صفحه اصلي > سلامت > شناسایی ۲۱۹۰ بیمار کرونایی در کشور/ ۱۱۷ بیمار دیگر فوت شدند

شناسایی ۲۱۹۰ بیمار کرونایی در کشور/ ۱۱۷ بیمار دیگر فوت شدند


6 شهریور 1399. نويسنده: Admin
ویروس کرونا در ایران,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
سخنگوی وزارت بهداشت از شناسایی ۲۱۹۰ بیمار جدید کووید۱۹ در کشور خبر داد و گفت: بر این اساس مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۳۶۷ هزار و ۷۹۶ نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار‌کرد: تا به حال ۳۶۷ هزار و ۷۹۶ نفر در کشور بطور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۱۷ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد متوفیان کرونا در کشور به ۲۱ هزار و ۱۳۷ نفر رسیده است.

 

سیما سادات لاری روز پنج شنبه درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا (corona) و موارد فوت ناشی از ابتلا به این ویروس در کشور گفت: از روز گذشته تا امروز ۶ شهریور ماه ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۱۹۰ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۶۳ نفر از آن ها بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۳۶۷ هزار و ۷۹۶ نفر رسید.

 

او افزود : متأسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۱۷ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع متوفیان این بیماری به ۲۱ هزار و ۱۳۷ نفر رسید.

 

معاون وزیر بهداشت اظهار‌کرد: خوش بختانه تاکنون ۳۱۶ هزار و ۶۳۸ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان ها ترخیص شده اند. همچنین ۳۸۲۲ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

 

ویروس کرونا در ایران,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت

لاری ادامه داد: تا به حال سه میلیون و ۱۳۸ هزار و ۷۸۲ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

 

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: طبق آخرین اطلاعات کرونا در کشور، استان های تهران، مازندران، گیلان، قم، اصفهان، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، کرمان، خراسان شمالی، سمنان، یزد، زنجان و قزوین در وضعیت قرمز قرار دارند. همچنین استان های آذربایجان غربی، البرز، فارس، لرستان، هرمزگان، اردبیل، بوشهر، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، خراسان جنوبی، مرکزی، ایلام، چهارمحال و بختیاری، گلستان و خوزستان در وضعیت هشدار قرار دارند.

 


بازگشت