تشدید محدودیت‌های کرونایی درهرمزگان و ایلام/تعطیلی شهرداری عسلویه به خاطر شیوع کرونا بین کارمندان

شیوع مجدد کرونا در ایران,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
معاون دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: روزانه حدود ۷۰ بیمار مبتلا به کرونا وارد بیمارستان‌های استان می‌شوند.

آبتین حیدرزاده، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه آمار مبتلایان به کرونا به هیچ وجه کاهش پیدا نکرده است، گفت: روزانه حدود ۷۰ بیمار مبتلا به کرونا وارد بیمارستان‌های این استان می‌شوند.

 

او افزود: متاسفانه علیرغم هشدار‌های مکرر و فراوانی که از رسانه‌های مختلف به مردم گیلان داده می‌شود، روند ابتلا به بیماری کرونا آرام آرام رو به افزایش است.

 

معاون دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه تعداد بیماران بستری شده مبتلا به کرونا در استان بیش از یک ماه گذشته است، اظهار داشت: امکان دارد گیلان دوباره رکورد دار شود.

 

حیدرزاده تاکید کرد: از همه مردم استان خواهش می‌کنم به طور جدی فاصله گذاری اجتماعی رعایت کنند، از برگزاری تجمعات و مراسم عروسی و عزاداری خوداری کنند، مهمانی نروند، کنار ساحل و پاساژ جمع نشوند، فقط برای کار‌های ضروری از منزل خارج شوند و از ماسک استفاده کنند.

 

او افزود: متاسفانه روز گذشته در یکی دو شهرستان مراسم عروسی با تعداد زیاد جمعیت برگزار شد که البته همکاران ما حضور پیدا کردند و خواهش کردند که فورا نسبت به اتمام مراسم اقدام کنند.

 

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان تصریح کرد: البته ما هنوز برخورد قهری و شدید نداریم و خواهش ما این است که مردم به آن سمت نروند که خدای نکرده استان مجددا با شرایط بدتری روبرو شود.

 

محدودیت های مقابله با کرونا در هرمزگان تمدید شد

هرمزگان استاندار هرمزگان گفت: محدودیت‌های شهرستان‌های دارای وضعیت قرمز شیوع بیماری کرونا در هرمزگان به مدت یک هفته دیگر تمدید شد.

 

فریدون همتی صبح امروز (۲۱ تیرماه) در جمع خبرنگاران، افزود: این محدودیت‌ها از روز شنبه ۲۱ تیر در شهرستان‌های دارای وضعیت قرمز شیوع بیماری کرونا در هرمزگان، به مدت یک هفته دیگر نیز تمدید شد.

 

وی اظهار کرد: بر اساس محدودیت‌های ابلاغی  در هفته پیش رو، فعالیت آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای، زبان‌سراها و سایر آموزشگاه‌ها و کتابخانه‌ها ممنوع و تعطیل است.

 

همتی با بیان اینکه حضور کارکنان و ارباب‌رجوع  بدون ماسک به ادارات اکیداً ممنوع است، تصریح کرد: در این مدت فعالیت سینماها، تئاتر و مراکز مشابه، موزه، باغ‌موزه‌ها و شهربازی‌ها نیز ممنوع است.

 

وی با اشاره به اینکه دیگر محدودیت‌ها شامل تعطیلی تالارهای پذیرائی، آرایشگاه‌های زنانه و سالن‌های زیبایی، کافه‌ها، قهوه‌خانه و چاپخانه‌ها است، اضافه کرد: فعالیت مراکز تفریحی آبی، استخرهای سرپوشیده، باشگاه‌های بدنسازی و باشگاه‌ها و فعالیت‌های ورزشی پربرخورد از جمله کشتی، کاراته، جودو و موارد مشابه نیز ممنوع است.

 

عالی‌ترین مقام دولت در هرمزگان ادامه داد: همچنان مساجد و مصلی ها نیز تعطیل هستند و برگزاری هرگونه مراسم اجتماعی، فرهنگی، مذهبی و همایش‌ها ممنوع است و نماز جمعه نیز برگزار نمی‌شود.

 

وی اضافه کرد: مصوبات ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در هرمزگان نیز همچنان اعمال می‌شوند که بر این اساس در همه محیط‌های کار مشاغل مختلف از جمله ادارات، بنگاه‌های تولیدی و اقتصادی، فعالیت‌های عمرانی و اصناف مختلف استفاده از ماسک و رعایت پروتکل‌های بهداشتی الزامی است و در این راستا نظارت‌های گسترده در استان انجام و با متخلفین برخورد خواهد شد.

 

همتی عنوان کرد: ناظرین و بازرسان به‌صورت گسترده در سطح استان فعال هستند و با هر بنگاه، صنف و مجموعه‌ای که پروتکل‌ها را رعایت نکند، برخورد قانونی همچون پلمپ آن واحد صورت می‌گیرد.

 

وی اظهار کرد: در راستای مقابله با ویروس کرونا، رفت‌وآمد و تردد به‌تمامی روستاهای استان هرمزگان کماکان با محدودیت جدی مواجه است و از هرگونه سفر غیرضروری به روستاها جلوگیری می‌شود و تنها برای انجام پروژه‌های عمرانی و فعالیت‌های مختلف شغلی، افراد مربوطه می‌توانند با رعایت دقیق تمامی پروتکل‌های بهداشتی در روستاها حضور یافته و به فعالیت بپردازند.

 

استاندار هرمزگان با بیان اینکه در همه ادارات استان هرمزگان، مدیران ضمن موافقت با مرخصی برای کارمندان دارای بیماری زمینه‌ای، افراد با سن بالای ۵۰ سال و زنان باردار، شرایط فعالیت این افراد به‌صورت دورکاری را فراهم کنند، افزود: ارائه خدمات به ارباب‌رجوع نیز بیشتر از طریق میز خدمت الکترونیکی انجام شود و مردم نیز از این شیوه غیر حضوری برای انجام امور اداری خود استفاده کنند تا شاهد خلوت بودن، ادارات باشیم.

 

وی با اشاره به اینکه بازاریان و افراد مسئول مجتمع‌های تجاری، مراکز خرید و پاساژها در هرمزگان، باید نظارت دقیقی داشته باشند تا فردی بدون ماسک وارد این مجموعه‌ها نشود و همه در این اماکن حتماً از ماسک استفاده کنند، تصریح کرد: با توجه به شیوع بیماری کرونا، هرگونه م تجمع افراد و توقف خودرو در سواحل به‌ویژه ساحل شهر بندرعباس ممنوع است و نیروی انتظامی وظیفه دارد از این تجمعات جلوگیری و با توقف خودروها برخورد و آن‌ها را جریمه کند.

 

همتی با بیان اینکه برگزاری هر نوع تجمع و مراسم عروسی و ختم در سراسر استان هرمزگان با توجه به شیوع بیماری کرونا، همچنان ممنوع است، اظهار کرد: نیروی انتظامی باید تذکرهای لازم را در این خصوص مطرح و با نظارت جدی از برگزاری این مراسمات و تجمعات جلوگیری کند.

 

وی با اشاره به اینکه مردم نیز در صورت مشاهده این مراسمات به مراجع مربوطه اطلاع دهند و در روستاها دهیاران باید در این زمینه نظارت‌های گسترده داشته باشد و فرمانداران و بخشداران نیز به‌طورجدی در این خصوص ممنوعیت را اعمال کنند، اضافه کرد: این محدودیت‌ها برای تمامی استان‌ها و شهرستان‌های دارای وضعیت قرمز شیوع بیماری کرونا به‌صورت یکسان تصویب و ابلاغ‌شده است.

 

تعطیلی شهرداری عسلویه به خاطر شیوع کرونا بین کارمندان 

- به دلیل ابتلای تعدادی از کارکنان شهرداری عسلویه این اداره از امروز به مدت یک هفته تعطیل شد

- واحد های خدمات شهری، فضای سبز و متوری همچنان فعال هستند

 

استاندار ایلام:تشدید محدودیت‌های کرونایی در ایلام/ هر گونه تجمع ممنوع است

استاندار ایلام با اشاره به تشدید محدودیت‌های کرونا در ایلام، گفت: برگزاری هر گونه تجمع در استان ممنوع است.

شیوع مجدد کرونا در ایران,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت

 

به گزارش مهر، قاسم سلیمانی دشتکی استاندار ایلام در پی تشدید شرایط کرونا در استان هرگونه مراسم با تجمع جمعیتی بالا که باعث شیوع بیماری کرونا شود را در استان ممنوع اعلام کرد و افزود: بنابر مصوبه ستاد ملی و استانی کرونا تمام همایش‌ها، گردهمایی‌ها، جلسات با تراکم جمعیتی بالا و به طور کلی هر گونه تجمعی که شیوع بیماری کرونا را تشدید کند ممنوع است و با متخلفان و بانیان این مراسمات قاطعانه برخورد می‌شود.

 

وی افزود: در این راستا تا اطلاع ثانوی مراسمات عزا و شادی همراه با تراکم جمعیتی بالا ممنوع است و با مراکز چاپ اعلامیه که تاریخ و ساعات برگزاری مراسمات را درج کنند، نیز برخورد می‌شود.

 

رئیس ستاد استانی مبارزه با کرونا با تاکید بر این مهم که بر سر سلامت مردم هیچ تعارف و ملاحظه‌ای نداریم، اظهار کرد: در این راستا افرادی که با نقض مصوبات ستاد ملی و استانی کرونا باعث به خطر انداختن جان مردم می‌شوند باید پاسخگو باشند و در مواردی که لازم باشد مراتب به مراجع قضایی ارجاع داده خواهد شد.

 

 

معاون دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: روزانه حدود ۷۰ بیمار مبتلا به کرونا وارد بیمارستان‌های استان می‌شوند.

 

  21 تیر 1399
بخش : سلامت
کد خبر: 67737
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز