نمکی: گرفتار موج سوم کرونا در برخی از نقاط کشور هستیم/ وجود مواردی از ابتلای دانش‌آموزان و معلمان به کرونا

موج سوم کرونا در ایران,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
نمکی بیان کرد:متأسفانه به علت عدم رعایت بعضی دستورالعمل های بهداشتی، دچار موج سوم کرونا در بعضی از نقاط کشور هستیم.

مسعود نمکی وزیر بهداشت در پنجمین آئین رونمایی از پروژه های وزارت بهداشت تحت عنوان« ره پویش سلامت» که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، ضمن تبریک هفته دفاع مقدس پروژه های درمانی چند استان را به صورت مجازی افتتاح کرد و گفت:سال جاری به علت اینکه در سیاه چاله کرونا افتادیم، نتوانستیم به صورت حضوری در افتتاح این پروژه ها حضور داشته باشیم.

 

نمکی خاطرنشان کرد:با وجود هجمه های کشور های غربی توانستیم بر مشکلاتی که بیماری کرونا ایجاد کرده، فائق آییم. کادر درمان فرماندهان اصلی نظام سلامت هستند و ما در کنار آنها در حال فعالیت هستیم.

 

وزیر بهداشت بیان کرد :علی رغم مبارزه سرسختانه با ویروس کرونا (corona) به توسعه زیر ساخت های سلامت محور در کشور هم مشغول هستیم و از آنها غافل نشده ایم. امیدواریم بتوانیم در روز های آینده در توسعه زیر ساخت های سلامت محور شریک و سهیم باشیم.

 

نمکی گفت:موج دوم کرونا را با موفقیت پشت سر گذاشتیم اما متأسفانه به دلیل عدم رعایت برخی دستورالعمل های بهداشتی، گرفتار موج سوم این بیماری در برخی از نقاط کشور هستیم.

 

وزیر بهداشت بیان کرد :تا هنگامی که تمام مردم ضوابط بهداشتی را رعایت نکنند، نمی توانیم با این ویروس منحوس مبارزه کنیم.

 

در این مراسم چندین طرح بهداشتی و درمانی در آبادان، لرستان و کرمانشاه افتتاح شد.

 

وجود مواردی از ابتلای دانش‌آموزان و معلمان به کرونا در خوزستان

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان گفت: مواردی از ابتلای دانش‌آموزان و معلمان به کرونا در استان خوزستان وجود داشته که گزارش آن را داده‌ایم.

موج سوم کرونا در ایران,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت

کوروش مودت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در خصوص بازگشایی مدارس امیدواریم بتوانیم برای رفع نواقص موجود، با هماهنگی ستاد کرونای استان و شورای آموزش و پرورش برای حفظ سلامت دانش‌آموزان اقدام کنیم.

 

وی در پاسخ به این سوال که آیا در استان خوزستان آماری از ابتلای معلمان و دانش‌آموزان به کرونا گزارش شده است؟ گفت: مجموعه دانشگاه علوم پزشکی معمولا در این راستا گزارشاتی ارائه می‌دهد. مواردی از ابتلای دانش آموزان و معلمان به کرونا در استان خوزستان وجود داشته است که گزارش آن را داده‌ایم.

 

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان گفت: آمار ابتلای دانش‌آموزان به کرونا در استان حوزستان در دست ما نیست و در اختیار دانشگاه علوم پزشکی است. 

 

مودت در پایان افزود: در استان خوزستان هم آمادگی آموزش حضوری و هم غیرحضوری وجود دارد. بنابراین اگر دانش‌آموزی به هر دلیلی نمی‌تواند در مدرسه حضور پیدا کند، می‌تواند از طریق شبکه شاد و صداوسیما تحصیل خود را پیگیری کند.  

 

  1 مهر 1399
بخش : سلامت
کد خبر: 68626
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز