حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد مردم به کرونا مبتلا شده‌اند!
وزیر بهداشت: تلاش می‌کنیم ۲۰ میلیون دوز واکسن کرونا را از یک شرکت هندی پیش خرید کنیم

عضو کمیته کشوری مقابله با کرونا,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
عضو کمیته کشوری مقابله با کرونا در گفت وگو با« رسالت» از شرایط نگران کننده کرونا (corona) در کشور خبر داده و توضیح می دهد:تمام شهرهای ما در شرایط قرمزهستند و تعطیلات تاسوعاوعاشورا و افزایش سفرهای مردم، زنجیره انتقال ویروس در جامعه را تشدید کرده است.

مسعود مردانی، عضو کمیته کشوری مقابله با کرونا در گفت وگو با« رسالت» از شرایط نگران کننده کرونا در کشور خبر داده و توضیح می دهد:تمام شهرهای ما در وضعیت قرمزهستند و تعطیلات تاسوعاوعاشورا و افزایش سفرهای مردم، زنجیره انتقال ویروس در جامعه را تشدید کرده است ، به این نکته قبلا اشاره داشته ام که الگوی بیماری نسبت به اسفند ماه و فروردین ماه تغییر نموده است اکنون بیماری اغلب با حالت تهوع، سردرد و معضلات گوارشی همراه است و جوانان و بچه ها بیشتر به بیماری کرونا مبتلا شده اند براین اساس مادران باید توجه داشته باشند خردسالان و نوجوانان در پائیز بیشتر موردتوجه و مراقبت باشند.

 

این متخصص بیماری های عفونی در ادامه تأکید می کند: ما هنوز به موج سوم کرونا نرسیده ایم اما پیش بینی می کنیم اگر بیماری آنفولانزا و کرونا با یکدیگر تلاقی پیدا کنند، موج سوم از راه برسد و افزایش آمارهای روزانه هم به علت تعطیلات تاسوعاو عاشورا و سیل میلیونی عظیمت مردم به مسافرت های غیرلازم قابل پیش بینی بود. فعلا ما تعداد زیادی از موارد بیماری را از ابتدای هفته گذشته در کلینیک ها و بیمارستان ها می بینیم و تا هنگامی که تجمعات برقرار باشد، باید منتظر موج های بعدی و بعدتر باشند و حتی یک نفر هم از گیر این بیماری قسر درنخواهد رفت. مطابق مطالعات ما نزدیک به ۲۰ تا۳۰ درصد مردم به این ویروس مبتلا شده اند.

 

به گفته مردانی، آمارها نشان می دهد که شیوع ویروس کرونا در کشور شدت عجیبی پیداکرده است. گرچه تا هفته های قبل شاهد بودیم فقط یک یا دو نفر از اعضای خانواده مبتلا می شدند اما امروز حرکت ویروس به شکلی شده است که تمامی اعضای خانواده را مبتلا و گرفتار می کند و این نگرانی در شرایطی تشدید می شود که مدارس هم بازشده اند و ممکن است کودکان در زنگ تفریح دورهم جمع شوند و ویروس را به خانواده هم منتقل کنند.

 

یا گاهی در مدرسه امکان ضدعفونی و رعایت پروتکل ها نیست. بنابراین بازگشایی مدارس معیارهایی دارد که از آن جمله ضدعفونی کردن، رعایت نکات بهداشت فردی و اجتماعی است و باید موارد مراجعه کننده به مراکز درمانی با علائم شدید در هفته کمتر از پنج درصد باشد و ابتلای تازه به کرونا کمتر از ۱۰ نفر در ۱۰۰ هزار جمعیت آن منطقه باشد تا بازگشایی صورت بگیرد.

 

وزیر بهداشت: تلاش می‌کنیم ۲۰ میلیون دوز واکسن کرونا را از یک شرکت هندی پیش خرید کنیم / مدیر عامل این شرکت فردی ایرانی‌الاصل زرتشتی است 
وزیر بهداشت گفت: تلاش می‌کنیم ۲۰ میلیون دوز واکسن کرونا را از یک شرکت هندی پیش خرید کنیم.

 

سعید نمکی وزیر بهداشت در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا در خصوص آخرین اقدامات وزارت بهداشت برای تامین واکسن کرونا اظهار داشت: یک شرکت هندی ۱۰۰ میلیون دوز واکسن کرونا به آمریکایی‌ها پیش فروش کرده است، مدیر عامل این شرکت فردی ایرانی‌الاصل زرتشتی است که به ما قول داده است ۲۰ میلیون دوز واکسن را با قیمت پایین‌تر به ما بفروشد.

 

به نوشته فارس، وی عنوان کرد: ما در حال انجام اقدامات لازم برای تامین این واکسن هستیم که امیدواریم زودتر به نتیجه برسد. البته تیم‌های تحقیقاتی ما نیز درحال تلاش شبانه‌روزی برای تولید واکسن هستند که به نتایج مثبت این تحقیقات خیلی امیدواریم.

  29 شهریور 1399
بخش : سلامت
کد خبر: 68579
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز