اوج گرفتن دوباره کرونا در استان فارس
رییس دانشگاه علوم پزشکی البرز: موج دوم کرونا بسیار سنگین‌تر از موج اول است/ افزایش ۲ برابری مبتلایان به کرونا در گیلان

ویروس کرونا در ایران,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
ویروس کرونا در البرز، گیلان و فارس اوج گرفت. در البرز تعداد زیادی از کودکان به این ویروس مبتلا شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز اعلام کرد: پیش آگاهی ها نشان می دهد که موج دوم کرونا بسیار سنگین تر از موج اول خواهد بود.

 

دکتر حسین کریم در جلسه ستاد مقابله با کرونا در دانشگاه علوم پزشکی البرز با بیان این که بیمارستان های امام علی (ع)، کوثر و امام حسین (ع) ویژه کرونا تجهیز میشوند، گفت: ستاد کرونا در ادارات استان فعال شود.

 

کریم ادامه داد: پیش آگاهی ها نشان می دهد که موج دوم کرونا (corona) بسیار سنگین تر از موج اول خواهد بود.

 

او اظهار کرد: متأسفانه در بعضی استان ها شاهد ابتلا و مرگ و میر اطفال هستیم که باید بسیار هوشیارانه اقدام کنیم.

 

رییس دانشگاه علوم پزشکی البرز اظهار‌کرد: تنها سلاح ما آگاه سازی مردم در جهت خودمراقبتی است، از تمام ظرفیت های تبلیغاتی موجود در استان باید برای آگاه سازی مردم استفاده شود. هشدارها باید به صورت کاملاً جدّي و نگران کننده باشند.

 

گفتنی است من جمله موضوعاتی که در این نشست مطرح و مورد تأکید قرار گرفت به شرح زیر است:

معاونت غذا و دارو ذخیره سه ماهه جهت اقلام دارویی و تجهیزات حفاظت فردی فراهم آورد.

 

از ظرفیت پزشکان و پرستاران بخش خصوصی جهت حمایت از نیروهای بیمارستان های دولتی استفاده شود.

 

تخت های أطفال از بیمارستان امام علی به بیمارستان کمالی منتقل شود.

 

بیمارستان صحرائی برپا شود.

 

سه بیمارستان ویژه پذیرش بیماران کرونایی امام علی(ع)، کوثر و امام حسین (ع) تجهیز شود.

 

ویروس کرونا در ایران,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت

ستاد کرونا ادارات مجددا فعال شود و نیروهای بازرسی هر اداره نظارت کامل جهت اجرای پروتکل های بهداشتی در ادارات داشته باشند.

 

از ظرفیت دانشکده پیراپزشکی جهت افزایش انجام تست های PCR انجام شود.

 

افزایش ۲ برابری مبتلایان به کرونا در گیلان/ ۷ شهرستان در وضعیت قرمز

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با قرمز خواندن وضعیت نیمی از شهرستان های استان اظهار‌کرد: تعداد مبتلایان و بستریان ناشی از کرونا در استان نسبت به ماه قبل دو برابر شده است.

 

ارسلان سالاری امروز در جمع خبرنگاران با ابراز نگرانی شدید از افزایش مبتلایان به کرونا ویروس در استان، گفت: تعداد مبتلایان ویروس کرونا در استان در ماه قبل به ۱۵۰ تن کاهش یافته بود ولی اینک به حدود ۳۰۰ تن بستری در بیمارستان های استان رسیده است.

 

او با اعلام این که هفت شهرستان از ۱۶ شهرستان گیلان در وضعیت قرمز بیماری کویید ۱۹ قرار دارند، گفت: اگر مردم هشدارها را جدّي نگیرند و روند عدم رعایت نکات بهداشتی به همین روال پیش برود امکان دارد، تعداد مبتلایان، اشخاص بستری و همچنین تعداد فوتی های این بیماری افزایش پیدا کند.

 

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه نیازمند یاری همه مردم در رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی هستیم، اظهار‌کرد: کم تر از ۵۰ درصد مردم در مجامع عمومی از ماسک استفاده می کنند، هر چند بالغ بر ۸۵ درصد ارایه کنندگان خدمات در صنوف و صنایع ماسک می زنند.

 

ویروس کرونا در ایران,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت

سالاری با هشدار از شیوع افسارگسیخته کرونا در استان به علت عدم رعایت شهروندان، اظهار‌کرد: متأسفانه مردم در خیابان ها در حالت عادی و حتی راحت تر از روزهای قبل از شیوع کرونا تردد می کنند و مشغول دید و بازدید و تفریح و گردش در تفرجگاه ها و اماکن مختلف هستند.

 

او با اشاره به وضعیت مبتلایان و افراد درگیر با بیماری کرونا ویروس جدید در گیلان، گفت: تعداد بهبود یافتگان ناشی از ابتلا به کرونا نیز در استان کاهش یافته و افرادی که اخیرا به این ویروس مبتلا شده اند، علائمی به مراتب شدیدتر از مبتلایان گذشته دارند.

 

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تأکید بر این که تمامی مردم باید دقت جدّي در اجتماعات داشته باشند، اظهار‌کرد: در بین مبتلایان گیلانی، کرونا، علاوه بر سالمندان، طیف های مختلفی اعم از کودکان، جوانان و میانسالان نیز وجود دارند و همه گیری کرونا خلاف تصور این که فقط سالمندان مبتلا میشوند، در حال پیشروی است.

 

سالاری از اعمال محدودیت ها در برگزاری اجتماعات در استان با تصمیم ستاد استانی پيش‌گيري از کرونا، خبرداد و اعلام کرد: مراسمات عروسی و عزا باید به زمان عادی شدن شرایط موکول شود و در غیر این صورت اینگونه مراسمات باید به صورت محدود برگزار شوند و این مهم از تأکیدات رییس ستاد مدیریت بیماری کرونا نیز بوده است.

 

اوج گرفتن دوباره کرونا در استان فارس/ ۳۱ نفر از پرسنل اورژانس به کووید ۱۹ مبتلا شدند

رییس اورژانس استان فارس اظهار‌کرد: متأسفانه ۳۱ نفر از پرسنل اورژانس فارس به بیماری کرونا مبتلا شدند، با این حال هیچ مورد فوتی نداشتیم.

 

محمد جواد مرادیان در گفتگو با تسنیم، از آماده باش مرکز فوریت های پزشکی برای موج دوم کووید ۱۹ خبرداد و اظهار‌کرد: باتوجه به اوج گرفتن دوباره بیماری کرونا در استان، حجم مأموریت ها و تماس ها با سامانه ۱۱۵ اورژانس فارس افزایش چشمگیری داشته است.

 

ویروس کرونا در ایران,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت

او ادامه داد: باتوجه به شیوع این ویروس و افزایش انتقال بیماران کرونایی به مراکز درمانی، سازمان اورژانس فعالیت و برنامه های ویژه ای را در دستور کار خود قرار داده تا بتواند پاسخگوی نیاز سلامت مردم باشد.

 

مرادیان ضمن قدردانی از تلاش شبانه روزی کارکنان اورژانس، افزود: همکاران در اورژانس درگیر مقابله با این بیماری هستند، و متأسفانه ۳۱ نفر از آنها به کرونا مبتلا شدند که خوش بختانه ۲۸ نفر از آنها بهبود یافته اند و ۳ نفر در قرنطینه خانگی هستند، با این حال خوش بختانه هیچ مورد فوتی نداشتیم.

 

رییس اورژانس استان فارس با تأکید بر این که آمادگی برای ارائه خدمات اورژانس به مردم همچنان وجود دارد، اظهار کرد: پرسنل اورژانس در این روزها از جان مایه گذاشته و ایثار کردند و حجم و فشار کارها بسیار بالاست از این رو از مردم فهیم شیراز و استان فارس می خواهیم هم چنان پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند.

 

او با بیان این که بیشتر مبتلایان افرادی هستند که در مجالس یا اماکن شلوغ شرکت کردند، خواهان محدود کردن تجمعات، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و استفاده دایم از ماسک شد.

 

۴ فوتی در یک عروسی بخاطر کرونا/ مرگ پدر و مادر عروس و داماد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی آذربایجان غربی اظهار‌کرد: در پی برگزاری یک مراسم عروسی در آذربایجان غربی پدر و مادر عروس و داماد، بر اثر ابتلا به کرونا فوت کردند.

 

جواد آقازاده در گفت و گو با فارس، گفت: در پی برگزاری یک مراسم عروسی در آذربایجان غربی پدر و مادر عروس و داماد، بر اثر ابتلا به کرونا فوت کردند و این در حالیست که بار ها نسبت به عدم شرکت در این تجمعات هشدار داده شده و اکنون عروسی منجر به مراسم ختم شد.

 

ویروس کرونا در ایران,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت

او با اشاره به آخرین آمار بیماران بستری شده در مراکز درمانی آذربایجان غربی اظهار کرد: تعداد ۷۸۸ نفر از بیماران مبتلا به بیماری سندروم حاد تنفسی در بیمارستان های سطح استان بستری شدند که ۳۰۴ نفر بطور قطع مبتلا به بیماری کرونا و ۴۸۴ نفر مشکوک به کرونا هستند.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی آذربایجان غربی افزود: در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان های استان تعداد ۱۸۰ نفر بیمار بستری شدند که از این تعداد ۵۴ نفر به دستگاه ونتیلاتور متصل هستند و وضعیت این بیماران وخیم گزارش شده است.

 

آقازاده گفت: در عرض یک روز تعداد ۱۴۳ نفر در مراکز درمانی استان بستری شدند که ۵۳ نفر مربوط به ارومیه، ۹ نفر در بوکان، هشت نفر در تکاب، ۲۸ نفر در خوی، ۱۰ نفر در مهاباد، ۱۲ نفر در میاندوآب، ۹ نفر در نقده بودند.

 

۴۴ نفر از کادر درمانی و بهداشتی سیرجان به کرونا مبتلا شده اند

قائم مقام دانشکده علوم پزشکی سیرجان اعلام کرد: در مجموع ۹۰ نفر از پرسنل حوزه سلامت شهرستان سیرجان تا کنون به کرونا مبتلا شدند که از این تعداد ۳۰ نفر از کادر درمان و ۱۴ نفر از کادر بهداشتی هستند.

 

دکتر "موسی نصراله پور" در تشریح جزئیات پرسنل حوزه سلامت سیرجان مبتلا به کرونا گفت: ۲۱ نفر از پرسنل گروه‌های پرستاری و بالینی دو بیمارستان امام رضا (ع) و دکتر غرضی، ۳ نفر پزشک، ۶ نفر پرسنل اورژانس۱۱۵،۱۴ نفر پرسنل کادر بهداشتی و مراقبین سلامت و ۴۶ نفر از پرسنل پشتیبانی، اداری و خدمات بیمارستان ها و واحدهای تابعه دانشکده مجموع پرسنل حوزه سلامت مبتلا به کرونا در شهرستان سیرجان می باشند.

 

ویروس کرونا در ایران,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشکده علوم پزشکی سیرجان با اشاره به این که اکثر پرسنل مبتلا به کرونا خوش بختانه با مراقبت در منزل بهبود یافته اند، افزود: خوشبختانه تعداد پرسنل مبتلا به کرونا در سیرجان بسیار کاهش داشته بطوری که در دو هفته گذشته تعداد اندکی به پرسنل مبتلا افزوده شده است که این مهم، مشکلات نیروی انسانی حوزه سلامت سیرجان که در جریان مبتلایان آسیب دیده بود، را تا حدودی مرتفع می کند.

 

او گفت: جمعه گذشته نیز آزمون جذب ۱۵ نفر پرستار و ۵ نفر ماما بصورت قرارداد خرید خدمت با حضور ۱۱۰ نفر شرکت کننده و با رعایت پروتکل های بهداشتی به منظور تامین بخشی از کمبودهای نیروی انسانی موردنیاز در شرایط فعلی برگزار شد که قبول شدگان پس از طی مراحل مصاحبه تخصصی، عملی و انجام مراحل اداری، کار خود را آغاز خواهند کرد که امیدواریم با آزمون استخدامی آتی نیاز نیروی انسانی به خصوص در کادر پرستاری مرتفع شود.

 

ویروس کرونا در ایران,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت

 

  22 تیر 1399
بخش : سلامت
کد خبر: 67760
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز