رشد ۱۰ درصدی بستری‌های کرونا در تهران / استفاده از ماسک در آذربایجان‌غربی به کمتر از ۲۰ درصد رسید

افزایش کرونا در ایران,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به افزایش ۱۰ درصدی موارد بستری کرونا (corona) در بیمارستان های تهران، خاطرنشان کرد:برای فصل پائیز که همزمانی کرونا و بیماری آنفولانزا اتفاق می افتد به دنبال افزایش تخت ها و جذب نیروی جدید در مراکز درمانی هستیم.

دکتر نادر توکلی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به روند افزایشی مبتلایان کرونا در کشور، گفت:طی چند روز قبل در کلانشهر تهران ۱۰ درصد افزایش موارد بستری کرونا در بیمارستان ها را شاهد بودیم که به نظر می رسد این سیر فزاینده نسبت به هفته های اخیر، نگران کننده است.

 

او با اشاره به این که مشاهده تغییر در آمار مرگ و میر مبتلایان به کرونا به دنبال افزایش آمار بستری شدگان هنوز زود است، بیان کرد :طبق اعلام قبلی از طرف وزارت بهداشت، عملا همه نقاط کشور در شرایط قرمز قرار دارد.

 

توکلی با تاکید بر اینکه رفتار ویروس کرونا هنوز به شکل دقیق شناخته نشده است، افزود:تحقق بحث ایمنی گله ای موضوعی وابسته به خود ویروس است که از آنجا که کووید۱۹ یک ویروس معمولی نیست، فعلا نمی توانیم این موضوع را پیش بینی کنیم.

 

وی درباره تمهیدات اندیشیده شده در شهر تهران برای فصل پاییز و همزمانی بیماری کرونا و آنفلوآنزای فصلي، عنوان کرد :تمرکز ما بیشتر بر افزایش تخت های بیمارستانی است و همچنين افزایش مجوز تخت های ICU محقق شده است. در این بین با توجه به خستگی و فرسودگی کادر درمان، جذب متخصصین و نیروی جدید در بیمارستان ها نیز امری ضروری است.

 

وی ادامه داد:هنوز بحران بیماری آنفولانزا آغاز نشده است اما پیش بینی هایی برای آن بویژه در افراد سالمند داریم که ممکن است به شکلی پیش رود که برایمان مسئله ساز شود. آنفلوآنزا مدلی از پنومونی و بیماری ریوی است

 

استفاده از ماسک در آذربایجان‌غربی به کمتر از ۲۰ درصد رسید

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان‌غربی با اشاره به لزوم افزایش حساسیت مردم نسبت به بیماری کرونا گفت: استفاده از ماسک در استان به کمتر از ۲۰ درصد رسیده که این امر، نشان‌دهنده کاهش حساسیت مردم در این خصوص است.

افزایش کرونا در ایران,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت

دکتر جواد آقازاده روز یکشنبه در گفت و گو با  خبرنگار افزود: آذربایجان غربی طی یک ماه اخیر، وضعیت باثباتی در تعداد افراد بستری و فوتی بر اثر بیماری کرونا داشت ولی در روزهای گذشته این روند با سرعت در حال افزایش است.

 

وی با اعلام هشدار جدی درباره تعداد افراد بستری در آذربایجان‌غربی بیان کرد: روند بستری در بیمارستان‌های استان طی روزهای اخیر فزاینده بوده و این در حالی است ‌که بیشترین تعداد بستری در روزهای گذشته در شهرستان ارومیه ثبت شده است.

 

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی درباره تغییر کانون‌های بیماری در استان بیان کرد: کانون افزایش تعداد افراد بستری و فوتی در استان تغییر می کند به طوری که شهرستان های خوی، بوکان و مهاباد در زمان های مختلف  بالاترین تعداد افراد بستری و فوتی را به خود اختصاص دادند.

 

آقازاده درباره تکمیل ظرفیت بیمارستان‌ها اظهار کرد: با افزایش تعداد مبتلایان و بستری ها در استان، ظرفیت بیمارستان ها در حال تکمیل شدن بوده که این امر در بیمارستان‌های طالقانی، مطهری، امام (ره) و امام رضا (ع) مشهود است.

 

وی گفت: در حال حاضر بیش از ۵۰ درصد بیماران بستری استان در شهرستان ارومیه است.

 

وی افزود: مجموع بستری های استان از ۱۹ شهریور ماه سیر صعودی را طی میکند به طوری که آمار بستری های استان که در تاریخ ۲۰ شهریور ۸۴ بستری بود در تاریخ ۲۸ شهریور به ۱۰۶ بستری رسیده است و این تعداد در حال افزایش است.

 

آذربایجان غربی که وضعیت نارنجی داشته در روزهای اخیر به سمت قرمز شدن وضعیت حرکت کرده و این امر بسیار خطرناک است.

 

قربانیان کرونا در هرمزگان به ۷۵۲ نفر رسید/وضعیت ۱۳ نفر وخیم است

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: در ۲۴ساعت گذشته، یک بیمار کرونایی دیگر در هرمزگان جان باختند و شمار فوتی‌ها به ۷۵۲ نفر افزایش یافت.

 

دکتر فاطمه نوروزیان در گفت و گو با ایسنا، با بیان اینکه اکنون ۱۸۸ بیمار در بیمارستان‌ها با تشخیص کووید ۱۹ بستری اند، افزود: از این شمار ۵۳ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه (آی سی یو) بستری اند که حال ۱۳ نفرشان وخیم است.

 

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان بیان کرد: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون، ۶۴ هزار و ۸۱۳ آزمایش کووید ۱۹ در استان انجام شده است.

 

  30 شهریور 1399
بخش : سلامت
کد خبر: 68592
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز