مخالفت مجلس با تعطیلی زمستانی مدارس

مجلس شورای اسلامی با تنظیم تقویم آموزشی مدارس برای تعیین تعطیلات زمستانی جهت کاهش آلودگی هوا مخالفت کرد.
 
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز _ سه شنبه 19 اردیبهشت_ و در جریان بررسی لایحه هوای پاک، با 134 رای موافق با اصلاح ماده 34 این لایحه موافقت کردند.
 
بر اساس ماده 34 اصلاح شده، از تاریخ لازم الاجراء شدن آن؛ قانون نحوه جلوگیری از آلودگی هوا مصوب 1374/2/3 و اصلاحات و الحاقات بعدی آن، تصمیم قانونی راجع به آیین نامه جلوگیری از آلودگی هوا مصوب 1354/4/29 کمیسیون‌های مشترک مجلسین، بند (6) ماده (18) قانون حفاظت در برابر اشعه مصوب 1368/1/20، "قانون تأسیس موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران مصوب 1339/3/17، قانون موارد الحاقی به قانون تأسیس موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران مصوب 1349/9/9/24 و اساسنامه موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران مصوب 1344/4/9 " نسخ و اصلاحات اعمال می گردد.
 
مخالفت با تعطیلی زمستانی مدارس
 
علاوه بر این، نمایندگان با ماده الحاقی این لایحه مبنی بر تنظیم تقویم آموزشی مدارس برای تعیین تعطیلات زمستانی جهت کاهش آلودگی هوا علیرغم موافقت دولت و تأکید رئیس سازمان حفاظت محیط زیست مبنی بر تحقق تعطیلات زمستانی مدارس برای کاهش آلودگی هوا، تقویت گردشگری و کاهش تراکم جاده‌ای مخالفت کردند.
 
حذف معافیت 10درصدی مالیات واحدهای دولتی
 
در جریان بررسی لایحه هوای پاک، نمایندگان با تبصره 5 ماده 11 آن مبنی بر معافیت 10درصدی واحدهای تولیدی به علت مغایرت با اصل 75 قانون اساسی مخالفت کرده و با حذف این تبصره از لایحه مذکور موافقت کردند.
 

در تبصره 5 حذف شده ماده 11 آمده بود: واحدهای تولیدی موضوع این ماده که بر اساس اعلام سازمان و در چهارچوب آیین نامه‌ای که به پیشنهاد سازمان به تصوب هیأت وزیران می‌رسد، به عنوان واحد برگزیده سبز معرفی می‌شوند، از پرداخت 10درصد مالیات عملکرد همان سال معاف می گردند.

  19 اردیبهشت 1396
بخش : اخبار داغ / مجلس
کد خبر: 57446
مرجع: آنا
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز