشتی سبب حفظ جان خود و خانواده  می‌شود.

 

وی  با بیان اینکه وضعیت استان البرز  در حوزه کرونا در حال حاضر قرمز نیست، خاطرنشان کرد: با این وضعیت کرونا به سرعت در حال رفتن به سوی وضعیت قرمز است.

 

کریم با اشاره به اینکه منتظر تایید اعمال برخی محدودیت‌ها در استان توسط ستاد مقابله با ویروس کرونا کشور هستیم، گفت:  این مرحله به دلیل خستگی پرسنل و کادر بهداشت و درمان، ابتلا آنها به کرونا، فشارهای روحی‌، روانی و جسمی که به آنها وارد شد شرایط بسیار سخت‌تری است.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان البرز افزود: اکنون شاهد رشد سریع اشغال تخت‌های آی سی یو در استان البرز هستیم.

 

ابتلای ۲۰۰ نفر از مدافعان سلامت گلستان به کرونا؛ اکثر مبتلایان بالای ۵۰ سال هستند

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان با اشاره به ابتلای حدود ۲۰۰ نفر از اعضای کادردرمانی استان به کرونا گفت: اکثر بیماران مبتلا به کرونا در گلستان بالای ۵۰ سال هستند که بیماری زمینه‌ای دارند.

 

عبدالرضا فاضل ظهر امروز در حاشیه جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از ابتدای تیرماه با افزایش شیوع کرونا در گلستان به ویژه در شرق استان و گنبدکاووس مواجه شدیم به طوری که در حال حاضر ۱۰ شهرستان در وضعیت قرمز و چهار شهرستان در وضعیت زرد هستند.

 

وی افزود: شهرستان‌های بندرگز، کردکوی، بندرترکمن، گمیشان، آق قلا، گنبدکاووس، گالیکش، کلاله، مینودشت و مراوه تپه در وضعت قرمز کرونا قرار دارند و وضعیت شهرستان‌های گرگان، علی آباد کتول، رامیان و آزادشهر زرد است.

 

فاضل ادامه داد: البته وضعیت شهرستان گرگان بسیار نزدیک به قرمز است و ممکن است طی دو روز آینده در وضعیت قرمز قرار بگیرد.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: ازدحام بیماران بستری شده در شرق استان موجب تکمیل ظرفیت بیمارستان‌ها در گنبدکاووس شده که شرایط سختی را پدید آورده است.

 

فاضل اضافه کرد: نمی‌توانیم تخت، اکسیژن‌ساز و سی تی اسکن اضافه کنیم، بنابراین رعایت نکات بهداشتی موجب کاهش ورودی بیمارستان‌ها خواهد شد.

 

وی ادامه داد: شرق استان حدود یک میلیون نفر جمعیت دارد اما تعداد تخت‌های بیمارستانی در این منطقه کمتر از هزار و ۵۰۰ عدد است و اگر یک درصد از مردم شرق گلستان به بیمارستان‌ها مراجعه کنند کشش وجود ندارد.

 

فاضل در مورد اعمال محدودیت‌های جدید در استان بیان داشت: این تصمیمات به معیشت و اقتصاد مردم گلستان آسیب می‌زند و اگر شیوع کرونا در استان مانند اسفندماه ادامه پیدا کند موجب مشکلاتی خواهد شد.

 

وی یادآور شد: قطعا با رعایت فاصله‌گذاری و پروتکل‌های بهداشتی به ویژه ماسک زدن شرایط بهتر خواهد شد، قبول دارم که قیمت ماسک گران است اما ماسک‌های پارچه‌ای تولید خانگی هم قابل استفاده هستند و زدن ماسک و شستشوی دست تا ۸۵ درصد از شیوع کرونا جلوگیری خواهد کرد.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: اکثر بیماران مبتلا به کرونا در گلستان بالای ۵۰ سال هستند که بیماری زمینه‌ای دارند، بزرگ‌ترین مشکل ما در حال حاضر تامین اکسیژن بوده که قیمت هر دستگاه اکسیژن ساز حدود دو میلیارد تومان است.

 

فاضل با اشاره به ابتلای ۲۰۰ نفر از کادر درمانی استان به کرونا افزود: باید خستگی کادر درمان در چند ماه اخیر را در نظر بگیریم و اگر در فصل پاییز شیوع کرونا افزایش پیدا کند دچار مشکل خواهیم شد و شاید کادر درمان دیگر انرژی گذشته را نداشته باشند.

آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت

۲۳۵ پرستار همدانی حین خدمت به ویروس کرونا مبتلا شدند

رئیس نظام پرستاری استان همدان، گفت: ۲۳۵ پرستار همدانی حین خدمت به ویروس کرونا مبتلا شدند.

 

هادی زرینی در گفتگو با برنا از همدان، اظهار کرد: ۲۳۵پرستار همدانی از ابتدای شیوع کرونا تا به امروز به کرونا مبتلا شده که حال همه ی این عزیزان خوب است.

 

وی افزود: خوشبختانه تاکنون هیچ گونه فوت ناشی از کرونا در بین پرستاران همدانی ثبت نشده و پرستارانی که مبتلا به ویروس کرونا شدند در بهبودی کامل به سر می برند.

 

رئیس نظام پرستاری استان همدان با اشاره به کمبود نیروی پرستاری در استان همدان، تصریح کرد: قبل از شیوع کرونا در استان همدان با کمبود نیروی پرستار مواجه بودیم که با توجه به شرایط بحرانی کنونی این کمبود نیرو بیش تر شده است.

 

وی گفت: باتوجه توجه به خبر مبنی بر جذب نیروی از دوم مرداد ماه امیدوارم که بخشی از این مشکل حل بشود.

 

  15 تیر 1399
بخش : سلامت
کد خبر: 67679
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز