صفحه اصلي > سلامت > ۳ استان در وضعیت قرمز قرار دارند/ گیلان، مازندران و قم به بیمارستان و کادر پزشکی نیاز دارند

۳ استان در وضعیت قرمز قرار دارند/ گیلان، مازندران و قم به بیمارستان و کادر پزشکی نیاز دارند


17 اسفند 1398. نويسنده: Admin
ویروس کرونا در ایران,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
افزایش مبتلایان به کرونا (corona) در۳ استان گیلان، مازندران و قم نیاز آن ها را به بیمارستان و کادر پزشکی افزایش داده است.

استان های گیلان، مازندران و قم بعد از درگیری با بیماری کرونا در وضعیت خوبی قرار ندارند و شرایط از جهت امکانات بیمارستانی و نیروی انسانی حوزه سلامت وخیم است.

 

محمدحسین قربانی نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت در گیلان روز قبل با تأکید بر کمبود تخت در بیمارستان های استان گیلان خاطرنشان کرد: باتوجه به حاد بودن شرایط برخی از بیماران نیاز داریم تا تخت های بیمارستان به خصوص تخت های آی سی یو را در قالب افزایش تخت های کل بیمارستان های استان یا احداث بیمارستان صحرایی افزایش دهیم.

 

قربانی در مورد وضعیت نیروی انسانی حوزه سلامت استان گیلان نیز خاطرنشان کرد: در تماسی که با وزیر بهداشت داشتم گفتم تا پرستاران استان هایی که در آنان شیوع کرونا کم است را به استان گیلان اعزام کنند زیرا کادر درمانی ما بسیار خسته هستند.

 

قربانی از استارت احداث بیمارستان صحرایی در استان گیلان خبرداد و عنوان کرد: مقرر شد سپاه پاسداران ۱۰۰ تخت در بیمارستان رازی اختصاص دهد و شروع احداث بیمارستان صحرایی در لاکان توسط سپاه پاسداران و ارتش انجام شود.

 

نیروی انسانی، پرستاری و پزشکی نیاز مراکز درمانی مازندان و گلستان است

امروز محمد مهدی ناصحی نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت در امور نظارتی درمان کرونا در مازندران و گلستان نیز در گفتگوی اختصاصی با فارس در ارتباط با وضعیت موجود مازندران و گلستان در مقابله با بیماری کرونا و اقدامات انجام شده و احتیاج های این دو استان اظهار‌کرد: مازندران و گلستان از نقطه هایی است که تخت های بستری مازندران و گلستان برای جمعیت بیمار دو استان تا به حال کافی بوده ولی پیش بینی برای تخت های مازاد و نقاهتگاه باید در دستور کار قرار گیرد.

 

ناصحی در ادامه اظهار‌کرد: مهم ترین موضوع این دو استان تداوم مسافرت ها است که زمینه انتقال بیماری را افزایش می دهد و این موضوع ثابت شده که ویروس سریع منتقل میشود و باید زنجیره انتقال قطع شود.

 

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی بابل نیز با اعلام وضعیت هشدار در مازندران با بیان این که احتمال نیاز به بیمارستان صحرایی در حال بررسی است، ذکر کرد: مردم هنوز از شهرهای دیگر به زور وارد شهرهای شمالی می شوند ، از واحدهای نظارتی می خواهیم ارتباط را قطع کنند.

 

ظرفیت کامکار و فرقانی تکمیل شد

چند روز پیش نیز علی ابرازه قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی قم در گفتگو با خبرنگاران در مورد وضعیت شیوع بیماری کرونا اعلام‌کرد پس از ابتلای دکتر قدیر رییس دانشگاه علوم پزشکی قم به بیماری کرونا، دو معاون او و ۱۰ نفر از پزشکان و پرستاران قم هم به این بیماری مبتلا شدند.

 

علی ابرازه که پس از ابتلای دکتر قدیر به عنوان قائم مقام وی در خط مقدم کرونای قم قرار دارد در همان مصاحبه اعلام‌کرد ظرفیت بیمارستان کامکار و فرقانی تکمیل شده و بیمارستان امام رضا نیز از دو شب قبل در چرخه پذیرش بیماران قرار گرفته است.

 

او همینطور اعلام کرد در صورت نیاز سپاه و ارتش نیز بیمارستان های صحرایی خود را در قم مستقر خواهند کرد. که همین اتفاق هم افتاد؛ ارتش و سپاه دو بیمارستان صحرایی را مستقر کردند.


بازگشت