۱۶۳ فوتی کرونا در ۲۴ ساعت گذشته/ احتمال افزایش بیماری های اعصاب و روان

سیما سادات لاری,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
سخنگوی وزارت بهداشت آخرین موارد بروز و فوتی ناشی از کووید-۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته را اعلام کرد و گفت: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۶۳ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و به این ترتیب مجموع جان باختگان این بیماری در کشور به ۱۸ هزار و ۴۲۷ نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۳۲۶ هزار و ۷۱۲ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت ۱۶۳ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جان‌باختگان این بیماری به ۱۸ هزار و ۴۲۷ نفر رسید.

 

سیما سادات لاری روز یکشنبه درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور و موارد فوت ناشی از این ویروس بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (۱۹ مرداد ۱۳۹۹) و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۲۰ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۹۶۱ مورد بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۳۲۶ هزار و ۷۱۲ رسید.

 

وی ادامه داد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۶۳ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری تاکنون به ۱۸ هزار و ۴۲۷ نفر رسید.

 

معاون وزیر بهداشت گفت: خوشبختانه تاکنون ۲۸۴ هزار و ۳۷۱ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. همچنین ۴۰۲۲ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

 

لاری گفت: تاکنون دو میلیون و ۶۸۶ هزار و ۴۹۸ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

 

سخنگوی وزارت بهداشت با اعلام اینکه همچنان ۲۶ استان در وضعیت قرمز یا هشدار کرونا هستند، افزود: استانهای مازندران، تهران، قم، گلستان، خراسان شمالی، اردبیل، اصفهان، البرز، خراسان رضوی، کرمان، سمنان، آذربایجان شرقی، مرکزی، یزد و گیلان در وضعیت قرمز قرار دارند. همچنین استانهای فارس، ایلام، لرستان، هرمزگان، زنجان، قزوین، آذربایجان غربی، بوشهر، همدان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد هم در وضعیت هشدار قرار دارند.

 

دکتر سید محمد جمالیان: احتمال افزایش بیماری های اعصاب و روان

رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: با بیان اینکه شرایط شیوع بیماری، استرس و اضطراب در سطح جامعه را افزایش داده است به همین دلیل برنامه های آموزشی مدنظر است و راه های مقابله با استرس آموزش داده می شود گفت: همه چیز مربوط به کرونا نیست و در کنار آن با مشکلات اقتصادی نیز مواجه هستیم که به استرس جامعه دامن زده است. در آینده نه چندان دور افزایش بیماری های استرسی و اعصاب و روان دور از ذهن نیست، اما کمبود تخت های اعصاب و روان یکی از معضلات اساسی است و اگر نیروی پرستاری تامین شود می توان ۵۰ تخت را در این حوزه افزایش داد.

 

وی گفت: سفید بودن یک منطقه به معنی بدون بیمار بودن آن نیست. برای اعلام وضعیت سفید وضعیت دو هفته یک منطقه ملاک قرار می گیرد به طوری که اگر روزانه سه نفر به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر بستری شوند وضعیت قرمز اعلام می شود هر چند که بهتر است از عناوین پر خطر و کم خطر به جای رنگ بندی استفاده شود.

  19 مرداد 1399
بخش : سلامت
کد خبر: 68080
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تریل شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز