آخرین اخبار واکسن کرونا از زبان وزیر بهداشت/ ۱۶۴ شهید مدافع سلامت

سعید نمکی,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
وزیر بهداشت در مورد آخرین وضعیت ساخت واکسن کرونا توضیحاتی داد.

وزیر بهداشت با اشاره به آخرین اقدامات صورت گرفته در زمینه تامین واکسن کرونا، آخرین آمار شهدای مدافع سلامت را ۱۶۴ نفر اعلام کرد.

 

دکتر سعید نمکی در حاشیه مراسم گرامیداشت روز پزشک که توسط بسسح جامعه پزشکی کشور برگزار شد، در جمع خبرنگاران، اظهار‌کرد: ما از روز نخست مبارزه با ویروس کووید۱۹ همکاری تنگاتنگی با عزیزانمان در بسیج جامعه پزشکی داشتیم. تعداد شهدای ثبت شده از جامعه پزشکی تا امروز حدود ۱۶۴ نفر است. البته موارد جدیدی اعلام شده که در دست بررسی است و انشالله خداوند روح همه این عزیزان را با سالار شهیدان محشور کند.

 

سعید نمکی,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت

او در رابطه با تامین واکسن کرونا، تأکید کرد: در این مورد هم با شرکت هاي دانش بنیان و هم با موسسات معتبر، در حال کار بر روی واکسن هستیم و همزمان به بررسی شرکتهای معتبر در کل جهان می پردازیم و پیشنهاداتی برای خرید واکسن (vaccine) ارائه کردیم ولی کشور خاصی مد نظر نیست. بر پیش خرید معتبرترین واکسنی که مورد تائید سازمان جهانی بهداشت باشد کار می کنیم تا بموقع به مردم ارائه دهیم.

 

او ادامه داد: تیمهای مختلفی در ایران در حال کار بر روی تولید واکسن هستند و خيلي ها از سطح آزمایش های اولیه فراتر رفتند و انشاالله وزارت بهداشت بموقع بعنوان مرجع اصلی اطلاع رسانی در مورد واکسن سخن خواهد گفت.

  1 شهریور 1399
بخش : سلامت
کد خبر: 68258
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز