کرونا از یک ماه پیش از شناسایی رسمی در ایران بود
۲۰ تا ۲۵ درصد مردم ایران آلودگی به کرونا را تجربه کرده‌اند/ از هر ۶۶ آمریکایی یک نفر مبتلا به کرونا است

آمار مبتلایان به کرونا در ایران و کرونا,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
رئیس مرکز تحقیقات بیماری‌های نوپدید و بازپدید انستیتو پاستور درباره مطالعات انجام گرفته شده به وسیله تست‌های سرولوژی گفت: تست‌های سرولوژی مبتنی بر کیت‌های "الایزا" است و از فروردین ماه برای انجام مطالعات مختلف مورد استفاده قرار گرفت. مطالعاتی که توسط معاونت تحقیقات وزارت بهداشت در شهرهای مختلف و به خصوص شهرهای بزرگ انجام شد، نشان می‌دهد حدود ۱۸.۵ درصد جمعیت عمومی در اوایل اردیبهشت ماه سرم مثبت برای کووید-۱۹ بودند. اگر برخی ایراداتی که به این مطالعه‌ها وارد است را جدی نپنداریم، امروز حدود ۲۰ تا ۲۵ درصد جمعیت کشور آلودگی به کرونا را تجربه کرده‌اند.

دکتر احسان مصطفوی رییس مرکز تحقیقات انستیتو پاستور گفته است حدود ۲۰ تا ۲۵ درصد مردم ایران« آلودگی به کرونا» را تجربه کرده اند.

 

احسان مصطفوی این آمار را مستند به تحقیقات وزارت بهداشت دانسته است.

 

با توجه به جمعیت بیش از ۸۳ میلیون نفری کشور، میتوان بیان کرد که بین حدود ۱۷ میلیون نفر تا ۲۱ میلیون نفر از جمعیت ایران به کرونا (corona) مبتلا شده اند.

 

مقام های دولتی تا به حال آمارهای مختلفی در این زمینه ارائه داده اند. ۲۸ تیر ماه سال جاری حسن روحانی، رئیس جمهور گفته بود که ۲۵ میلیون ایرانی به کرونا مبتلا شده اند.

 

دکتر احسان مصطفوی همینطور در رابطه مرگ و میر ناشی از کرونا، بدون ارائه آمار دقیقی گفته است:« ميزان مرگ میر ناشی از کرونا هم از آن چه توسط سازمان بهداشت جهانی اعلام شده، بیشتر است».

 

سازمان بهداشت جهانی به صورت رایج با استناد به آمارهای رسمی کشورهای عضو این سازمان، آمار مرگ و میر را اعلام می کند.

 

رئیس مرکز تحقیقات بیماری‌های نوپدید و بازپدید انستیتو پاستور با بیان این که در ایران تا به امروز بیش از ۳۰۰ هزار مبتلا و بیش از ۱۶۰۰۰ مرگ داریم، گفت: اولین موارد ابتلا به بیماری در ایران در ۳۰ بهمن ماه در قم اعلام شد. مسلم است که هنگامی که بیماری با مرگ شناسایی می‌شود؛ یعنی در شناسایی آن تاخیر وجود داشته است و اگر دوره زمانی ابتلا و مرگ را حدود سه هفته در نظر بگیریم، یعنی گردش ویروس در قم و هم زمان در برخی استان‌های دیگر حدود یک ماه قبل‌تر از شناسایی رسمی ورود آن به کشور وجود داشته است. گزارش‌های سایر کشورها نیز حاکی از این است که شناسایی بیماری در برخی دیگر از کشورها نیز با تاخیر روبه رو بوده است.

 

به گفته مصطفوی، در ایران حدود سه چهارم درگذشتگان این بیماری سن بالای ۶۰ سال داشته‌اند. افرادی که حداقل یک بیماری زمینه‌ای و سن بالای شصت سال دارند، حدود ۸۵ درصد موارد فوتی کشور را شامل می‌شوند. در کشور ما و سایر کشورهای دنیا آقایان بیش از خانم‌ها مبتلا می‌شوند و میزان مرگ‌ومیر نیز در آنان بیشتر است

 

آمار مبتلایان به کرونا در ایران و کرونا,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت

 

نیویورک پست منتشر کرد: از هر ۶۶ آمریکایی یک نفر مبتلا به کرونا است

بر اساس آمار‌ها شمار مبتلایان به کرونا در آمریکا از پنج میلیون نفر فراتر رفته است و بطور میانگین از هر ۶۶ آمریکایی یک نفر به کووید- ۱۹ مبتلا شده است.

 

در حالیکه متخصص رده بالای بیماری‌های عفونی در آمریکا پیشتر در این هفته ابراز امیدواری کرده بود که واکسن موثر کرونا ممکن است تا پایان سال در دسترس باشد، طبق آمار‌ها، آمریکا روز شنبه رکوردی را به لحاظ شمار مبتلایان به کرونا ثبت کرد و شمار افرادی که به این ویروس مبتلا شده اند از مرز پنج میلیون نفر گذشت.

 

طبق تجزیه و تحلیل آمار‌های کرونا، از هر ۶۶ آمریکایی یک نفر به کرونا مبتلا شده است و آمریکا با این تعداد از نظر شمار مبتلایان در جهان پیشتاز است.

 

آمریکا بیش از ۱۶۰ هزار مورد مرگ ناشی از کرونا را ثبت کرده است که این میزان تقریبا یک چهارم آمار کل قربانیان کرونا در جهان است.

  20 مرداد 1399
بخش : سلامت
کد خبر: 68090
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز