حال ۴۰۶۸ بیمار کرونایی وخیم است/ کرونا تغییر چهره داد و از موج سوم هم در ایران گذشت

کرونا در ایران99/07/07,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
سخنگوی وزارت بهداشت، از فوت ۱۹۰ بیمار کرونایی در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با فوت ۱۹۰ بیمار دیگر مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان بیماری کووید۱۹ در کشور به ۲۵ هزار و ۷۷۹ نفر رسید، ۲۶ استان کشور در وضعیت قرمز هستند.

 

سیما سادات لاری روز دوشنبه درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور و موارد فوت ناشی از این ویروس افزود: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز ( هفت مهر ۱۳۹۹) و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، سه هزار و ۵۱۲ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و هزار و ۵۱۴ نفر بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۴۴۹ هزار و ۹۶۰ نفر رسید.

 

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: خوشبختانه تاکنون ۳۷۶ هزار و ۵۳۱ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. همچنین ۴۰۶۸ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند و تاکنون سه میلیون و ۹۵۹ هزار و ۷۸۳ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

 

لاری افزود: استانهای تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان و یزد در وضعیت قرمز قرار دارند. استانهای کردستان، هرمزگان، فارس و گلستان نیز در وضعیت هشدار قرار دارند.

 

کرونا تغییر چهره داد و از موج سوم هم در ایران گذشت

رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: نمودارهای ورود و خروج و بستری بیماران کرونایی در بیمارستان‌ها نشان می‌دهد که کار از موج اول، دوم و سوم گذشت و با اپیدمی ممتدی روبرو هستیم؛ روند همه‌گیری ادامه دارد و هر روز با شرایط جدیدی مواجه می‌شویم.

کرونا در ایران99/07/07,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت

به گزارش روز دوشنبه دانشگاه علوم پزشکی تهران، دکتر عباسعلی کریمی در نشست هیات‌رییسه این دانشگاه با روسای بیمارستان‌های وابسته با گرامیداشت هفته دفاع مقدس افزود: دفاع مقدس قطعه روشنی از تاریخ کشور است. کسانی که تجربه آن دوران را دارند با تلخی‌ها و شیرینی‌ها، داشته و نداشته‌های آن دوران آشنا هستند.

 

وی خاطرنشان کرد: ما نه در روز، نه در هفته و نه در ماه، بلکه در سال دفاع دیگری هستیم و باید همه ذهن و توان  خود را برای دفاع مقدس فعلی و اقتصاد، آب‌وخاک و داشته‌های ملت بگذاریم.

 

وی تاکید کرد: این دفاع به‌مراتب بزرگ‌تر و سخت‌تر از آن دوران است و نیاز به سربازان تخصصی‌تر و پشتوانه اقتصادی بیشتری دارد لذا  در هر جایگاهی که در خدمت به مردم و کشور هستیم باید قدر آن را بدانیم و افرادی که مسوولیت بیشتری دارند؛ وظایف سنگین‌تری برعهده دارند و کوچک‌ترین برخورد و خطا در تصمیم‌گیری‌آنها ثبت می‌شود و سال‌های بعد آیندگان آن را تحلیل و قضاوت می‌کنند.

 

رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران از همکاران خود در این دانشگاه به ویژه در بیمارستان‌های وابسته خواست خستگی‌ خود را نادیده بگیرند و پنهان کنند.

 

کریمی گفت: به همه همکاران بیمارستان‌ها به خصوص آنهایی که در صف مقدم کارزار هستند، اعضای هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی که پشت‌صحنه و گاهی روی صحنه برنامه‌ریزی و حمایت می‌کنند و به‌تمامی تیم این دانشگاه به‌عنوان سربازان دفاع مقدس که بدون چشم داشت درحالی‌که هم خودشان و هم ‌خانواده‌هایشان در معرض خطر هستند، خداقوت و خسته نباشید می‌گویم و از صمیم قلب از خدماتی که ارایه می‌دهند، تشکر می‌کنم و  می‌خواهم خستگی‌های خود را پنهان کنند.  

 

وی به شرایط سختی که بیمارستان‌ها با آن روبرو هستند، اشاره کرد و افزود: نمودارهای ورود و خروج و بستری بیماران در بیمارستان‌ها نشان می‌دهد که کار از موج اول، دوم و سوم گذشته و ما با اپیدمی ممتدی روبرو هستیم؛ روند همه‌گیری ادامه دارد و هرروز با شرایط جدیدی روبرو می‌شویم.

 

دانشگاه علوم پزشکی تهران با واگذاری بخش‌های آموزشی و درمانی مخالف است

رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران در ادامه سخنان خود به موضوع واگذاری بخش درمانی دانشگاه های علوم پزشکی اشاره کرد و اظهارداشت: با هرگونه واگذاری بخش‌های آموزشی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی که باجان بیماران سروکار دارد به‌هیچ‌وجه موافق نیستیم.

 

کریمی افزود: واگذاری بخش‌هایی که از گذشته انجام شده باید مرحله‌به‌مرحله از این حالت خود خارج شوند.

 

وی تصریح کرد: به این منظور فهرست واگذاری همه بیمارستان‌ها استخراج‌شده و درحال بررسی هستیم تا به‌تدریج این روند اصلاح شود.

 

رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران خاطرنشان کرد: در این برهه، روسای بیمارستان‌ها از بسیاری سیاست‌گذاری‌ها و نحوه اجرای برنامه‌ها آگاهی دارند لذا هرچند در شرایط سختی قرار داریم اما هرگونه اشتباه در برنامه‌ریزی و توجیه آن پذیرفته نمی شود.

 

دانشگاه از حاشیه‌ دوری کند

کریمی همچنین پرهیز دانشگاه علوم پزشکی تهران از حاشیه‌ها تاکید کرد و گفت: حاشیه‌ها مضر و آسیب رسان هستند. گاهی یک کلمه یا یک جمله ممکن است واکنش‌هایی را به همراه داشته باشد.

 

وی ادامه داد: در دانشگاه باید از این فضا دوری‌کنیم و در مدت مدیریت خود که بسیار کوتاه است؛ خاطرات خوشی را به یادگار بگذاریم و از حاشیه‌ها بپرهیزیم.

 

وی همچنین بر حفظ تعادل در نحوه خدمت‌رسانی بیمارستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی تهران تأکید کرد و گفت: بیمارستان‌ها باید از تمامی ظرفیت خود برای حفظ جان بیماران استفاده کنند. در کنار آن باید به خاطر داشته باشیم که حفظ جان بیماران، اداره اقتصادی بیمارستان‌ها و آموزش فراگیران نیز برعهده بیمارستان‌ها است و باید به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کنند که به همه این ابعاد توجه شده تا به بیمارستان‌ها لطمه‌ای وارد نشود.

 

رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران همچنین بر استفاده حداکثری از ظرفیت تخت‌های بیمارستانی تأکید کرد و گفت: پیش از افزایش نرخ دلار، هزینه هر تخت بیمارستانی یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان بود، این درحالی است که بیمارستان‌های یاس و رازی  تخت‌های خالی دارند که با کمک سایر بیمارستان‌ها می‌توانند از این ظرفیت بهینه استفاده کنند. در چنین شرایطی تعجب می‌کنم بعضی بیمارستان‌ها بازهم پیگیر افزایش تخت هستند.

  7 مهر 1399
بخش : سلامت
کد خبر: 68703
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز