تعیین سقف حقوق وزرا و مدیران دولتی

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: بر اساس مصوبه جدید شورای حقوق و دستمزد وزرا و مدیران مجاز به دریافت حقوق‌های تک رقمی(کمتر از ۱۰ میلیون تومان) هستند و تنها ۳ طیف مدیران مناطق سخت همچون جنوب کشور، پزشکان و شرکت‌های بزرگ از این سقف مستثنی شده اند.

علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جلسه امروز هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران اظهار کرد: برای دست یابی به رشد 5 تا 6 درصدی در اقتصاد کشور نیازمند کمک فعالین بخش خصوصی و تعامل مناسب و منطقی با اقتصاد جهانی هستیم.

وی افزود: براساس مصوبه شورای حقوق و دستمزد برای تعیین سقف پرداختی حقوق مدیران و وزرا مبالغ تک رقمی در نظر گرفته شده است.

ربیعی گفت: در این ارتباط 3 استثناء برای سقف پرداختی به مدیران مناطق سخت همچون جنوب کشور، پزشکان و شرکت‌های بزرگ در نظر گرفته شد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: برای بانک ها و بیمه ها نیز سقف پرداختی حقوق و دستمزد تعریف شده و سقف حقوق وزرا تک رقمی یعنی زیر 10 میلیون تومان است و در ارتباط با شرکت‌های بزرگ نیز تصمیماتی اتخاذ شده که سطح حقوق‌ها باید درحد استاندارد باشد.

ربیعی با بیان اینکه هدف برخی افراد  از انتشار فیش‌های حقوقی راه اندازی "جنگ فقر و غنا" بود اظهار داشت: عده ای به دنبال آن هستند که  دولت را مدافعان پولداران جلوه دهند اما باید اذعان داشت دولت یازدهم دولت همه طیف‌های مردمی است.

وی تصریح کرد: دولت از این اتفاق به عنوان یک فرصت استفاده و تلاش کرد و سقف معقولی برای حقوق و دستمزد تعیین کرد.

  27 تیر 1395
بخش : اخبار داغ / اقتصاد ایران
کد خبر: 53996
مرجع: تسنیم
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز