آندری شلال:
تکمیل استقرار سامانه دفاع موشکی برابر ایران امروز اعلام می شود

خبرگزاری رویترز در گزارشی به قلم آندری شلال نوشت:
مقامات آمریکایی گفتند دولت‌های آمریکا و رومانی قرار است امروز تکمیل استقرار سامانه دفاع موشکی در جنوب بخارست را اعلام کنند.
ادعا می شود این سپر موشکی برای مقابله با حملات احتمالی موشکی ایران مستقر شده است.
این منابع که خواستند نامشان فاش نشود گفتند سفارت آمریکا در رومانی و وزارت خارجه رومانی اعلام خواهند کرد این سامانه که یک رادار قوی، رهگیرهای موشکی و تجهیزات پیشرفته در آن مستقر است «توان فنی» یافته است.
آنها گفتند: توان فنی «به این معناست که همه عناصر سامانه موشکی شامل موشک‌ها مستقر و به فرماندهان نظامی تحویل شده است.»
این مقام گفت فرماندهان نظامی اوایل سال 2016 این سامانه را که ایجیس اشور (Aegis Ashore) نام دارد آماده شرکت در عملیات نظامی اعلام خواهند کرد.
این سامانه به سامانه دفاعی ناتو برای مقابله با موشک‌های بالستیک خواهد پیوست.
تیم هاکینز، سخنگوی نیروی دریایی آمریکا از اظهارنظر دراین باره خودداری کرد اما گفت این پایگاه «گام مهمی برای مراقبت در برابر تهدید روزافزون گسترش موشک‌های بالستیک است که روزبه‌روز برد، هوشمندی و توان کشتار آن بیشتر می‌شود.»
اعلام افتتاح این سامانه بعد از سال‌ها برنامه‌ریزی و کار توسط آژانس دفاع موشکی آمریکا صورت می‌گیرد که جیمز سیرینگ، رئیس آن برای افتتاح آن در بخارست حضور خواهد داشت.
این افتتاح همچنین در زمانی صورت می‌گیرد که مقامات آمریکا در حال بررسی راه پاسخ‌گویی به پرتاب موشک بالستیک توسط ایران است که روز 10 اکتبر صورت گرفت و گفته می شود نقض قطعنامه‌های شورای امنیت بوده است.
ریکی الیسون، پایه‌گذار مرکز حمایت از دفاع موشکی گفت آزمایش موفقیت‌آمیز این سپر موشکی در سواحل هاوایی راه را برای مراسم افتتاحیه روز جمعه باز کرد.
الیسون افزود: «این سامانه اکنون برای مراقبت از جنوب اروپا در برابر هرگونه تهدید از جانب ایران و تصمیم احتمالی آن برای تداوم نقض قطعنامه‌ها باز است.»

  27 آذر 1394
بخش : اخبار داغ / سیاسی / خارجی
کد خبر: 50959
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز