راه حل مقابله با کرونا در ایران؛ هر ماشین هنگام خروج از شهر مبلغ یک میلیون تومان اخذ شود!!

عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا با اشاره به نگرانی ها از روند فزاینده کرونا (corona) در کشور، این مسئله را نتیجه بی توجهی به الگوهای پیشنهادی ستاد کرونا دانست و خاطرنشان کرد:حتی برای تعطیلات اخیر هم محدودیت ها به شکلی اجرا شد که افراد وقت رفتن به سفر را قبل از اعمال محدودیت داشتند و همین مدل اعمال محدودیت ها نگرانی مارا از تعطیلات روزهای آتی نیز افزایش می دهد.

دکتر مسعود مردانی در گفتگو با خبرنگار، با اشاره به روند صعودی بیماری کرونا در کشور و رکورد ۳۳۷ مورد مرگ ناشی از کرونا در یک ۲۴ ساعت، بیان کرد:دلیل این رکوردشکنی را میتوان در عدم رعایت موازین و الگوهای پیشنهادی ستاد مبارزه با کرونا یافت. سفر های غیر ضروری، عدم رعایت مسایل بهداشتی، شرکت در مجامع و تجمع ها، ساده انگاری مردم و... همه عواملی برای رشد آمار ابتلا، بستری و مرگ و میر ناشی از کرونا در کشور است.

 

او با اشاره به محدودیت هایی که برای سفر به ۵ شهر در تعطیلات اخیر انجام شد، خاطرنشان کرد :تا جایی که ما آگاه هستیم محدودیت ها به صورت خاص اجرا نشد و افرادی بودند که به سفر رفتند، زیرا با اعلام ساعت ۱۲ شب برای اعمال محدودیت ها مردم زمان کافی برای رفتن به سفر داشتند. برای تعطیلات پیشرو که مدت آن طولانی‌تر است در صورت عدم اعمال مقررات جدی و سخت، فاجعه دیگری در آمار کرونا رخ خواهد داد.

 

این متخصص بیماری های عفونی، ادامه داد :بیش از ۶ ماه است تاکید ما بر اعمال محدودیت ها است. در شرایطی که تمام ایران وضعیت قرمز دارد سهل انگاری از سوی هیچ کس درست نیست.

 

وی با اشاره به تاثیر دورکاری ادارات و برخی مشاغل، تصریح کرد :مقابله با کرونا نیاز به سیاست گذاری چندجانبه دارد، صرف اینکه با اعمال موقت محدودیت بخواهیم آمار بیماران و تلفات کرونا را کاهش دهیم، موفق نخواهیم شد. فاصله گذاری اجتماعی ، زدن ماسک، تعطیلی برخی ادارات یا دورکار شدن آنها و... در شرایطی که آمار جانباختگان کرونا در حال افزایش است، اقداماتی خواهد بود که کنار یکدیگر موثر هستند.

 

وی مدعی شد :در حالی آمار روزانه مرگ ناشی کرونا به ۳۳۷ مورد رسیده است که این آمار هم واقعی نیست و برای آنکه بدانیم در واقعیت چند نفر روزانه تلف می شوند این عدد باید ضرب در ۲.۵ شود تا عدد اصلی به دست آید.

 

مردانی در مورد شرایط بیمارستان هایی که پذیرش بیمار مبتلا به کرونا دارند، گفت :این بیمارستان ها مملو از بیمار، بدون تخت خالی هستند و وضعیت مناسبی وجود ندارد. باتوجه به تعطیلات پیشرو نگرانی ما بیش از گذشته است، پیشنهاد می کنیم از هر خودرو هنگام خروج از شهر مبلغ یک میلیون تومان اخذ شود و وجوه حاصل از این جریمه را در جلوگیری و درمان کرونا هزینه کنند.

  29 مهر 1399
بخش : سلامت
کد خبر: 68943
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز