۲۰۸ فوتی جدید کرونا در ۲۴ ساعت گذشته/ مردم رعایت نکنند، ۱۰ روز بعد باید منتظر فاجعه باشیم

وضعیت کرونا در کشور,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۳۰۹ هزار و ۴۳۷ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت ۲۰۸ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جان‌باختگان این بیماری به ۱۷هزار و ۱۹۰ نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت جدیدترین موارد ابتلا و فوتی ناشی از کووید-۱۹ در کشور طی ۲۴ ساعت گذشته را اعلام کرد.

 

دکتر سیماسادات لاری گفت: از دیروز تا امروز ١٢ مرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۶٨۵ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که  یک هزار و ۴٢٣ نفر از آنها بستری شدند.

 

وی گفت: مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ٣٠٩ هزار و ۴٣٧ نفر رسید.

 

لاری ادامه داد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ٢٠٨ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ١٧ هزار و ١٩٠ نفر رسید.

 

وی همچنین گفت: خوشبختانه تاکنون ٢۶٨ هزار و ١٠٢ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

 

به گفته وی، ۴٠٨٩ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

 

سخنگوی وزارت بهداشت افزود: تاکنون دو میلیون و ۵٠٨ هزار و ۴١٨ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

 

وی در باره استانهای مازندران و لرستان که در وضعیت قرمز قرار دارند، توضیح داد: استان مازندران در اسفند ماه گذشته خیز شدید و موارد ابتلا و بستری را شاهد بود و متاسفانه مجددا از تیرماه با موج جدیدی از شیوع بیماری مواجه شده است. در حال حاضر ۲۰ شهرستان این استان در وضعیت قرمز و دو شهرستان در شرایط هشدار قرار داردند. تعداد موارد بستری و ابتلا در این استان ظرف شش هفته گذشته به بیش از چهار برابر رسیده است و شیب صعودی بستری و ابتلا در این استان نگران کننده است. از کلیه هموطنان می خواهیم از هرگونه سفر غیرضروری به استان مازندران خودداری کنند.

 

لاری همچنین درباره استان لرستان نیز گفت: این استان شاهد خیز بیماری در اسفندماه و خیز نسبتا شدید در فروردین ماه گذشته بود و متاسفانه مجددا از اوایل خردادماه شاهد افزایش موارد ابتلا و بستری در این استان هستیم. هفت شهرستان این استان در وضعیت قرمز و سه شهرستان در وضعیت هشدار قرار دارند. موارد ابتلا و بستری در برخی شهرستانهای این استان از جمله خرم آباد، الیگودرز و کوهدشت و ...دارای شبیب تندتری است.

 

وی همچنین درباره استان قم که در شرایط هشدار قرار دارد گفت: اولین موارد ابتلا به کروناویروس در استان قم شناسایی شد و این استان خیز شدیدی را در موارد ابتلا و بستری در اسفندماه گذشته تجربه کرد. متاسفانه از خردادماه مجددا نمودار بستری روزانه شیب صعودی دارد و بیم آن می رود که با عادی انگاری شرایط و سهل انگاری در رعایت پروتکلها زمینه ای جهت خیز مجدد بیماری در این استان فراهم شو.

 

سخنگوی وزارت بهداشت خطاب به مردم گفت: فراموش نکنید اصلی ترین عامل جهت جلوگیری از انتشار ویروس و قطع زنجیره انتقال آن رعایت موارد بهداشتی از جمله فاصله گذاری فیزیکی و شست و شوی دستها و استفاده از ماسک است.

 

مردم رعایت نکنند، ۱۰ روز بعد باید منتظر فاجعه باشیم

خوزستان معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی دزفول گفت: خروج از وضعیت قرمز ارتباط مستقیمی با رعایت دستورالعمل‌ها دارد؛ هر زمان که رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی بشکند، پس از ۱۰ روز باید منتظر فاجعه بعدی باشیم.

وضعیت کرونا در کشور,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت

 

مهدیه توکلی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به وضعیت شیوع کرونا در مناطق تحت پوشش این دانشگاه، اظهار کرد: در حال حاضر تعداد بیماران بستری در بیمارستان گنجویان دزفول حدود ۴۵ تا ۵۰ درصد کاهش یافته است اما همچنان ظرفیت تخت‌های ICU ویژه بیماران مبتلا به کرونا در این بیمارستان تکمیل است.

 

وی افزود: پذیرش بیماران در بخش ویژه بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان نظام مافی شوش نیز همچنان در حال انجام است و فعلا تصمیمی برای تخلیه این بیمارستان از بیماران مبتلا به کرونا نگرفته‌ایم. بیماران گتوند نیز در صورت نیاز به بیمارستان گنجویان دزفول اعزام می‌شوند.

 

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی دزفول گفت: با توجه به اینکه وضعیت بیماری کرونا در برخی استان‌های کشور به اوج خود رسیده است، در صورتی که دستورالعمل‌های بهداشتی رعایت نشود و مردم در تجمعات حضور پیدا کنند، وضعیت خوزستان نیز می‌تواند بسیار شکننده باشد. توکلی بیان کرد: خروج از وضعیت قرمز ارتباط مستقیمی با رعایت دستورالعمل‌ها دارد؛ هر زمان که رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی بشکند، پس از ۱۰ روز باید منتظر فاجعه بعدی باشیم. رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی به معنی شکستن روند نزولی بیماران بستری در بیمارستان است.

 

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان:۸۲۲ نفر بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های اصفهان بستری هستند

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: در شبانه روز گذشته، تعداد کل ۸۲۲ نفر بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستانها بستری هستند که از این میان ۱۵۷ نفر بدحال هستند.

 

آرش نجیمی در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به افزایش بیماران مبتلا به کرونا در استان اصفهان به غیر از کاشان و آران و بیدگل اظهار داشت: هم اکنون، تعداد کل ۸۲۲ نفر بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان اصفهان بستری هستند که از این میان ۱۵۷ نفر بدحال هستند و در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های اصفهان بستری شده‌اند.

 

وی افزود: تعداد موارد دارای علامت و بستری شده ۱۵۰ نفر گزارش شده است که تعداد ۱۲۲ نفر هم مرخص شدند.

 

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با هشدار در ارتباط با وضعیت قرمز اصفهان گفت: وضعیت اصفهان در مواجهه با ویروس کووید ۱۹ به هیچ وجه مناسب نیست و لازم است شهروندان نسبت به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک پارچه‌ای اهتمام ورزند.

 

وی افزود: ویروس کرونا تا سال‌ها در کنار ما خواهد ماند و بهترین شیوه در مقابله با این بیماری اقدامات پیشگیرانه است؛ استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری فیزیکی و در موقع بیماری، قرنطینه خانگی می‌تواند در کنترل این بیماری مؤثر واقع شود.

 

تعداد بستری بیماران کرونایی گلستان ۲۵ درصد کاهش یافت

استاندار گلستان گفت: تعداد بستری بیماران کرونایی گلستان ۲۵ درصد کاهش یافته و به ۵۵۰ نفر رسیده است.

 

هادی حق شناس ظهر یکشنبه در جلسه ستاد استانی مقابله و پیشگیری از کرونا اظهارکرد: طی دو هفته گذشته تعداد بستری های استان از هزار نفر به ۵۵۰ نفر رسیده اما برای این کاهش هزینه بسیار پرداخت کردیم و اگر دوباره مراکز تفریحی و رستوران ها اجازه بازگشایی داده شود تمام تلاش ها تحت‌الشعاع قرار می‌گیرد.

 

وی افزود: در خرداد ماه سهل انگاری کرده و نتجه تلاش های اسفندماه متاثر از آن شد لذا دوباره این اشتباه را تکرار نمی‌کنیم.

 

حق شناس تصریح کرد: نمایشگاه دائمی باید لغو شود زیرا تصمیم به برگزاری در شرایط سفید گرفته شده بود و باید پروتکل ها را در شهرهای قرمز رعایت کرد.

 

استاندار گلستان بیان کرد: در تمام شهرستان ها جز یکی اقامه نماز عید رعایت شد که امیدواریم ادامه پیدا نکند.

 

وی با بیان این که باید پای پروتکل ها بایستیم و محدودیت ها را اعمال کنیم، گفت: سلامت مردم در درجه اول قرار داشته و نمایشگاه کتاب که برند کشور بود لغو شد و امیدواریم با سفیدشدن وضعیت استان برگزاری نمایشگاه را شاهد باشیم.

 

حق شناس بیان کرد: رستوران ها همچنان به صورت بیرون بر باید فعالیت کنند و اگر در هفته آینده اوضاع خوب پیش برود می توان تصمیمات دیگری گرفت.

 

استاندار گلستان گفت: مراسم عزاداری محرم در پیش رو است که مطمئناً شکل برگزاری آن نسبت به سنوات گذشته تغییر خواهد کرد.

  12 مرداد 1399
بخش : سلامت
کد خبر: 67979
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز