۲۱۲۵ بیمار جدید در ایران کرونا گرفتند/ ادامه روند کاهشی فوتی ها

ویروس کرونا در ایران,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
سخنگوی وزارت بهداشت از شناسایی ۲۱۲۵ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار‌کرد: تا به حال ۳۲۴ هزار و ۶۹۲ نفر در کشور بطور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۳۲ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد متوفیان کرونا در کشور به ۱۸ هزار و ۲۶۴ نفر رسید.

 

سیما سادات لاری روز شنبه در مورد آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا (corona) و موارد فوت ناشی از ابتلا به این ویروس در کشور گفت: از روز گذشته تا امروز ۱۸ مرداد ماه ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۱۲۵ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۴۹ نفر از آن ها بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۳۲۴ هزار و ۶۹۲ نفر رسید.

 

او افزود: در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۳۲ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۸ هزار و ۲۶۴ نفر رسید.

 

لاری اظهار‌کرد: خوش بختانه تا به حال ۲۸۲ هزار و ۱۲۲ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان ها ترخیص شده اند. همچنین ۴۱۴۸ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

 

او گفت: تا به حال دو میلیون و ۶۶۱ هزار و ۹۶۵ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

 

معاون وزیر بهداشت ادامه داد: استان های مازندران، تهران، قم، گلستان، خراسان شمالی، اردبیل، اصفهان، البرز، خراسان رضوی، کرمان، سمنان، آذربایجان شرقی، مرکزی، یزد و گیلان در وضعیت قرمز قرار دارند. همچنین استان های فارس، ایلام، لرستان، هرمزگان، زنجان، قزوین، آذربایجان غربی ، بوشهر، همدان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد هم در وضعیت هشدار قرار دارند.

 

سخنگوی وزارت بهداشت در مورد وضعیت کرونا در استان ایلام اظهار‌کرد: استان ایلام از ابتدای شروع بیماری تا خرداد ماه شاهد سه خیز نسبتا متوسط بود. از ابتدای خردادماه شاهد یک شیب شدید بیماری شامل موارد ابتلا و بستری در این استان بودیم. در نیمه اول تیرماه، تعداد ابتلا و بستری روزانه به بيش ترین میزان خود از زمان شروع بیماری رسید.

 

ویروس کرونا در ایران,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت

او ادامه داد: از یک ماه گذشته با همکاری مردم استان ایلام در رعایت پروتکل های بهداشتی و تلاش کادر بهداشت و درمان این استان، شاهد شیب نزولی در موارد ابتلا و بستری و فوتی روزانه هستیم. در حال حاضر سه شهرستان از این استان در وضعیت قرمز و سه شهرستان در وضعیت هشدار قرار دارند. موارد ابتلا و بستری در شهرستان هایی مانند ایلام، مهران، دهلران، آبدانان و دره شهر شدت بیشتری دارد.

 

معاون وزیر بهداشت افزود: تعداد ۱۲ هزار و ۲۴۱ مورد نظارت بر پروتکل های بهداشتی توسط همکاران ما در این استان انجام شده که ۴۵۲ واحد صنفی به علت عدم رعایت پروتکل های بهداشتی تعطیل و ۲۶۴ واحد به مراجع قضایی استان معرفی شدند.

 

او گفت: میانگین استفاده از ماسک در استان ایلام ۷۸.۱ درصد و میانگین رعایت پروتکل های بهداشتی در صنوف و اماکن ۷۷.۸۹ درصد گزارش شده است. بيش ترین میزان استفاده از ماسک در شهرستان چرداول تا ۸۹ درصد و کمترین میزان استفاده از ماسک در شهرستان ملکشاهی با ۵۸ درصد گزارش شده است. کم ترین میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در شهرستان ایوان به میزان ۵۷.۷ درصد بوده است.

 

لاری گفت: از مردم استان ایلام می خواهیم که با استفاده از ماسک و رعایت بیشتر پروتکل های بهداشتی ضمن تداوم روند نزولی در موارد ابتلا و بستری و فوت، شاهد خروج این استان از وضعیت هشدار کرونا باشیم.

 

معاون وزیر بهداشت گفت: یکی از آداب عید غدیر خم، دیدار آشنایان است، ولی باتوجه به شیوع بیماری کووید ۱۹، لزوم توجه به پروتکل های بهداشتی و توجه به حفظ سلامتی و جان که در دین از واجبات است، از مردم می خواهیم از طریق شبکه مجازی با دوستان خود دیدار داشته باشند و این روز بزرگ را به یکدیگر شادباش بگویند.

 

او افزود: یک ماه است که از شروع پویش « من ماسک می زنم» گذشته و با همکاري مردم شاهد کاهش آمار ابتلا و بستری و فوت در سراسر کشور هستیم. مطمئن باشید با ادامه این روند به کمک هم شاهد روند کاهش آمار خواهیم بود.

 

لاری اظهار‌کرد: توصیه ما این است که از سفر به استان های مازندران، خراسان رضوی، گیلان و گلستان پرهیز کنید. به لطفا خدا و با تلاش مردم در رعایت اصول سه گانه شستن مداوم دست ها، رعایت فاصله فیزیکی و استفاده از ماسک بزودی ویروس کرونا را شکست خواهیم داد.

  18 مرداد 1399
بخش : سلامت
کد خبر: 68070
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز