بررسی منع آمد و شد درون شهری؛ امروز/ تکذیب موافقت رییس جمهور با تعطیلی ۲ هفته ای تهران

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا تأکید کرد:مباحثی که مبنی بر موافقت رییس جمهور با تعطیلی دو هفته ای تهران و مخالفت استاندار با اجرای آن مطرح شده بود، به هیچ وجه صحت ندارد.

دکتر علیرضا رییسی در یکی از بخشهای خبری سیما درباره محدودیت هایی که به علت افزایش شیوع کرونا قرار است اعمال شود ، خاطرنشان کرد:در وهله اول تأکید می کنم که ستاد ملی کرونا (corona) یک سخنگو دارد و سخنگوی ستاد هم من هستم و مطالبی که در ارتباط با مصوبات ستاد ملی باید ارائه شود، فرآیند به گونه ای است که از زبان بنده باید اعلام شود. اینکه دوستان پیشنهادات را بعنوان مصوبات تلقی می کنند، کار درستی نیست.

 

او گفت:در شنبه ای که سپری شد در ستاد ملی مقابله با کرونا، دو پیشنهاد مطرح شد؛ پیشنهاد اول در زمینه ایجاد محدودیت در مراکز استان ها و شهرهای پرجمعیت از ۲۰ آبان ماه بود که مصوب شد و از ساعت ۱۸ به بعد، محدودیت هایی اعمال می شود. پیشنهاد دوم هم بحث منع رفت و آمدهای درون شهری توسط خودروهای شخصی بود که مورد بحث قرار گرفت و مقرر که بررسی بیشتری در این زمینه انجام دهیم و به همین دلیل امروز بعد از ظهر ساعت ۱۵:۰۰ جلسه قرار گاه برگزار می شود و قرار است در این جلسه این پیشنهاد مجددا مطرح و بررسی شود. زیرا هر اقدام و محدودیتی که قرار باشد اعمال شود ، باید از جنبه های مختلفی مانند تاثیرش بر کنترل بیماری، قابلیت اجرایی آن و... بررسی شده و بعد از جمع بندی نظرات، تصمیم گیری شود. براین اساس اینکه گفته شده از شبنه قرار است این محدودیت انجام گیرد ، به هیچ وجه فعلاً مصوبه ستاد ملی کرونا را ندارد و امروز بعد از ظهر مطرح شده و بعد از تصویب نهایی به اطلاع مردم می رسد.

 

رییسی در رابطه پیشنهاد تعطیلی دو هفته ای تهران هم خاطرنشان کرد:ظاهرا یکی از همکاران به گونه ای مطح کرده بودند که پیشنهادی مبنی بر تعطیلی دو هفته ای تهران ارائه شده و حتی فراتر از این گفته شده بود که ظاهرا رییس جمهور با تعطیلی دو هفته ای تهران موافقت کرده، ولی استاندار اجرا نمی کند. من قاطعا می گویم که این خبر به هیچ وجه صحت ندارد و این پیشنهاد هم مانند سایر پیشنهادهایی است که مطرح شده است.

 

وی ادامه داد :در ستاد ملی که با ریاست رییس جمهور برگزار می شود، اگر از سوی کمیته ها پیشنهادی داده شود، مطرح می شود و اجماعی درباره نظرات انجام شده و سپس تصمیم گیری می شود. اگر ستاد ملی تصمیمی را اتخاذ کرده و ابلاغ شود، قطعا لازم الاجراست و کسی نمی تواند آن را اجرا نکند. بنابراین این خبر دچار اشکال است. در ستاد ملی اگر پیشنهادی شود، بررسی شده و آقای رییس جمهور هم مانند سایر اعضای ستاد نظر می هند و اگر پیشنهادی مصوب شود، کسی نمی تواند آن را اجرا نکند.

 

رییسی خاطرنشان کرد:پیشنهادات مختلفی از استان های مختلف آمده و مورد بررسی و بحث کارشناسی قرار گرفته، در ستاد مطرح و تصمیم گیری می شود. اینکه تصمیم گیری در این زمینه شده و کسی مخالفت کرده، به هیچ وجه صحت ندارد.

 

  19 آبان 1399
بخش : سلامت
کد خبر: 69152
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز